Pandemia koronawirusa zmusza UCI do wyzerowania rankingów punktowych

HomeSport

Pandemia koronawirusa zmusza UCI do wyzerowania rankingów punktowych

Międzynarodowa Unia Kolarska właśnie opublikowała aktualizację przepisów związanych z kolarstwem przełajowym, które wprowadza szereg zmian organizacyjnych w związku z nadchodzącymi Pucharami Świata oraz Mistrzostwami Świata, ale także kolejnym sezonem. Wszystko oczywiście w kontekście pandemii koronawirusa i obowiązujących obostrzeń.

Najważniejszą zmianą jest uwzględnienie dysproporcji w dostępie zawodników w Europie oraz przede wszystkim w USA do zawodów z kalendarza UCI. Zawody za oceanem zostały na sezon 2020/21 całkowicie odwołane, łącznie z mistrzostwami krajowymi. W efekcie zawodnicy, którzy nie przyjeżdżają do Europy zostali pozbawieni jakiejkolwiek szansy zdobycia punktów.

Rankingi punktowe wszystkich kategorii (elita mężczyzn i kobiet, U23 mężczyzn, U23 kobiet, junior, juniorka) zostaną wyzerowane bezpośrednio po zakończeniu Mistrzostw Świata, a na kontach zawodników pojawią się tylko i wyłącznie punkty z czempionatu.

Punktacja przed Pucharami Świata i Mistrzostwami Świata

Bieżący ranking opublikowany 17 listopada 2020 obejmuje punkty z sezonu 2019-20 w przypadku, jeśli te same zawody w sezonie 2020-21 zostały odwołane z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. Takie punkty zostaną na koncie zawodnika do końca bieżącego sezonu. Dotyczy zawodów wszystkich kategorii, także mistrzostw krajowych, które w przypadku Panameryki zostały w tym roku odwołane.

W przypadku juniorów ranking UCI jest zawieszony od 17 listopada 2020.

Wszystkie zmiany przepisów zawarte są w tym dokumencie.

Zaproponowane zmiany są pozytywnie odbierane w środowisku zawodników przełajowych.

Ciekawe czy UCI myśli już o podobnych zmianach w przypadku rankingu w cross country?

COMMENTS

DISQUS: 0