Kolejne kalendarze maratonów MTB na sezon 2021

HomeSport

Kolejne kalendarze maratonów MTB na sezon 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Co prawda z tygodnia na tydzień Rząd przedłuża obostrzenia w sporcie, przede wszystkim amatorskim, ale wiosna daje nadzieję, że sezon na maratony wystartuje jeśli nie pod koniec marca, to w kwietniu. Dlatego też pewnie kolejni organizatorzy publikują swoje kalendarze maratonów MTB.

Przejawem tego optymizmu są opublikowane wcześniej, a także w ostatnich dniach kalendarze Maratonów Kresowych MTB oraz Bike Atelier MTB Maraton.

Kalendarz Bike Atelier MTB Maraton 2021

Zacznijmy od Bike Atelier MTB Maraton. To cykl, który z powodzeniem zagospodarował przede wszystkim obszar województwa Śląskiego, ale zdarza mu się też zaglądać ze swoimi lokalizacjami do sąsiednich województw. Na sezon 2021 zaplanowanych zostało 12 maratonów MTB, rywalizacja powinna rozpocząć się 25 kwietnia, by później mniej więcej w dwutygodniowych odstępach odbywać się aż do 9 października. Póki co nie podano lokalizacji. Wszystkie daty dostępne są na stronie internetowej oraz fanpage cyklu.

Kalendarz Maratonów Kresowych 2021

Z odrobinę większym optymizmem na sezonie 2021 patrzą organizatorzy Maratonów Kresowych, którzy zaplanowali start sezonu na 18 kwietnia, czyli dwa tygodnie po Wielkanocy. W sezonie 2021 miałoby się odbyć 14 wyścigów w większości sprawdzonych w poprzednich latach lokalizacjach. Zapowiedziane są dwie nowości – Wojsławice w województwie lubelskim oraz jeszcze jedna miejscowość, która zostanie podana w najbliższych dniach. Szczegóły kalendarza oraz większość lokalizacji podane są na stronie internetowej cyklu.

Pozostałe kalendarze MTB 2021

Wcześniej opublikowane kalendarze wyścigów etapowych, cross country oraz maratonów mtb znajdziesz pod tagiem „kalendarz zawodów 2021„.

Kalendarz MTB UCI 2021

Równolegle z prezentacją kolejnych krajowych kalendarzy głównie krajowych amatorskich imprez cały czas docierają do mnie kolejne informacje o odwołanych albo przełożonych zawodach z kalendarza UCI czy też tych, które zawsze miały międzynarodowy zasięg. W ostatnich dniach pojawiły się informacje o odwołaniu/przełożeniu serii wyścigów Salamina XCO UCI w Turcji, ale także o przełożeniu Continental BIKE Festival w Willingen z kwietnia na sierpień oraz FSA BIKE Festival Garda Trentino z początku maja na październik.

Kto wie, może czeka nas sezon, gdzie rywalizacja będzie odbywać się tylko na krajowym podwórku…


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0