Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim 2020 – Juniorzy i Juniorki na start!fot. MAblinger

HomeZapowiedzi

Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim 2020 – Juniorzy i Juniorki na start!

Na czwartek 8 października 2020 zaplanowane są dwa wyścigi w formule olimpijskiej (XCO), oba w kategorii juniorskiej, które mają wyłonić Mistrzów Świata. Trasa tegorocznych Mistrzostw jest bardzo kondycyjna pod górę, bo na dystansie 3,6 km jest aż 210 metrów przewyższenia. Niewiele łatwiej jest w dół, gdzie nie brakuje technicznych elementów, a padający od wielu dni deszcz dorzucił jeszcze swoje potęgując wyzwanie. Od wczoraj w Leogang już nie pada, więc warunki na trasie raczej się już nie pogorszą.

Na starcie wyścigu juniorek (13:30) niespełna 50 zawodniczek, wśród nich trzy Polki. Matylda Szczecińska rozstawiona z numerem 5. stanie w pierwszym rzędzie, co da jej bardzo dobrą pozycję startową. Mistrzyni Polski Patrycja Zawierta z numerem 38, a Milena Drelak mimo numeru 37 wystartuje praktycznie z końca stawki. Decydujące są tu zgromadzone punkty UCI.

Faworytkami są Austriaczka Mona Mitterwallner, Amerykanka Madigan Munro i Holenderka Puck Pieterse.

Na starcie wyścigu juniorów (15:30) ponad 90 zawodników, wśród nich trzech Polaków – Krzysztof Klimek, Maciej Dąbrowski oraz Konrad Gola.

Faworytami są Amerykanin Riley Amos, Szwajcar Janis Baumann oraz zawodnik z RPA Luke Moir.

Wyścigi nie będą transmitowane, dostępny jest tylko live timing na tissottiming.com. Można też liczyć na wrzutki na twitterze na koncie UCI_MTB.

COMMENTS

DISQUS: 0