Zakaz wydarzeń i zawodów sportowych (w tym rowerowych) do 29 listopada 2020

HomeSport

Zakaz wydarzeń i zawodów sportowych (w tym rowerowych) do 29 listopada 2020

Limit osób na wydarzeniach sportowych podniesiony do 250 osób
“Trening bez celu” czyli jak wytrzymać w sportowej próżni
Lista odwołanych zawodów kolarskich MTB w Polsce
Igrzyska Olimpijskie w Tokio przełożone na 2021
Trening kolarski w trakcie stanu zagrożenia epidemicznego SARS-CoV-2

Na stronach rządowych opublikowany został projekt najnowszego Rozporządzenia, które ma zacząć obowiązywać od soboty, 7 listopada 2020. Tym razem planowane jest wprowadzenie znacznych ograniczeń w obszarze sportu:

“[…]do dnia 24 listopada 2020 r. zakazuje się organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na bieganiu, chodzie sportowym lub jeździe na rowerze (wiąże się to z tego rodzaju wydarzeniami organizowanymi i przeprowadzanymi w tym czasie w związku z Narodowym Świętem Niepodległości). “

Dalej jest jeszcze jeden zapis wydłużający zakaz do 29 listopada 2020:

“Do dnia 29 listopada 2020 r. ustanawia się zakaz organizowania i przeprowadzania wydarzeń sportowych lub współzawodnictwa sportowego polegających na bieganiu, chodzie sportowym lub jeździe na rowerze.”;”

Jeśli powyższy zapis przejdzie w niezmienionej formie oznacza to m.in. odwołanie wszystkich zawodów przełajowych zaplanowanych w ciągu najbliższych czterech weekendów.

Co ważne projekt Rozporządzenia jest w fazie konsultacji (deadline 5.11.2020 g.19:00), więc może wzorem Belgii czy Holandii dopuszczona zostanie rywalizacja chociażby w przypadku zawodników U23 i elity…

Projekt Rozporządzenia można znaleźć pod tym adresem.

COMMENTS

DISQUS: 0