Bartek Mikler kontuzjowany. Start w MP CX pod znakiem zapytania

HomeSport

Bartek Mikler kontuzjowany. Start w MP CX pod znakiem zapytania

Bartek Mikler w ostatniej fazie przygotowań do Mistrzostw Polski wybrał się na kilka dni do Jakuszyc. Narciarstwo biegowe to doskonałe uzupełnienie treningu kolarskiego w okresie zimy, co też wielokrotnie powtarza mieszkająca w Jeleniej Górze Maja Włoszczowska.

Niestety wyjazd dla Bartka szybko obrał niekorzystny obrót, który stawia jego udział w Mistrzostwach Polski w kolarstwie przełajowym (23-24 stycznia 2021) pod znakiem zapytania.

Podczas wtorkowego treningu na Bartka najechała niedoświadczona narciarka czego skutkiem był upadek. Na tyle niefortunny, że Bartek upadając uderzył kciukiem w lód. Podejrzewane było nawet pęknięcie kości. Ostatecznie po wizycie na jeleniogórskim SOR okazało się, że pęknięta jest torebka stawowa.

Melduję że po wczorajszej wizycie na sorze w Jeleniej Górze wykluczyliśmy pęknięcie kości w kciuku. Skończyło się na…

Opublikowany przez Bartosza Mikler Czwartek, 7 stycznia 2021

Bartek na razie ma zakaz wsiadania na rower, ale dostał zielone światło na narty, z czego zamierza intensywnie korzystać aż do soboty. Po powrocie do domu czeka go konsultacja z fizjoterapeutą, rehabilitacja, a decyzja o ewentualnym starcie w MP CX zapadnie prawdopodobnie w ostatniej chwili.

Bartek Mikler jest jednym, jeśli nie jedynym, zawodnikiem, którego stać na nawiązanie bezpośredniej walki z Markiem Konwą.

COMMENTS

DISQUS: 0