Bike Maraton 2020. Od Szklarskiej Poręby do Sobótki. Miękinia zaprasza na inaugurację sezonu 2021

HomeRelacje

Bike Maraton 2020. Od Szklarskiej Poręby do Sobótki. Miękinia zaprasza na inaugurację sezonu 2021

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Nie udało się dojechać do końca, choć wszyscy byli zdeterminowani, gotowi i świadomi ograniczeń jakie miały obowiązywać na finałowej edycji w Miękini. Egzamin z przeprowadzenia wyścigu w ramach „żółtej strefy” i wobec lawinowo rosnącej liczby zakażeń koronawirusem zawodnicy i organizatorzy zdali w Sobótce i czekał nas jeszcze tylko finał w Miękini, rozegrany na podobnych zasadach. Podjęto jednak decyzję o odwołaniu imprezy i dotyczyła ona nie tylko Bike Maratonu, ale również cyklu szosowego PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, którego finał miał się również odbyć w Miękini, dzień po Bike Maratonie.

W związku z tym, że ostatni z zaplanowanych maratonów nie mógł się odbyć, organizatorzy zdecydowali o zakończeniu cyklu i w takiej sytuacji ostatnią edycją BM w tym roku stała się Sobótka. Przy wszystkich dziewięciu edycjach Bike Maratonu, do klasyfikacji generalnej zaliczano zawodnikom minimum cztery starty, a do końcowej punktacji wpadało sześć najlepszych wyników.

Przy ośmiu edycjach, które dało się uratować, zdecydowano o utrzymaniu sześciu najlepszych startów, ale obniżono minimalny próg, który dawał wstęp do „generalki” – z czterech do trzech startów.

Zaplanowano również uroczystą dekorację zwycięzców tej klasyfikacji – odbędzie się ona podczas inauguracji sezonu 2021, oczywiście w Miękini, w której nie dane nam było się w tym roku ścigać. Mamy nadzieję, że z nawiązką nadrobimy to wiosną przyszłego roku, rozpoczynając Bike Maraton 2021.

Klasyfikację generalną PRO Bike Maraton na dystansie GIGA wygrywa więc w tym sezonie Karol Rożek (CST 7r MTB Team). Brązowy medalista tegorocznych MP XCM Jakub Zamroźniak (JBG2 Cryospace) jest drugi (zebrał sporo punktów mimo tylko trzech startów w cyklu), a Wojciech Halejak (również JBG2 Cryospace) trzeci.

Agnieszka Kachel (Rybczyński Bikes Remmers Team) odnosi zwycięstwo w klasyfikacji PRO BM kobiet, wyprzedzając Aleksandrę Andrzejewską i Marlenę Droździok (KM Sport Team).

Ponadto – na wszystkich dystansach (GIGA, MEGA, CLASSIC, FUN) – znamy już rozstrzygnięcia  w klasyfikacji generalnej we wszystkich kategoriach wiekowych, których łącznie jest aż 47. Do tego mamy 5 klasyfikacji drużynowych. „Drużynówkę” open wygrywa CST 7r MTB Team.

Pełne wyniki klasyfikacji generalnej Bike Maratonu 2020 można znaleźć tu:

Mimo wszystko, było się gdzie ścigać w tym roku, a mijający sezon zapamiętamy na długo. Różnorodność tras, sporo niespodzianek, nowe lokalizacje, nowe oblicza starych tras – to wszystko wizytówki tego trudnego (i sportowo, i organizacyjnie, i ogólnie) sezonu.

W sztabie organizacyjnym Bike Maratonu nadszedł czas na podsumowania, ale powoli już kreślą się plany na przyszłość i kolejny rok.

Dużo zdrowia, wytrwałości i do zobaczenia na trasach Bike Maratonu 2021!


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0