MKOl dementuje plotki o odwołaniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio

HomeSportZapowiedzi

MKOl dementuje plotki o odwołaniu Igrzysk Olimpijskich w Tokio

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W czwartek wieczorem brytyjski The Times opublikował nieoficjalną informacją jakoby rząd Japonii podjął już decyzję o odwołaniu przełożonych już o rok Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Według doniesień kwestią do ustalenia pozostaje fakt, jak z całej sytuacji wyjść z twarzą oraz zawalczyć o najbliższy wolny termin czyli 2032 – wcześniejsze daty zajęte są już przez Paryż (2024) oraz Los Angeles (2028).

Informacja bardzo szybko obiegła świat, w branży kolarskiej skutkując m.in. artykułem na ten temat w anglojęzycznym serwisie CyclingTips.

Nie trzeba było długo czekać na oficjalną reakcję zarówno japońskich władz, jak i Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego. W piątek Premier Rządu Yoshihide Suga podczas swojego wystąpienia w Parlamencie jednoznacznie potwierdził determinację w przeprowadzeniu zaplanowanych na przełom lipca i sierpnia 2021 Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

Także Międzynarodowy Komitet Olimpijski wydał stosowny komunikat, w którym opublikowane przez The Times oraz powielone przez kolejne media informacje określa jako „kategorycznie nieprawdziwe„:


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0