Trek Factory Racing wchodzi do przełajowej gryfot. TFR

HomeSport

Trek Factory Racing wchodzi do przełajowej gry

Marka Trek jest mocno zaangażowana w kolarstwo przełajowe – w swojej ofercie posiada szeroką ofertę zarówno aluminiowych (Crocket), jak i karbonowych (Boone) przełajówek. Ich rowery za sprawą wspierania czołowych grup przełajowych są na stałe obecne w czołówce przełajowych serii w Belgii, Holandii i oczywiście Pucharu Świata czy Mistrzostw Świata.

Na Trekach jeżdżą m.in. zawodnicy ekipy Svena Nysa, w której skład wchodzą tacy zawodnicy jak Toon Aerts, Lars van der Haar, Lucinda Brand czy Shirin van Anrooij.

W Polsce na Trekach jeżdżą zawodnicy Mazowsze Serce Polski, w tym jeden z czołowych przełajowców w kraju – Adam Żuber.

Trek to także tzw. team fabryczny czyli Trek Factory Racing w odmianach XC, Enduro, Downhill, ale także CX. W Skład TFR CX wchodzą cztery zawodniczki – Szwajcarka Jolanda Neff, Amerykanka Maddie Munro oraz dwie Brytyjki – Hattie Harnden oraz Evie Richards, która polskim kibicom dała się poznać wygrywając tegoroczne Górale na Start w Wałbrzychu.

Munro i Richards staną na starcie zaplanowanych na najbliższy weekend zawodów przełajowych – sobotniego X2O Trofee – Scheldecross w Antwerpii oraz niedzielnego Telenet Superprestige w Gavere. W zawodach tych odbywają się tylko wyścigi elity, dlatego juniorka Hattie Harnden dołączy do rywalizacji w Pucharze Świata w Namur. Jako jedyna drużyny zaliczyła w tym sezonie kilka startów m.in. w Mistrzostwach Europy gdzie zajęła 16 miejsce.

Evie Richards oraz Hattie Harnden znane są przede wszystkim z kolarstwa górskiego – cross country, jednak obie zdecydowały się na regularne starty w cyclocrossie. Richards (23 lata) w tym roku wygrała jeden z wyścigów XCC podczas Pucharu Świata w Novym Meste na Morave. Harnden (19 lat) z kolei w styczniu zaskoczyła wygrywając Mistrzostwa Wielkiej Brytanii w cyclocrossie, ogrywając wiele zawodniczek elity.

Maddie Munro (18 lat) debiutuje w barwach TFR, w poprzednim sezonie wygrała w Mistrzostwach Panamerykańskich w kategorii juniorskiej oraz zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata.

COMMENTS

DISQUS: 0