Wyniki – 5-6 grudnia 2020

HomeSport

Wyniki – 5-6 grudnia 2020


Wyniki – 22-23 października 2016
Plan na weekend 42/2017
Wyniki – 20-21 października 2018

Kolejny weekend i kolejne wyścigi przełajowe… W kraju Mistrzostwa Polski LZS w Hucisku oraz Stevens Cyclocross Cup w Nowogardzie. W Belgii Telenet Superprestige w Boom, a na Słowacji dwa dni ścigania w miejscowości Topolcianky.

Wyścigowy weekend na Słowacji

Słowacy w sobotę wyłonili mistrzów kraju. W elicie najszybsi byli Matej Ulik i Tereza Kurnicka. Dzień później w tej samej lokalizacji (Topolcianky) odbyły się zawody Pucharu Słowacji, wpisane kalendarza UCI z kategorią C2. Tym razem podium bez gospodarzy:

  1. Mathieu Morichon – Francja
  2. Tom Mainguenaud – Francja
  3. Jakub Riman – Czechy
  1. Anais Morichon – Francja
  2. Karla Stepanova – Czechy
  3. Sophie Wright – Wielka Brytania

W juniorach wygrał Matyas Fiala, a na 12. miejscu zameldował się Kacper Chojnacki (+3:38).

Telenet Superprestige w Boom

W belgijskim Boom odbył się kolejny wyścig z serii Telenet Superprestige. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami przeprowadzono tylko wyścigi dla elity, ten dla kategorii juniorskiej został odwołany.

W elicie kobiet głodna zwycięstw Ceylin del Carmen Alvarado próbowała znaleźć sposób na niepokonaną w tym sezonie Lucindę Brand. Póki co bezskutecznie. Całość utrudniały pogarszające się warunku, z suchych na mokre. Trzecia była Denise Betsema.

Re-live Telenet Superprestige w Boom na Eurosport Playerze – elita kobiet

Już stricte mokre i błotniste warunki od startu do mety mieli zawodnicy elity mężczyzn. Kolejny raz mogliśmy w zasadzie oglądać małe mistrzostwa Belgii, bo w walce o podium było czterech Belgów. Kolejni zawodnicy, w tym m.in. Lars van der Haar, Corne van Kessel czy Tom Pidcock na mecie odnotowali minutowe straty.

Na czele tasowali się Eli Iserbyt, Michael Vanthourenhout, Toon Aerts, Wout van Aert. Praktycznie żaden nie ustrzegł się błędów, natomiast coraz bardziej błotniste warunki z minuty na minutę utrudniały rywalizację, zwłaszcza na technicznych sekcjach – zarówno podjazdach, jak i zjazdach. Na jednym z podjazdów na przedostatnim okrążeniu Wout van Aert musiał zejść z roweru, co przyblokowało rywali, a Iserbytowi dało szansę na odjechanie i zwiększenie przewagi, którą dowiózł do mety.

Re-live Telenet Superprestige w Boom na Eurosport Playerze – elita mężczyzn

W kraju odbyły się dwa wyścigi przełajowe, oba w niedzielę. Swoją dominację potwierdził po raz kolejny Marek Konwa. Ale nie może spać spokojnie, cały czas tuż za nim jest Bartek Mikler.

Wśród kobiet najlepsza Zuzanna Krzystała. Tym razem nie było konfrontacji z Barbarą Borowiecką, która w swoich okolicach jako VIP pojechała w Stevens Cyclocross Cup w Nowogardzie.

