Rząd do końca grudnia przedłuża zakaz organizacji rowerowych wydarzeń sportowych i zawodów

HomeSport

Rząd do końca grudnia przedłuża zakaz organizacji rowerowych wydarzeń sportowych i zawodów

W sobotę 21 listopada 2020 odbyła się konferencja prasowa z udziałem Premiera Mateusza Morawieckiego, który zaprezentował plan obostrzeń na co najmniej najbliższy miesiąc. Z całego szerokiego spektrum spraw nas interesuje oczywiście część dotycząca sportu.

Tu niestety nic się nie zmienia, widać brak przychylności ekipy rządzącej zarówno do rowerzystów, jak i do biegaczy. Wprowadzony dwa tygodnie temu zakaz organizacji wydarzeń sportowych i zawodów opierających się na jeździe na rowerze oraz bieganiu został przedłużony do 27 grudnia 2020:

Do dnia 27 grudnia 2020 r. ustanawia się zakaz organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na biegach lub jeździe na rowerze, z wyjątkiem organizowanych przez polski związek sportowy lub pozostających w bezpośrednim związku z prawami wyłącznymi polskiego związku sportowego, o których mowa w art. 13 ust. 1 ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie.

W praktyce oznacza to, że do końca grudnia rozgrywane mogą być zawody kolarskie o randze co najmniej Pucharu Polski.

Jednocześnie też Premier Morawiecki zaprezentował założenia do luzowania obostrzeń, które miałyby wejść w życie od 28 grudnia 2020, kiedy to przywrócony zostałby podział na znane z poprzednich miesięcy strefy zielone, żółte i czerwone, dla których przyjęto następujące kryteria:

  • strefa czerwona – kiedy średnia dzienna liczba zachorowań z 7 dni osiągnie ok. 19 tys.
  • strefa żółta – kiedy średnia dzienna liczba zachorowań z 7 dni osiągnie ok. 9,4 tys.
  • strefa zielona – kiedy średnia dzienna liczba zachorowań z 7 dni osiągnie ok. 3,8 tys.

Według zaprezentowanych projektów rozporządzeń we wszystkich strefach przywrócone zostanie prawo organizacji wydarzeń sportowych i zawodów sportowych bez wyłączeń dotyczących jazdy na rowerze czy biegaczy.

Wszystkie dokumenty dostępne są pod tym adresem.

COMMENTS

DISQUS: 1