Od 24 października 2020 zgromadzenia w przestrzeni publicznej ograniczone do pięciu osób

HomeSport

Od 24 października 2020 zgromadzenia w przestrzeni publicznej ograniczone do pięciu osób

Koronawirus uderza w Mistrzostwa Europy oraz zawody przełajowe w Belgii i Holandii
Od soboty na świeżym powietrzu bez maseczek!
Trening kolarski w trakcie stanu zagrożenia epidemicznego SARS-CoV-2
Zwolnienia grupowe w polskich firmach produkujących rowery
Kross Racing Team zawiesza wszystkie starty do 6 kwietnia

W związku z rosnącą liczbą potwierdzonych zachorowań na COVID-19 Premier Mateusz Morawiecki w dniu 23 października 2020 poinformował o wprowadzeniu od soboty 24 października 2020 nowych obostrzeń we wszystkich trzech sferach – gospodarki, życia społecznego oraz edukacji, kultury i sportu.

Cała Polska zostaje objęta tzw. czerwoną strefą, a wg infografiki w sferze sportu nic się nie zmienia – wydarzenia sportowe ograniczone są do 250 osób plus obsługa oraz bez udziału kibiców.

To co może wpłynąć na naszą aktywność, oczywiście mocno zmniejszoną na jesieni i zimą ze względu na aurę i krótszy dzień, to ograniczenie zgromadzeń do pięciu osób, które – jak już będziemy mieć rozporządzenie – prawdopodobnie będzie dotyczyć także aktywności sportowej. Nie należy jednak mylić tego z zawodami sportowym, o których napisałem powyżej.

“[…] max. 5 osób spoza wspólnego gospodarstwa domowego podczas imprez, spotkań i zebrań w przestrzeni publicznej (z wyjątkiem spotkań służbowych). Dotyczy to także zgromadzeń w rozumieniu ustawy o zgromadzeniach publicznych.”

Wszystkie aktualne informacje na temat obowiązujących restrykcji i ograniczeń opublikowane są na rządowej stronie gov.pl. Kilka najważniejszych informacji:

Czy możliwa jest aktywność fizyczna bez maseczki?

Obowiązku zakrywania ust i nosa nie stosuje się do osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego. Z tego obowiązku nie są zwolnione osoby, które uprawiają sport rekreacyjnie, chyba, że np. biegają na terenie lasów, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego, rodzinnego ogródka działkowego i plaży.

Czy jeżdżąc na rowerze muszę zakładać maseczkę?

Obowiązek zakrywania ust i nosa dotyczy osób uprawiających sport rekreacyjnie. Jeżdżąc na rowerze musisz zakładać maseczkę. Nie musisz mieć maseczki, np. gdy  biegasz lub jeździsz na rowerze po terenie lasu, parku, zieleńca, ogrodu botanicznego, ogrodu zabytkowego, rodzinnego ogródka działkowego i plaży.

Ilu ćwiczących może być jednocześnie na Orliku?

W zajęciach, wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym (z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób) może uczestniczyć nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się obsługą wydarzenia.

COMMENTS

DISQUS: 0