Mathieu van der Poel “ekonomicznie” rozgrywa wyścig w Essenfot. Ethias Cross

HomeSportWyniki

Mathieu van der Poel “ekonomicznie” rozgrywa wyścig w Essen

Wyniki – 17-18 września 2016
[PR] „Godzina w Piekle”: Pilis po raz trzeci w PP
Bartosz Mikler: “Chciałem już zejść i nie ukończyć wyścigu, ale…”
Plan na weekend 47/2016
Specialized Crux Elite 2020 – przełajówka skrojona na miarę osiągów i wygody

Trasa wyścigu w Essen okazała się bardzo techniczna, co było bardzo na rękę Mathieu van der Poel’owi. Po niedzielnym Pucharze Świata w Namur i przed środowym X2O badkamers trofee w Herentals o dzisiejszym zwycięstwie na mecie mówił, że było “ekonomiczne”.

Na początku wyścigu poszedł bardzo mocny odjazd, który na technicznej i bardzo błotnistej trasie sprawił, że Holender popełnił kilka mniejszych błędów, co jak przyznał wynikało pewnie ze zbyt dużego ciśnienia w kołach. Sytuacja uległa poprawie po zmianie roweru.

Z przodu jechali także Laurens Sweeck, Tom Pidcock oraz Quinten Hermans. Wydawało się, że podium uzupełnią Belgowie, ale niestety pech chciał, że defekt koła łapie Laurens Sweeck. Po wymianie roweru mocno pracował, żeby dojść Brytyjczyka ale niestety nie udało się. Wjeżdża na metę jako czwarty zawodnik, ze stratą 5 sekund do podium.

Na piątym z dziewięciu okrążeń Mathieu van der Poel mocniej zaatakował, ale nie doczekał się odpowiedzi. Bardzo techniczna trasa mocno faworyzowała Holendra, który na mecie przyznał, że było tylko kilka fragmentów gdzie można było mocniej pojechać, natomiast reszta to były techniczne sekcje, gdzie mógł “robić swoje”.

Po czterech startach, Mathieu van der Poel ma już na koncie trzy zwycięstwa, a w ramach Kerst period pojedzie w sumie osiem z dziewięciu wyścigów. Kolejny start już w środę.

Top 10 Ethias Cross, Essen:

  1. Mathieu van der Poel 1:02:45
  2. Quinten Hermans +0:11
  3. Tom Pidcock +0:18
  4. Laurens Sweeck +0:23
  5. Toona Aerts +1:13
  6. Felipe Orts Lloret +1:23
  7. Ryan Kamp +1:58
  8. Jim Aernouts +2:17
  9. Nicolas Cleppe +2:47
  10. Ben Turner +2:49

COMMENTS

DISQUS: 0