Przełajowe Mistrzostwa Świata jednak zgodnie z planem

HomeSportZapowiedzi

Przełajowe Mistrzostwa Świata jednak zgodnie z planem

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W niedzielę 24 stycznia 2021 pojawiły się niepokojące informacje związane z wykryciem nowej, bardziej zaraźliwej mutacji SARS-CoV-2 w Ostende czyli miejscowości, gdzie w dniach 30-31 stycznia 2021 mają odbyć się Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym. O ognisku wirusa oraz wynikających z tego obawach poinformował Bart Tommelein, burmistrz Ostende.

Ostatecznie po rozmowach i analizach we wtorek poinformowano, że Mistrzostwa Świata w kolarstwie przełajowym są niezagrożone, ale odbędą się – tak jak wcześniej planowano – bez publiczności, natomiast wdrożone zostaną jeszcze dodatkowe środki ostrożności.

W konsekwencji uczestnicy nie tylko będą musieli przedstawić negatywny wynik testu PCR, ale także liczyć się z tym, że będą poddawani wyrywkowym kontrolom w trakcie trwania całego wydarzenia. Utworzone zostaną tzw. bańki z podziałem na drużyny i zawodników, media oraz obsługę zawodów, a kontakt między nimi zostanie zredukowany do minimum. Ponadto przez cały czas trwania zawodów będzie obowiązywać zakaz wspólnego jedzenia posiłków.

Dodatkowo jeszcze bardziej ograniczono liczbę akredytacji dla mediów czy fotografów.

Do sytuacji odniósł się także Prezydent UCI, David Lappartient, który podziękował wszystkim – uczestnikom, organizatorowi oraz lokalnym władzom za włożoną pracę i sprawienie, że mimo trudnej sytuacji Mistrzostwa Świata jednak się odbędą. To ogromne wyzwanie, które zostanie docenione przez sportowców, kibiców, sponsorów i wszystkich fanów sportu.

W związku z ograniczeniami nie odbędą się wyścigi juniorów, a jedynie orlików (U23) oraz elity, kobiet i mężczyzn.

Program Mistrzostw Świata wygląda następująco:

Sobota, 30 stycznia 2021:

  • 13:30 – U23 mężczyźni
  • 15:10 – Elita kobiet

Niedziela, 31 stycznia 2021:

  • 13:30 – U23 kobiet
  • 15:10 – Elita mężczyzn

Transmitowane będą tylko wyścigi elity – na żywo w Eurosport Playerze oraz TVP Sport.

W zawodach po wielu perturbacjach zaplanowany jest udział Reprezentacji Polski, ale na ogłoszenie składu trzeba jeszcze poczekać, ponieważ nie ma jeszcze uchwały Zarządu Polskiego Związku Kolarskiego w tej sprawie…


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0