Emily Batty dołącza do rodziny Canyonfot. Adam Morka

HomeSportDrużyny

Emily Batty dołącza do rodziny Canyon

Grand Canyon AL SLX 9.0 SL
Pomorska 500 – ultra terenowa wyrypa
Nowy gracz na maratonowej scenie – Canyon Northwave MTB Team
Flesz #mtbxcpl – 19-08-2017
Grand Canyon:ON – druga generacja e-mtb

Kanadyjka Emily Batty ma zaledwie 32 lata, ale jest wymieniana wśród czołowych nazwisk cross country. Jej sportowe CV mówi samo za siebie: cztery tytuły mistrzyni Kanady, dwa trzecie miejsca w generalce Pucharu Świata i dwa brązowe medale drugiej wicemistrzyni świata. Dzięki własnej pracy w fundacji Emily Batty Project wspierającej młodych riderów, daje się również poznać jako wzór do naśladowania poza światem wyścigów XCO. Dlatego więc powitanie Emily w rodzinie Canyon jest dla nas ogromnym zaszczytem i przyjemnością. I nie chodzi tu tylko o świetne referencje i pasmo wcześniejszych sukcesów, Emily podkreśla bowiem, że jest głodna kolejnych osiągnięć i jednocześnie bardzo zmotywowana do działania, by jako zawodniczka Canyon przenieść swą sportową karierę na jeszcze wyższy poziom.

“Ubiegły rok stał pod tak ogromnym znakiem zapytania i nie chciałam marnować cennej energii, nie wiedząc, czy wyścigi, do których się przygotowuję, w ogóle się odbędą,” mówi Batty. “Tak więc, choć moje wyniki mogły być o wiele lepsze, to czuję, że w rok 2021 wchodzę absolutnie bardziej wygłodniała, wypoczęta i bardziej zmotywowana niż moja konkurencja. W tej chwili mam przed sobą ważne cele, którymi jestem bardzo podekscytowana: Igrzyska Olimpijskie, Mistrzostwa Świata i Puchar Świata. Zależy mi więc na jak najlepszej formie w tym roku”.

„Emily jest fantastycznym dopełnieniem rodziny Canyon – zarówno ze względu na jej kolarskie umiejętności, jak i to, co wnosi, jeśli chodzi o jej osobowość”, zachwyca się dyrektor generalny Canyon, Armin Landgraf. „Jestem przekonany, że jej cenne doświadczenie zaprocentuje nie tylko podczas wyścigów, ale przede wszystkim uda się nam wykorzystać je w pracach nad rozwojem naszych rowerów”. Emily podziela jego entuzjazm w tej kwestii: „Moje nowe rowery są niesamowite. Zarówno Exceed, jak i Lux są tak dobrze wyważone, że mogę naprawdę ostro podjeżdżać, bez obawy utraty przyczepności. Canyon już oczekuje ode mnie informacji zwrotnych, a ja czuję, że wreszcie mój głos ma znaczenie podczas tworzenia produktu”.

Emily jest już obeznana ze swoimi nowymi rowerami i bezbłędnie wskazuje cechy, które sprawiają, że Exceed i Lux są tak dobre: „Odpowiedzią większości producentów na nowoczesny rower wyścigowy XC jest wypłaszczony kąt główki ramy, dłuższa górna rura i krótszy tylny trójkąt, ale to nie jest takie proste. Canyon wykonał imponującą robotę przy swoich rowerach wyścigowych do XC, patrząc z szerszej perspektywy na wszystkie atrybuty mające wpływ na jazdę”.

fot. Adam Morka

Jednak, jak wyjaśnia Emily, jej przejście do Canyon nie było spowodowane wyłącznie względami sportowymi: „Nadszedł czas na zmiany, a ja nauczyłam się, że w tym sporcie, aby nie doznać stagnacji i nie zatrzymać się w rozwoju, potrzeba czegoś więcej niż tylko sprzętu i infrastruktury. Kiedy po raz pierwszy odwiedziłam siedzibę Canyon, Roman Arnold zaprosił mnie na rodzinny obiad w swoim domu. Poczułam się mile widziana, podzielam ich wartości i mam poczucie więzi z marką. Rozumiemy się, gdyż wszyscy tutaj myślą przyszłościowo i starają się działać innowacyjnie. Kiedy widzisz to osobiście, spotykasz ludzi i doświadczasz filozofii firmy, szybko zdajesz sobie sprawę, że trudno o lepszy team”.

Założyciel Canyona, Roman Arnold, podziela optymizm Emily: „Śledzę karierę Emily już jakąś chwilę – od pewnego czasu jesteśmy mocno aktywni na zawodowej scenie cross country. Bardzo się cieszę, że Emily obdarzyła nas zaufaniem i jestem pewien, że będzie mogła jeszcze bardziej się rozwinąć w swoim nowym rozstawieniu”.

COMMENTS

DISQUS: 0