Stevens Cyclocross Cup – Nowogard

Open:

  1. Andrzej Kaiser – Eurobike Kaczmarek Electric Team
  2. Kacper Szczepaniak – Szczepan Bike
  3. Gustaw Ostajewski – KS Klif Chłapowo
  1. Julia Zięba – Hurom Sławno Accent
  2. Marta Balcerzak – JF Duet Goleniów
  3. Weronika Paziewicz – LKS POM Strzelce Krajeńskie (juniorka)

Junior:

  1. Huber Grygowski – UKS Copernicus CCC SMS Toruń
  2. Kacper Hoppa – UKS Copernicus CCC SMS Toruń
  3. Patryk Janiszewski – AMG Cybinka

Juniorka:

  1. Weronika Paziewicz – LKS POM Strzelce Krajeńskie
  2. Nikola Szulc – AMG Cybinka Team
  3. Nina Wasij – LKS POM Strzelce Krajeńskie

Cyklosport CX:

  1. Gustaw Ostajewski – KS Klif Chłapowo
  2. Miłosz Zwierski – UKS Sportowiec Piła
  3. Artur Sowiński – Rowery Jan Kodzik

Masters I:

  1. Kacper Szczepaniak – Szczepan Bike
  2. Szymon Minda – RSC Vegesack Bremen
  3. Wojciech Greguła – Moya Racing Team

Masters II:

  1. Andrzej Kaiser – Eurobike Kaczmarek Electric Team
  2. Maciej Iwko – Szczepan Bike
  3. Krzysztof Krzywy – Cycling Planet

Masters III:

  1. Piotr Nowacki – kolarz.pl
  2. Aleksander Gawryluk – Diversey Team
  3. Jacek Rogowski – KSR Kościerzyna

Masters IV:

  1. Artur Spławski – Merx Team Wągrowiec
  2. Grzegorz Repiński – KSR Kościerzyna
  3. Tadeusz Jasionek – JF Duet Goleniów

Pełne wyniki – mężczyźni / kobiety

Mistrzostwa Polski LZS w kolarstwie przełajowym – Hucisko

Elita:

  1. Marek Konwa – UKS Krupiński Suszec Konwa Bike
  2. Bartosz Mikler – MLUKS Victoria Jarocin Accent
  3. Adam Żuber – Mazowsze Serce Polski Cycling Team
  1. Zuzanna Krzystała – Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team
  2. Pavla Havlikova – KC Kooperativa Jablonec
  3. Małgorzata Mazurek – GK Viktoria Rybnik

U23:

  1. Stanisław Nowak – Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team
  2. Jakub Musialik – MG LKS Błękitni w Koziegłowach
  3. Szymon Pomian – GKS Cartusia w Kartuzach
  1. Malwina Mul – KLKS Azalia Brzóza Królewska (Juniorka)
  2. Eliska Drbohlavova – KC Kooperativa Jablonec (Juniorka)
  3. Kinga Kalembkiewicz – KLKS Azalia Brzóza Królewska

Junior:

  1. Bartosz Oleksiak – MG LKS Błękitni w Koziegłowach
  2. Łukasz Juszczak – UKS Koźminianka Koźminek
  3. Kacper Maciejuk – KS Pogoń Puławy

Juniorka:

  1. Malwina Mul – KLKS Azalia Brzóza Królewska (Juniorka)
  2. Eliska Drbohlavova – KC Kooperativa Jablonec (Juniorka)
  3. Natalia Muskus – KLKS Azalia Brzóza Królewska

Masters I:

  1. Jarosław Wolcendorf – Jakoobcycles.com
  2. Paweł Lempart – Team Sport
  3. Radosław Kamiński – T4B Bike Team

Masters II:

  1. Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team
  2. Tomasz Kubala – MTB Pressing Team
  3. Wojciech Andryszczak

Masters III:

  1. Jacek Brzózka – JBG-2 CryoSpace
  2. Wojciech Bartolewski – Ecocolor.pl
  3. Mariusz Kowalczyk – MG LKS Błękitni w Koziegłowach

Masters IV:

  1. Waldemar Banasiński – Browar Fortuna
  2. Andrzej Misina – GK Gliwice
  3. Marek Sorbian – KS Team Hurom Masters

Amator:

  1. Michał Paterak – LKS Bryksjusz Gościęcin
  2. Grzegorz Mazur – Metrobikes.pl
  3. Bartosz Krukowski – Bytów

Pełne wyniki Mistrzostw Polski LZS w Hucisku

COMMENTS

DISQUS: 0