Wyniki – 10-11 października 2020

HomeSport

Wyniki – 10-11 października 2020

Amator donosi: “fizycznie dla mnie to był ciężki maraton” – Bike Atelier Maraton, Żarki
Plan na weekend 15/2019
Anna Wajzer (Sengam Sport) – Bike Atelier MTB Maraton – Dąbrowa Górnicza
Plan na weekend 19/2018
Wyniki – 13-14 października 2018

Rywalizacja w kraju stała w cieniu rozegranych w Austrii Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim, o których przeczytacie tu. Trudno stopniować wyścigi, ale niewątpliwie najsilniej obsadzony i z najwyższą stawką był sobotni Bike Maraton w Sobótce, który był jednocześnie też finałowym wyścigiem Pucharu Polski w maratonie MTB. Niezmiennie na długim dystansie karty rozdają zawodnicy JBG-2 CryoSpace, a Kuba Zamroźniak po raz kolejny był najszybszym zawodnikiem.

Trzymając się wątku maratonów, na 24-25 października w Turcji zaplanowane są Mistrzostwa Świata w maratonie MTB. Ciekawe czy dojdą do skutku…

Rozkręca się też sezon przełajowy. W holenderskim Gieten podczas nieobecności dwóch najmocniejszych zawodników – Mathieu van der Poel’a i Wout van Aert’a, kolejny raz najszybszy okazał się Toon Aerts, który na metę wjechał przed Elim Iserbytem oraz Laurensem Sweeck’iem . Fenomenem jest Ceylin del Carmen Alvarado, która w sobotę rano wywalczyła brązowy medal na Mistrzostwach Świata w kolarstwie górskim, by dzień później stanąć na starcie Telenet Superprestige i pewnie wygrać m.in. z Annemarie Worst i Lucindą Brand.

Drugą zawodniczką, która zaliczyła w weekend dwa starty była Kanadyjka Maghalie Rochette. W sobotę ukończyła MŚ XCO, a w niedzielę w szwajcarskim Steinmaur wygrała zawody przełajowe Internationales Radquer Steinmaur UCI C2.

Polacy z braku zawodów przełajowych w kraju pojechali po raz kolejny na Odersky Pohar do Czech, tym razem do Vbrna i Jasenika.

Najważniejsze wyniki poniżej…

Oderski Pohar – Vbrno:

Elita:

  • Marek Konwa – miejsce 1
  • Patryk Kostecki – miejsce 5

Kobiety:

  • Zuzanna Krzystała – miejsce 2
  • Małgorzata Mazurek – miejsce 3

Junior:

  • Kacper Chojnacki – miejsce 4

Masters:

  • Łukasz Warzała (M35) – miejsce 2
  • Mirosław Bieniasz (M45) – miejsce 1
  • Mariusz Kowalczyk (M55) – miejsce 4
  • Waldemar Banasiński (M65) – miejsce 1
  • Andrzej Misina (M65) – miejsce 2

Odersky pohar – Jesenik:

Elita:

  • Marek Konwa – miejsce 1
  • Patryk Kostecki – miejsce 5

Kobiety:

  • Małgorzata Mazurek – miejsce 2

Junior:

  • Kacper Chojnacki – miejsce 3

Masters:

  • Maksymilian Bieniasz (M35) – miejsce 1
  • Łukasz Warzała (M35) – miejsce 4
  • Mirosław Bieniasz (M45) – miejsce 1
  • Waldemar Banasiński (M65) – miejsce 1
  • Andrzej Misina (M65) – miejsce 3

Pełne wyniki – link

Bike Maraton – Sobótka

Giga:

  1. Jakub Zamroźniak – JBG-2 CryoSpace
  2. Adrian Brzózka – JBG-2 CryoSpace
  3. Karol Rożek – CST 7R MTB Team
  1. Aleksandra Andrzejewska
  2. Agnieszka Kachel – Rybczyński Bikes Remmers Team

Mega:

  1. Piotr Berdzik – IM Motion Specialized Skoda Gall ICM Team
  2. Maciej Stanowicz – Mitsubishi Materials MTB Team
  3. Michał Nowak – Fitstyle Team
  1. Hanna Fijałkowska – Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław
  2. Izabela Kamińska – Sklepbicykl.pl Perfectsource
  3. Alicja Marciniec

Classic:

  1. Dawid Romanowski – Mastarchem MTB Team
  2. Micha Decewicz – Romet Factory Team
  3. Paweł Przegoń – Cycling Planet
  1. Magdalena Zawierta – WKK Pfleiderer Wieruszów 2
  2. Tatiana Gromada – RK Aluminium Bike Team
  3. Emilia Fijałkowska – Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław

Pełne wyniki – link

Bike Atelier MTB Maraton – Dąbrowa Górnicza

PRO Elita:

  1. Filip Atlas – Bike Atelier Team
  2. Rafał Loranc – KKS Sokół Kęty
  3. Michał Laskowski – AGH Cycling Team

PRO Open:

  1. Szymon Stawowy – MURSS Bikes
  2. Maciej Pitach – CST 7R MTB Team
  3. Michał Kucewicz – CST 7R MTB Team
  1. Sandra Adamczyk – Orion Art Stal Team
  2. Agata Strączkiewicz – Sutrisept MTB Team
  3. Adrianna Broda – Pressing Bike Systems Ice Went Team

Pełne wyniki – link

Hobby:

  1. Oliwier Machura – CST 7R MTB Team
  2. Tomasz Jakubowski – bike.store Bielsko
  3. Łukasz Bugla – Sup Lifting Team Bugla Bike Service
  1. Izabela Dudek – Peva Polska Gennadi Home MTB Team
  2. Agnieszka Mojżesz – Pressing Bike System Ice Went Team
  3. Julia Biskup – Sup Lifting Team Bugla Bike Service

