Marianne Vos (CCC Liv) wygraną w Essen wraca do kolarstwa przełajowegofot. Eurosport/GCN

HomeSportWyniki

Marianne Vos (CCC Liv) wygraną w Essen wraca do kolarstwa przełajowego

Wyścig w Essen był piątym z serii Ethias Cross w tym roku. Pierwszym dla Marianne Vos, która po przerwie po sezonie szosowym, ponownie stanęła na stracie zawodów przełajowych. Holenderka jest jedną z najbardziej utytułowanych kolarek, mogącą się pochwalić m.in. dwoma złotymi medalami olimpijskimi w kolarstwie szosowym (Pekin 2008 i Londyn 2012). Na koncie ma także trzy tęczowe koszulki Mistrzyni Świata na szosie.

33. letnia Vos to także siedmiokrotna Mistrzyni Świata w kolarstwie przełajowym, oczywistym więc było, że jej pojawienie się na starcie w Essen oznaczać będzie chęć nawiązania walki o najwyższe lokaty. I tak też się stało. Od samego początku była w prowadzącej grupie w której składzie były m.in. Anna Kay, Kata Blanka Vas czy Inge van der Heijden.

Wcześniejsze opady mocno rozmoczyły trasę, nie brakowało błędów oraz upadków niektórych zawodniczek. Vos jednak jechała cały czas bezbłędnie. Na dwa okrążenia do mety Vos zaatakowała i samotnie odjechała prowadzącej grupie, a wypracowaną przewagę dowiozła do mety.

Top10 Ethias Cross, Essen:

  1. Marianne Vos – 39:45
  2. Perrine Clauzel +0:06
  3. Inge van der Heijden +0:09
  4. Blanka Kata Vas +0:17
  5. Anna Kay +0:21
  6. Marion Norebrt Riberolle +0:53
  7. Alice Maria Arzuffi +0:56
  8. Aniek Van Alphen ++1:02
  9. Laura Verdonschot +1:08
  10. Alicja Franck +1:12

COMMENTS

DISQUS: 0