W Szwajcarii startują Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim 2020

HomeZapowiedzi

W Szwajcarii startują Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim 2020

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


W czwartek, 15 października 2020, w Szwajcarii rozpoczynają się Mistrzostwa Europy w kolarstwie górskim, które pierwotnie miały odbyć się w połowie maja w austriackim Graz. Całe zamieszanie oczywiście z powodu pandemii koronawirusa. Najważniejsze jednak, że mimo tak wielu przeciwności losu oraz zawirowań wszystko wskazuje na to, że zawody dojdą do skutku!

W Monte Tamaro rozdanych zostanie dziewięć kompletów medali. Niestety ponownie mamy sytuację, w której Polacy nie startują w trzech z dziewięciu wyścigów. Biało-czerwonych nie zobaczymy podczas sztafety drużynowej (XCR) oraz na wyścigach eliminacyjnych (XCE).

Czwartek, 15 października 2020

Na czwartek zaplanowane są oficjalne treningi na trasie oraz o godzinie 15:00 rywalizacja w sztafecie drużynowej. Na blisko czterdzieści sześć krajów europejskich, swój udział zadeklarowały dwadzieścia dwa kraje, a w samej sztafecie wystartuje dziewięć reprezentacji.

Patrząc na listę startową wydaje mi się, że zaproponowane składy są bardzo zbliżone do tych, które tydzień wcześniej rywalizowały podczas Mistrzostw Świata. Francuzji, którzy triumfowali w Austrii, jadą w dokładnie takim samym składzie, więc będą też mieli okazję potwierdzić swoją dominację.

Polacy nie startują.

Piątek, 16 października 2020

Na piątek zaplanowane są kolejne treningi na rundzie. W godzinach popołudniowych odbędzie się rywalizacja w Eliminatorze (XCE). Kwalifikacje zaplanowane są na godziny 14:30-16:00, a finały na 16:30-17:30.

Polacy nie startują.

Sobota i niedziela będą stały cross country w formule olimpijskiej. Mimo starań UCI cały czas kolarstwo górskie stoi przede wszystkim zawodnikami z Europy, co oznacza, że stawka zawodników w każdym z wyścigów będzie niewiele słabsza od tej, którą obserwowaliśmy tydzień temu w Austrii.

Wśród mężczyzn „zabraknie” tylko takich zawodników jak Henrique Avancini (Brazylia), Alan Hatherly (RPA), Anton Cooper czy Daniel McConnell (obaj Australia). Wśród kobiet nie zobaczymy Rebecci McConnell (Australia) oraz Kate Courtney (USA).

Tym samym zapowiada się zacięta rywalizacja, na pewno 120% z siebie dadzą zawodnicy gospodarzy, Szwajcarii, czyli chociażby wśród mężczyzn Nino Schurter, Mathias Flueckiger, Filippo Colombo oraz Lars Forsters, a wśród kobiet Jolanda Neff, Alessandra Keller, Sina Frei.

Sobota, 17 października 2020

Sobota to aż trzy wyścigi w formule olimpijskiej (XCO). O 10:00 na trasę ruszą Orlicy (U23), o 12:15 elita kobiet, a o 14:30 elita mężczyzn.

Na starcie na pewno zobaczymy:

  • U23 mężczyźni – Piotr Kryński, Stanisław Nowak, Karol Ostaszewski
  • elita kobiet – Maja Włoszczowska, Katarzyna Solus Miśkowicz, Gabriela Wojtyła, Aleksandra Podgórska
  • elita mężczyzn – Filip Helta, Krzysztof Łukasik, Bartłomiej Wawak

Wyścigi elity mają zaplanowaną transmisję w telewizji. Według harmonogramu przedstawionego przez UEC powinny być dostępne na platformach Eurosport 1, Eurosport Player, GCN oraz TVP Sport (link).

Niedziela, 18 października 2020

W niedzielę także trzy wyścigi – o 10:00 rywalizacja juniorów, o 12:15 juniorek, a o 14:40 U23 kobiet.

Na starcie na pewno zobaczymy:

  • juniorzy – Krzysztof Klimek, Konrad Gola
  • juniorki – Milena Drelak, Matylda Szczecińska, Patrycja Zawierta
  • U23 kobiety – Klaudia Czabok

Program zawodów dostępny jest pod tym adresem, a wszystkie niezbędne informacje pojawiają się na dedykowanej podstronie uec.ch. Uruchomiony został także dedykowany Mistrzostwom Europy fanpage, który jest dość na bieżąco aktualizowany.

Na chwilę obecną nie ma informacji o tym, by dostępny był live timing wyścigów, które nie będą miały swojej relacji w telewizji.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0