Trasy Enduro Srebrna Góra – A, B, C, D, E … czas na F(low)!!!

HomeSINGLETRACKI W POLSCE

Trasy Enduro Srebrna Góra – A, B, C, D, E … czas na F(low)!!!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Ostatnie wydarzenia rzuciły cień na zbiórki społecznościowe podważając zaufanie tej formy, przede wszystkim pomocy. Na szczęście cały czas tych dobrych przykładów jest zdecydowanie więcej. Na naszym kolarskim podwórku takim sztandarowym świetnego wykorzystania zebranych środków są Trasy Enduro Srebrna Góra.

Miejscówka znana przede wszystkim w środowisku enduro w ubiegłym roku, w świetle odwołanych w pierwszej części sezonu zawodów, stanęła także w centrum zainteresowań osób dotychczas jeżdżących przede wszystkim w popularnych maratonach mtb oraz zawodach cross country.

Redakcja portalu w maju 2020 także zawitała do Srebrnej Góry, a relację możecie przeczytać poniżej:

2015 – „Tworzymy rowerowe eldorado”

Wracając jednak do zbiórek. Wszystko zaczęło się w 2015 roku, kiedy w ramach platformy PolakPotrafi.pl ruszyła pierwsza zbiórka na Trasy Enduro Srebrna Góra, pod hasłem „Tworzymy rowerowe eldorado”. W ramach tej zbiórki celowano w kwotę 35 tys złotych, ale zebrano blisko dwukrotnie więcej. Dzięki temu bardzo szybko słowa i plany przeszły w czyny, a do istniejących już tras A, A1, B, B1 i C, które – co warto podkreślić – zostały wybudowane społecznie i non profit, wkrótce dołączyła trasa D, a dotychczas istniejące trasy zostały poprawione i wzbogacone o różnego rodzaju elementy. Także w ramach środków uzyskanych z tej zbiórki rozpoczęto prace nad tzw. punktem dostępowym czyli stałą bazą, a wraz z nimi uruchomienie słynnych tarpanów.

2017 – „Tworzymy rowerowe eldorado II”

Niespełna dwa lata później, w styczniu 2017, uruchomiona została druga zbiórka „Tworzymy rowerowe eldorado II”, której celem było zebranie 50 tys złotych. Także tym razem zebrana kwota znacznie przekroczyła wyznaczony cel i sięgnęła ponad 77 tys złotych. Główną inwestycją, która miała zostać zrealizowana w ramach tej kwoty to wybudowanie tzw. podjazdówki. Dodatkowo zgromadzone środki przeznaczone zostały na przebudowanie trasy A2 oraz modernizację pozostałych już istniejących, a dzięki rosnącej popularności, mocno eksploatowanych.

W 2020 roku nie tylko Trasy Enduro Srebrna Góra, ale także wiele podobnych miejscówek przeżyło istne oblężenie wynikające m.in. z faktu utrudnionych wyjazdów zagranicznych oraz wspomnianym wcześniej braku organizacji zawodów.

Marek Janikowski oraz Piotr Kurczab czyli PM Experts świetnie zarządzający Trasami Enduro Srebrna Góra już dwukrotnie pokazali, że warto im zaufać i w sposób gospodarny wydatkowali zebrane środki rozwijając jedną z najciekawszych miejscówek w Polsce.

Nico Vink czyli trasa F – „Flow”, a może „fly and fun”

Tak się złożyło, że przy okazji kręcenia filmu „The Old World” do Kudowy Zdroju przyjechał Nico Vink. Kim jest Nico? Jeden z bardziej znanych freeriderów, swego czasu startował w Red Bull Rampage, a od kilku lat jest tam jurorem. Jednocześnie specjalizuje się w budowie tras, to spod jego „łopaty” wyszedł między innymi Vink Line we francuskim Chatel.

Spotkanie w Kudowie Zdroju zaowocowało pomysłem stworzenia dwukilometrowej trasy F jak „flow” albo „fly and fun” czyli dla każdego!

W związku z tym ustalone zostało wynagrodzenie w wysokości 25 tys EUR, a co za tym idzie uruchomiona zbiórka. Z kwoty ustalonej na 100 000 złotych zebrano już ponad 75 tysięcy.

Każdy wpłacający może wybrać sobie, w zależności od kwoty, jedną z nagród którą otrzyma w zamian. Jest w czym wybierać. Najważniejsze jednak to fakt, że dostęp do Tras Enduro Srebrna Góra był, jest i zapewne pozostanie bezpłatny.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0