Koronawirus ponownie krzyżuje plany organizatorom przełajowego Pucharu Świata, Mistrzostw Świata i samym zawodnikom

HomeSportZapowiedzi

Koronawirus ponownie krzyżuje plany organizatorom przełajowego Pucharu Świata, Mistrzostw Świata i samym zawodnikom

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Przedłużające się obostrzenia uderzają mocno w kończący się powoli sezon przełajowy. Te w Holandii zostały przedłużone do 9 lutego, co w konsekwencji spowodowało odwołanie zaplanowanych na 17 stycznia zawodów w Rucphen. Nawet przełożenie ich na 3 lutego (jedyny wolny termin w kalendarzu UCI) nic nie zmieniało, ponieważ obowiązujące przepisy uniemożliwiają ich przeprowadzenie.

Wcześniej odwołane zostały mistrzostwa krajowe w Holandii ale także Puchar Świata w Hoogerheide, które pierwotnie miały odbyć się 24 stycznia.

Niewiele lepsza sytuacja jest w Belgii, jednak cały czas pozwala ona na przeprowadzanie kolejnych zawodów, ale tylko w kategorii elity. Z tego powodu kilka dni temu poinformowano o odwołaniu wyścigów kategorii Junior/Juniorka oraz U23 kobiet i mężczyzn podczas finału Pucharu Świata w Overisje.

Żeby tego było mało, mimo długiej dyskusji z władzami w Belgii, w piątek UCI poinformowało, że w ramach zaplanowanych na 30-31 stycznia 2021 Mistrzostw Świata w Oostend nie odbędą się wyścigi kategorii Junior i Juniorka. Na chwilę obecną zgodnie z planem mają zostać przeprowadzone wyścigi U23 oraz Elity zarówno mężczyzn, jak i kobiet.

Komunikat UCI

W komentarzach i dyskusji pojawiają się pytania o możliwość udziału juniorów i juniorek w wyścigach U23.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0