Ankieta rowerowa – podsumowanie sezonu 2020

HomeSportOpinie

Ankieta rowerowa – podsumowanie sezonu 2020

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kończy się wyjątkowy rok 2020. Wyjątkowy w dużej mierze w negatywnym znaczeniu tego słowa. Zdecydowana większość zawodów została odwołana, część udało się przeprowadzić dopiero w drugiej części sezonu. Przerażone niepewnością wynikającą z ogłoszonego wiosną lockdown’u krajowe firmy rowerowe w marcu przeprowadziły grupowe zwolnienia, w kwietniu odnotowały najgorsze obroty w historii, by jak się później okazało, w maju i czerwcu odnotować najlepsze obroty w historii. Rowery aż do wczesnej jesieni sprzedawały się jak ciepłe bułki. Przerwane łańcuchy dostaw wraz ze zwiększonym popytem przełożyły się na braki w sklepach, które najpewniej potrwają aż do sezonu 2022. Już teraz mówi się, że niektóre rowery niektórych marek rowerowych pozostaną tylko w wersji drukowanej w katalogu 2021 albo w ostateczności światło dzienne ujrzą w zmienionej konfiguracji.

Pandemia koronawirusa, obostrzenia, obawa przed zarażeniem w różnym stopniu, ale jednak wpłynęły na życie każdego z nas.

Ankieta rowerowa #mtbxcpl 2020 to siódma edycja jedynego tego rodzaju badania przeprowadzanego na polskim rynku nieprzerwanie od 2014 roku. Wyniki dotychczasowych edycji wraz z omówieniem dostępne są pod tym adresem. W pierwszej edycji ankietę wypełniło niespełna półtora tysiąca osób, w zeszłym roku, w 2019, prawie cztery i pół tysiąca.

Ankieta dostępna pod tym adresem, pozostanie aktywna do 17 stycznia 2021, a wyniki zostaną opublikowane do końca stycznia 2021.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0