Toi Toi Cup reaktywacja – kolarstwo przełajowe wraca do Czech

HomeZapowiedzi

Toi Toi Cup reaktywacja – kolarstwo przełajowe wraca do Czech

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Po ponad miesiącu od wprowadzenia bardzo silnych obostrzeń u obu naszych południowych sąsiadów, dość symbolicznie, bo 17 listopada, w rocznicę Aksamitnej Rewolucji, odbędą się pierwsze zawody przełajowe.

Przywrócenie rywalizacji sportowej jest efektem długich rozmów na linii organizatorów, federacji i krajowej epidemiolog Jarmily Rážovej. Udało się wypracować kompromis, ale wiąże się to jednak z wieloma ograniczeniami i restrykcjami.

Potwierdzone zostały cztery wyścigi z serii Toi Toi Cup, wszystkie wpisane do kalendarza UCI:

  • 17 listopada 2020 – Rymanov
  • 22 listopada 2020 – Jicin
  • 5 grudnia 2020 – Caslav
  • 12 grudnia 2020 – Kolin

Przede wszystkim do rywalizacji w Toi Toi Cup w obecnej formie dopuszczone będą tylko kategorie elity oraz juniorskie – zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Każdy uczestnik musi posiadać negatywny wynik testu PCR na COVID-19, który w przypadku Czechów nie będzie starszy niż 48 godzin, a w przypadku zawodników zagranicznych – 72 godziny.

Oczywiście zawody odbywać się będą bez udziału kibiców, na terenie rundy jednocześnie nie będzie przebywać więcej niż 160 osób, a cała infrastruktura łącznie z biurem zawodów zlokalizowana będzie na zewnątrz.

Zaplanowane w Kolinie Mistrzostwa Czech rozegrane zostaną tylko dla kategorii junior i juniorka. Młodsze kategorie, o ile restrykcje ulegną zmianie, wystartują w Mistrzostwach Czech dla kategorii dorosłych w Jabkenicach 9 stycznia 2021.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0