Ceylin del Carmen Alvarado najszybsza w Herentalsfot. mat.pras.

HomeSportWyniki

Ceylin del Carmen Alvarado najszybsza w Herentals

Herentals to nowa miejscówka na przełajowej mapie, gdzie 23 grudnia rozegrane zostały zawody z serii X2O badkamers trofee. Już w suchych warunkach była zarówno bardzo techniczna, jak i kondycyjna z bardzo długim podbiegiem. Poziom trudności spotęgowany został przez opady, które wydobyły nieprzebrane ilości błota.

Po pierwszym okrążeniu na czele Alvarado i Betsema. Brand ze stratą 5 sekund. Dalej m.in. Cant, Rochette. Na drugim okrążeniu Alvarado, Betsema i Brand się zjeżdżają. Gonią z kilkunastosekundową stratą Cant i Yara Kastelijn.

Bardzo trudne warunki oznaczają, że jeden błąd może oznaczać stratę czasową, wiele lokat i przegranie wyścigu. W tych warunkach czujność i koncentracja są na 120%.

23 minuty po dwóch okrążeniach. W sumie cztery kółka. Alvarado z przewagą 11 sekund nad Brand i Betsemą.

Trzecie okrążenie to perfekcyjna jazda i utrzymywanie przewagi przez Alvarado. Za nią niezmiennie Brand i Betsema. W tym samym czasie Clara Honsinger przebija się konsekwentnie do przodu jadąc już wspólnie z Cant i Kastelijn.

Na finałowe okrążenie Alvarado wjeżdża z przewagą 12 sekund nad Brand i Betsemą. Dalej Honsinger, Cant ze stratą 1:20 oraz Bakker, Kastelijn i Vos ze stratą ponad półtorej minuty.

Ostatnie okrążenie to pewna jazda Alvarado, która zwiększyła swoją przewagę i jednocześnie na ostatnim okrążeniu musiała także mierzyć się z dublowanymi zawodniczkami. Warto zauważyć, że słabsi zawodnicy zawsze ustępują drogi i nigdy nie widziałem sytuacji z blokowaniem przejazdu.

Alvarado samotnie przekracza linię mety. 17 sekund później Lucinda Brand, a 23 sekundy Denise Betsema. Czwarta na mecie jest Clara Honsinger ze stratą blisko półtorej minuty. Tuż za nią Sanne Cant.

Top 10 – X2O badkamers trofee, Hersedal:

  1. Ceylin del Carmen Alvarado
  2. Lucinda Brand
  3. Denise Betsema
  4. Clara Honsinger
  5. Sanne Cant
  6. Marianne Vos
  7. Manon Bakker
  8. Yara Kastelijn
  9. Blanka Kata Vas
  10. Fem van Empel

COMMENTS

DISQUS: 0