LOTTO Poland Bike Marathon w Serocku

HomeRelacje

LOTTO Poland Bike Marathon w Serocku

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Kolarski peleton LOTTO Poland Bike Marathon już prawie na finiszu. Ostatni sprawdzian formy przed finałem cyklu, organizowanym przez Grzegorza Wajsa, odbył się w ścisłym reżimie sanitarnym i trudnych warunkach pogodowych. Mimo zimnej i deszczowej aury frekwencja okazała się imponująca, bo w Serocku rywalizowało blisko 400 miłośników dwóch kółek. Amatorzy na rowerach górskich kolejny raz udowodnili, że niesprzyjająca pogoda nie jest w stanie ich zatrzymać.

– Tym razem wyjątkowo mokry, ale i piękny zarazem Serock okazał się prawdziwą próbą kolarskich charakterów – mówił organizator LOTTO Poland Bike Marathon Grzegorz Wajs. – To był też ważny test dla nas, bo zawody zorganizowaliśmy zgodnie z rygorem sanitarnym i zasadami bezpieczeństwa. Kolarskie Miasteczko zamieniło się w zamkniętą strefę, bez charakterystycznego dla nas tłumu kibiców. Wyścigi z podziałem na grupy i sektory, kolarze w maseczkach i w bezpiecznych odstępach. To było najważniejsze.

To był już dwunasty, przedostatni etap LOTTO Poland Bike Marathon 2020. Start i meta wyścigów znalazły się w samym sercu Serocka na zabytkowym Rynku położonym nad Narwią. Trasa malownicza i jak na Mazowsze dość pofałdowana. Kolarze mieli do pokonania urokliwe miejsca wzdłuż Jeziora Zegrzyńskiego m.in. Rezerwat Zegrze i Wąwóz Szaniawskiego. Sam finisz w Serocku był również bardzo atrakcyjny. Ostatnie 200 metrów to niemal pionowa ściana z trudnym podjazdem na Rynek.

Na dystansie MAX (46 km) wygrał Adam Żuber (Mazowsze Serce Polski Cycling Team), który wyprzedził Michała Glanza (Warszawa) i Kamila Kuszmidra (KK Catena Wyszków), a wśród kobiet zwyciężyła Agnieszka Gozdek (Lubelska Grupa Triathlonu), przed Sylwią Zduniak (Mybike.pl). Trasę MINI (28 km) najszybciej pokonał Adrian Kuczyński (KK Catena Wyszków), który finiszował przed Tomaszem Majewskim (Retro Stork Team) i Patrykiem Białkiem (Kamyk Radzymin MTB Team), a w rywalizacji kobiet triumfowała Julita Tomaszewska (Timbud Team), przed Magdaleną Sobczak (Wieliszew Heron Team) i Malwiną Krzyczkowską (Warszawski Klub Kolarski).

Uczniowie szkół podstawowych ścigali się na dystansie FAN (10 km). Wśród chłopców wygrał Mikołaj Langer (Warszawski Klub Kolarski), przed Jakubem Brutkowskim (UKK Huragan Wołomin) i Julianem Rogalskim (Ostrołęka), a w gronie dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Krzemińska (UKK Huragan Wołomin), przed Marią Orszulak (GKK Opty Mazowsze) i Alicją Surdyk (Kamyk Radzymin MTB Team). W Mini Crossie na terenie Kolarskiego Miasteczka jeździły też dzieci w wieku 2-4 i 5-6 lat.

W klasyfikacji drużynowej OPEN TEAM triumfował KK Catena Wyszków, przed Mybike.pl i Retro Stork Team, natomiast w punktacji MINI TEAM wygrał Kamyk Radzymin MTB Team, przed Wieliszew Heron Team i Timbud Team. W młodzieżowej klasyfikacji zespołowej FAN TEAM najlepszy był UKK Huragan Wołomin, przed Warszawskim Klubem Kolarskim i Kamyk Radzymin MTB Team, a w punktacji rodzinnej zwyciężyli Biccy, przed Dudkowskimi i Woźniakami.

LOTTO Poland Bike Marathon w Serocku – pod patronatem honorowym Burmistrza Serocka – został zorganizowany przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Serock oraz Urzędem Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego.

Teraz czas na finisz sezonu. W sobotę 24 października w warszawskim Wawrze odbędzie się finał LOTTO Poland Bike Marathon 2020. Kolarskie Miasteczko znajdzie się pierwszy raz przy Szkole Podstawowej nr 138 przy ul. Pożaryskiego, tuż przy wjeździe na słynny Wawerski Szlak MTB. Zapraszamy!

Więcej na www.polandbike.pl i www.facebook.com/Poland.Bike.Marathon


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0