Mudrikova i Konwa najlepsi w Koziegłowachfot. Ola Sulikowska

HomeSport

Mudrikova i Konwa najlepsi w Koziegłowach

Każdy wolny dzień w kalendarzu jest świetnym pretekstem do organizacji zawodów. Tym bardziej 11 listopada czyli Święto Niepodległości, w które od wielu lat odbywają się także zawody przełajowe. W tym roku padło na Koziegłowy, które są jedną z najstarszych lokalizacji przełajowych w kraju. Tegoroczna edycja była czterdziestą drugą! Zawody rozegrane zostały w pełnym reżimie sanitarnym i bez udziału kibiców.

Rywalizacja elity mężczyzn zdominowana była ponownie przez wygrywającego solo Marka Konwą, Bartek Mikler „tradycyjnie” drugi, a podium dopełnił Patryk Stosz.

Z powodu braku możliwości rywalizacji w Czechach czy Słowacji na zawody w Polsce przyjeżdżają dość licznie nasi południowi sąsiedzi. I jak się okazuje rozdają karty w wielu kategoriach. Między innymi w elicie kobiet, gdzie swoje kolejne zwycięstwo odnotowała Katerina Mudrikova. Specyfika trasy w Koziegłowach nie pozwalała na mocną selekcję, jest dość szybka i szosowa, z dużym odcinkiem asfaltowym. Mudrikova prawie do samego końca jechała razem z Barbarą Borowiecką i Nikola Bajgerova.

Nie mniej zacięta walka była kategoriach Masters I i II.

W „jedynce” tym razem najszybszy był Maksymilian Bieniasz, ale o kolejności na mecie zadecydował sprinterski finisz. Sekundę później na metę wjechał Szczepan Paszek, a podium dopełnił Marcin Mróz. Tracąc tylko sześć sekund, czwarty był Jarosław Wolcendorf. Kolejni zawodnicy odnotowali już blisko dwu i więcej minutowe straty.

W „dwójce” równie zacięta walka do samego końca między Andrzejem Kaiserem, Bogdanem Czarnotą i Andrzejem Michniakiem. Nie było jednak mocnego na „Fatera” – Czarnota drugi, Michniak trzeci. Pół minuty później na mecie zameldował się Mirek Bieniasz. I podobnie jak w „jedynce” kolejni zawodnicy notują dwu i więcej minutowe straty.

W Masters III wygrywa Krzysztof Gierczak, w Masters IV Waldemar Banasiński. W Koziegłowach odbył się także wyścig amatorów, gdzie najszybszy był Michał Paterak.

Jak zawsze – niezależnie czy to XC czy CX – najliczniej obsadzone są młodsze – kategorie juniorów młodszych (78 zawodników), młodzika (51 zawodników), juniorka młodsza (26 zawodniczek) i młodziczka (25 zawodniczek). W połączonym wyścigu żaków i żakiń wzięło udział ponad 40 osób.

Warto wspomnieć, że dziś system szkolenia ale poszukiwania talentów nie tylko w przełajach skupia się na kategoriach Juniora Młodszego i Juniorki Młodszej. Niestety dla nas w Kozienicach to nie jest dla naszych zawodników dobry obrót sprawy. W Juniorze Młodszym pierwszych czterech zawodników to Czesi, a piąty – Polak, Jakub Kimbel, melduje się ze stratą 37 sekund. Kolejni zawodnicy notują minutę i więcej straty. W Juniorkach Młodszych dużo bardziej optymistycznie – w sprinterskim finiszu wygrywa Zofia Krystkowiak przed Hanną Mazurkiewicz. Trzecia jest Tatiana Gromada.

Pełne wyniki – link

COMMENTS

DISQUS: 0