Plan na weekend 41/2020fot. instagram.com

HomeKALENDARZ

Plan na weekend 41/2020

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Parafrazując klasyka: „Spieszmy się startować, tak szybko odwołują kolejne zawody…”. Przysłowiowym rzutem na taśmę odbyły się Pucharu Świata w Czechach, a teraz w Austrii w ścisłym reżimie odbywają się także Mistrzostwa Świata. Zobaczymy czy zaplanowane na kolejny weekend weekend w Szwajcarii Mistrzostwa Europy także odbędą się w sposób niezakłócony.

W Polsce od kilku dni notowane są bardzo duże przyrosty zachorowań na Covid-19, wzrasta także liczba zgonów, co od soboty przełoży się objęcie całego kraju tzw. żółtą strefą oraz powiększenie listy czerwonych stref. Na chwilę obecną nie ma to większego wpływu na sport amatorski, ponieważ limity w sporcie nie ulegają zmianom – 250 osób per wydarzenie (lub sektor startowy) oraz brak udziału kibiców, co w przypadku sportu amatorskiego jest w zasadzie standardem. Ponadto podczas uprawiania sportu nie ma obowiązku zasłaniania ust i nosa.

Połowa października, to z reguły była końcówka sezonu MTB, a na pewno zawodów. W tym roku jednak wszystko jest przeciągnięte, przesunięte do granic możliwości. Dlatego nie tylko w ten, ale także w kolejny weekend będzie jeszcze sporo okazji do przypięcia numeru startowego.

Sobota, 10 października 2020:

  • Bike Atelier MTB Maraton – Dąbrowa Górnicza – link
  • Bike Maraton – Sobótka – link
  • Maratony Kresowe MTB – Augustów – link

Niedziela, 11 października 2020:

  • Garmin MTB Maraton – Gdańsk – link
  • Kaczmarek Electric MTB – Chodzież – link
  • Legia MTB Maraton – Warszawa Bielany – link
  • Północna Liga MTB XC – Grudziądz – link

Niby od kilku tygodni trwa już sezon przełajowych, ale po inauguracji w Bolesławcu zawodów w najbliższy weekend nie ma. Na niedzielę zaplanowany jest Telenet Superprestige w Gieten, może uda się znaleźć w sieci transmisję… Z kolei w Szwecji w Sztokholmie i okolicach zaplanowana jest dwudniowa rywalizacja, a oba wyścigi mają kategorię UCI C2.

Na szosie trwa Giro, a w sobotę Gandawa-Wevelgem w bardzo mocnej obsadzie – m.in. Wout van Aert i Mathieu van der Poel.

Na koniec przypominajka – od środy w austriackim Leogang trwają Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim. Program zawodów dostępny jest pod tym adresem, a skład Reprezentacji Polski pod tym. Oprócz wyścigów elity nie ma zaplanowanych żadnych transmisji, pozostaje tylko live timing na tissottiming.comHej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0