Jarosław Wolcendrof (Jakoobcycles.com) – Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym, Włoszakowice 2021

HomeSportKomentarze

Jarosław Wolcendrof (Jakoobcycles.com) – Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym, Włoszakowice 2021

84. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym. Wielka impreza w niewielkiej miejscowości w Wielkopolsce, Włoszakowicach. Doskonale przygotowana trasa, pikanterii dodał padający od rana deszcz, a później śniegu. Było wszystko czego potrzeba by dobrze się bawić. Kwintesencją przełaju.

Cieszy również bardzo dobra tego dnia dyspozycja, które pozwoliła na wygraną w swoim wyścigu i zdobycie koszuli Mistrza kraju kategorii Masters.

Taktyka na wyścig była prosta. Spokojny start by zobaczyć w jakiej tego dnia dyspozycji są rywale. Wiedziałem, że zbyt mocny start i wejście w sekcję biegana może kosztować dużo w drugiej części wyścigu. Tak jak się spodziewałem, od startu koledzy zaatakowali mocno, na czele był Szczepan Paszek. Ja kontrolowałem sytuację będąc na 3. pozycji. Pierwszą rundę pokonaliśmy wspólnie ze Szczepanem, ale widziałem, że traci na odcinku biegowym. Tam postanowiłem przytrzymać wyższe tempo, co okazało się dobra taktyką. Później pozostało jechać równo i mocno do końca wyścigu.

Ogromne podziękowania dla Bogdana Czarnoty za świetne przygotowanie kondycyjne nie tylko moje, ale i pozostałych podopiecznych. Za rok krajowy czempionat odbędzie się w Gościęcinie. Jest to jedna z moich ulubionych tras, bardzo ciężka i wymagającą technicznie. Na tę chwilę krótki oddech i rozpoczynamy przygotowania do sezonu letniego. Oby już bez komplikacji.

COMMENTS

DISQUS: 0