Pełne wyniki – link

Patrol Graniczny MTB – Lubawka

53 km:

  1. Tomas Sevcu – Czechy
  2. Lukas Cap – HSK Cycling Team
  3. Krzysztof Paluszek – Sklep Rowerowy Bike-Finger
  1. Dominika Niemiec – Eroe Racing Club Eroe.cc
  2. Agata Hamera – Sklep Rowerowy Bike-Finger
  3. Magda Szyszka

20 km:

  1. Andrzej Cwenar – Cyklo Grupa
  2. Krzysztof Czarnecki – Populupo
  3. Patryk Mazurek – Talvi Sport – Pokoje Solo Szklarska Poręba
  1. Katerina Teuberova – HSK Cycling Team
  2. Agnieszka Zubel – Moya Racing Team
  3. Gabriela Niciejewska – Cyklo Grupa

Pełne wyniki – link

Maratony Kresowe MTB – Augustów – link

Maraton:

  1. Marcin Białobłocki – Białobłocki Pro Coaching
  2. Michał Przekop – MTB Suwałki
  3. Marcin Zawadzki – Mistral Grodno SA Radio Białystok

Półmaraton:

  1. Dawid Bojarczak – AGR Podlasie
  2. Bartosz Samborski – Dabarti Pie3cki Team
  3. Radosław Lotkowski – Augustów MTB Team
  1. Marzena Moniuszko – Milsport Team
  2. Edyta Kryńska – Dabarti Pie3cki Team
  3. Katarzyna Salik – Augustów MTB Team

Pełne wyniki – link

Garmin MTB Maraton – Gdańsk

MAXI:

  1. Piotr Rzeszutek – KK Lew Lębork
  2. Bartosz Banach – Banach Sport Team
  3. Piotr Polus – Wysepka.pl
  1. Adrianna Osińska
  2. Ewelina Cywińska – Majbike Team
  3. Monika Kulling

MINI:

  1. Kacper Hoppa – UKS Copernicus CCC SMS Toruń
  2. Arek Petka – KK Lew Lębork
  3. Dawid Bojarczak – Beko
  1. Natalia Śliwińska – ASE Trek Gdynia
  2. Justyna Cebula – GKS Cartusia Kartuzy
  3. Iwona Joskowska – LUK Connect Racing Team

Pełne wyniki – link

Kaczmarek Electric MTB – Chodzież

Mega:

  1. Filip Jeleniewski – Rybczyński Bike Remmers Team
  2. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Michał Glanz – Świat Roweró Team
  1. Barbara Borowiecka – Szczepan Bike
  2. Sandra Samolewska – Eurorower.pl
  3. Agnieszka Kachel – Rybczyński Bikes Remmers Team

Mini:

  1. Jakub Mądry – Strefasportu.pl MW Invest
  2. Przemysław Mikolajczyk – Agrochest Team Kostrzyn Wielkopolski
  3. Bartłomiej Koleśnik – 5 Lubuski Pułk Artylerii
  1. Debora Figiel – Kosox Bike Team
  2. Sylwia Szpulewska Larek – SKS Oborniki
  3. Magdalena Kruk

Pełne wyniki – link

Legia MTB Maraton – Warszawa Bielany – link

Północna Liga MTB XC – Grudziądz – link

Wyścig 1:

  1. Mateusz Piechocki – UKS Sportowiec Piła
  2. Mikołaj Kuczwalski – Sara Workwear Wheel Brothers Racing
  3. Miłosz Błaszczyk – Bogdziewicz Team
  1. Kamila Gurzyńska – Sara Workwear Wheel Brothers Racing
  2. Katarzyna Grochowska – Team MX Skórcz
  3. Małgorzata Mikulska – N-Bike Academy

Wyścig 2:

  1. Dominik Jakubowski – LKS Mazowsze Teresin
  2. Rafał Szturo – SISU-OWB rowertour.com
  3. Miłosz Zwierski – UKS Sportowiec Piła

Pełne wyniki – link

Scott Cyclocross Challenge – Zwierzyn

Junior:

  1. Patryk Janiszewski – AMG Cybinka
  2. Kacper Szabunia – LKS POM Strzelce Krajeńskie
  3. Bartłomiej Bacieczko – LKS POM Strzelce Krajeńskie
  1. Weronika Tabała – Bosco Cyclocross Team

Cyklosport:

  1. Krystian Kruk – Pro-fit-Bike Jaanbikes
  2. Jakub Orzechowski – Pro Tour Racing Team
  3. Artur Bycka

Masters I:

  1. Paweł Szczepaniak – Szczepan Bike
  2. Kacper Szczepaniak – Szczepan Bike
  3. Maciej Iwko – Szczepan Bike

Masters II:

  1. Rafał Chmiel – FSD Sport
  2. Mateusz Łangowski
  3. Przemysław Olejnik – Tryton Bike Team

Masters III:

  1. Kazimierz Szczepaniak – Szczepan bike
  2. Jacek Kuzynin – Pro Tour Racing Team
  3. Dariusz Maksymowicz – LKS POM Strzelce Krajeńskie

Masters IV:

  1. Marian Kłos – Diversey Team
  2. Eugeniusz Lont – JM Projekt Sport

Kobiety:

  1. Marta Balerzak – JF Duet Gorzów
  2. Katarzyna Bujas – Tryton Bike Team

Pełne wyniki – link

COMMENTS

DISQUS: 0