Bike Maraton 2020. Od Szklarskiej Poręby do Sobótki. Miękinia zaprasza na inaugurację sezonu 2021

HomeRelacje

Bike Maraton 2020. Od Szklarskiej Poręby do Sobótki. Miękinia zaprasza na inaugurację sezonu 2021


Bike Maraton trzyma poziom. Wałbrzych wysoko w tabeli
Mikołaj Dziewa (SGR Specialized) – Bike Maraton, Obiszów
[PR] Startują zapisy do Bike Maraton 2015

Nie udało się dojechać do końca, choć wszyscy byli zdeterminowani, gotowi i świadomi ograniczeń jakie miały obowiązywać na finałowej edycji w Miękini. Egzamin z przeprowadzenia wyścigu w ramach „żółtej strefy” i wobec lawinowo rosnącej liczby zakażeń koronawirusem zawodnicy i organizatorzy zdali w Sobótce i czekał nas jeszcze tylko finał w Miękini, rozegrany na podobnych zasadach. Podjęto jednak decyzję o odwołaniu imprezy i dotyczyła ona nie tylko Bike Maratonu, ale również cyklu szosowego PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk, którego finał miał się również odbyć w Miękini, dzień po Bike Maratonie.

W związku z tym, że ostatni z zaplanowanych maratonów nie mógł się odbyć, organizatorzy zdecydowali o zakończeniu cyklu i w takiej sytuacji ostatnią edycją BM w tym roku stała się Sobótka. Przy wszystkich dziewięciu edycjach Bike Maratonu, do klasyfikacji generalnej zaliczano zawodnikom minimum cztery starty, a do końcowej punktacji wpadało sześć najlepszych wyników.

Przy ośmiu edycjach, które dało się uratować, zdecydowano o utrzymaniu sześciu najlepszych startów, ale obniżono minimalny próg, który dawał wstęp do „generalki” – z czterech do trzech startów.

Zaplanowano również uroczystą dekorację zwycięzców tej klasyfikacji – odbędzie się ona podczas inauguracji sezonu 2021, oczywiście w Miękini, w której nie dane nam było się w tym roku ścigać. Mamy nadzieję, że z nawiązką nadrobimy to wiosną przyszłego roku, rozpoczynając Bike Maraton 2021.

Klasyfikację generalną PRO Bike Maraton na dystansie GIGA wygrywa więc w tym sezonie Karol Rożek (CST 7r MTB Team). Brązowy medalista tegorocznych MP XCM Jakub Zamroźniak (JBG2 Cryospace) jest drugi (zebrał sporo punktów mimo tylko trzech startów w cyklu), a Wojciech Halejak (również JBG2 Cryospace) trzeci.

Agnieszka Kachel (Rybczyński Bikes Remmers Team) odnosi zwycięstwo w klasyfikacji PRO BM kobiet, wyprzedzając Aleksandrę Andrzejewską i Marlenę Droździok (KM Sport Team).

Ponadto – na wszystkich dystansach (GIGA, MEGA, CLASSIC, FUN) – znamy już rozstrzygnięcia  w klasyfikacji generalnej we wszystkich kategoriach wiekowych, których łącznie jest aż 47. Do tego mamy 5 klasyfikacji drużynowych. „Drużynówkę” open wygrywa CST 7r MTB Team.

Pełne wyniki klasyfikacji generalnej Bike Maratonu 2020 można znaleźć tu:

Mimo wszystko, było się gdzie ścigać w tym roku, a mijający sezon zapamiętamy na długo. Różnorodność tras, sporo niespodzianek, nowe lokalizacje, nowe oblicza starych tras – to wszystko wizytówki tego trudnego (i sportowo, i organizacyjnie, i ogólnie) sezonu.

W sztabie organizacyjnym Bike Maratonu nadszedł czas na podsumowania, ale powoli już kreślą się plany na przyszłość i kolejny rok.

Dużo zdrowia, wytrwałości i do zobaczenia na trasach Bike Maratonu 2021!

COMMENTS

DISQUS: 0