Bike Maraton Sobótka. Rozgrzewka przed finałem

HomeZapowiedzi

Bike Maraton Sobótka. Rozgrzewka przed finałem

Tym razem ślężański Bike Maraton wyruszy ze stadionu miejskiego w Sobótce. Tam będzie też meta, miasteczko wyścigu i biuro zawodów. Przedostatnia edycja Bike Maratonu 2020 odbędzie się 10 października, a dystans GIGA wystartuje o godz. 10:00.

Wszyscy doskonale pamiętamy, że Bike Maraton w Sobótce miał być finałem cyklu, ale w tym roku nic nie jest takie jak zazwyczaj i nic nie jest tak jak sobie zaplanowano. Miękinia, która tradycyjnie miała gościć huczne rozpoczęcie sezonu musiała się poddać, jak my wszyscy, wiosennej kwarantannie i organizatorzy cyklu postanowili z inauguracji uczynić zakończenie. Wielki finał Bike Maratonu w Miękini odbędzie się więc 17 października. Tydzień wcześniej – ściganie w Sobótce.

Bike Maraton definitywnie wyjeżdża już z gór, ale w tym zwariowanym sezonie górskiego ścigania było naprawdę sporo. Sobótka ze swoją trasą w Masywie Ślęży powinna być miłym pożegnaniem z górami, bo potem wszyscy już będziemy myślami w Miękini.

Dystans GIGA (72 km) poprowadzony będzie na dwóch rundach i bardzo dokładnie objedzie i spenetruje cały masyw Ślęży. Ostro najeżony profil tego wyścigu pokazuje przewyższenie sięgające 2400 m.

MEGA to też kawał wyścigu – 50 km i prawie 1600 m w pionie.

Będzie trochę jazdy góra – dół także na dystansie CLASSIC 28 km i 850 m przewyższeń), a dystans FUN (19 km, 580 m) do bufetu na 10 km będzie miał trudniej, a potem już całkiem łatwo i przyjemnie.

Nie da się ukryć – Bike Maraton 2020 zbliża się do końca, a jeszcze nie tak dawno zastanawialiśmy się czy w ogóle wystartuje. Wydaje się, że tegoroczna, niespodziewana inauguracja w Szklarskiej Porębie była dosłownie wczoraj, a przecież ścigaliśmy się tam na początku lipca. Bardzo dużo się w czasie tych wszystkich miesięcy działo, a kumulacja startów była spora, choć wydawało się, że sezon będzie stracony. Udało się dopasować do epidemicznej rzeczywistości i bezpiecznie przeprowadzić wszystkie tegoroczne Bike Maratony.

Jeśli chcemy bezpiecznie dojechać do końca – stosujmy się nadal do zaleceń i obostrzeń. Pamiętajmy o maseczkach w sektorach startowych, w biurze zawodów i wszędzie tam gdzie nie możemy zachować bezpiecznego dystansu od innych. Dbajmy o nich i o siebie.

Dzień po Bike Maratonie odbędzie się w Sobótce przedostatnia edycja cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk. Finał – również tydzień później – w Miękini.

10 października spotykamy się na Bike Maratonie w Sobótce!

Więcej na https://bikemaraton.com.pl

COMMENTS

DISQUS: 0