Mediterranean Epic MTB przełożony!

HomeSport

Mediterranean Epic MTB przełożony!

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kilka dni temu pisałem o pierwszych zawirowaniach w kalednarzu MTB 2021. Pierwszymi „ofiarami” są oczywiście wyścigi w Hiszpanii na wyspach na oceanie albo Morzu Śródziemnym. Ostatnim, który się bronił do samego końca był wyścig etapowy Mediterranean Epic MTB, którego organizatorzy jeszcze kilka dni temu zarzekali się, że wszystko odbędzie się zgodnie z planem.

Swój start potwierdzili m.in. Jaroslav Kulhavy, Tiago Ferreira, Alban Lakata, Urs Huber, Ilias Periklis, Sergio Matecom, a także Tom Pidcock, dla którego start w Hiszpanii byłby pierwszym wyścigiem w barwach INEOS Grenadiers. Niestety w związku z bardzo trudną sytuacją w Hiszpanii, w porozumieniu z lokalnymi władzami, w trosce o zdrowie uczestników oraz osób z zaplecza wyścigu podjęta została decyzja o przełożeniu.

W wersji optymistycznej Mediterranean Epic MTB odbędzie się w dniach 25-28 marca 2021. Gdyby jednak trudna sytuacja utrzymywała się nadal, to alternatywną datą jest 16-19 września 2021.

Organizatorzy jasno deklarują, że Mediterranean Epic MTB się odbędzie – „przegraliśmy z COVIDem bitwę, ale nie wojnę!”.

Komunikat organizatora


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0