Kto zostanie Mistrzem Polski w maratonie MTB 2020?

HomeZapowiedzi

Kto zostanie Mistrzem Polski w maratonie MTB 2020?

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Drugi rok z rzędu zawodnicy o tytuł Mistrza Polski w maratonie MTB będą rywalizować na terenie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego, gdzie w 2019 roku po tytuły sięgnęli Adrian Brzózka i Barbara Borowiecka.

Ubiegłorocznych triumfatorów nie zabraknie na starcie w niedzielę 20 września. Jednak rzesza potencjalnych jeśli nie faworytów, to czarnych koni tego wyścigu jest kilku. Niestety trasa zawodów mimo hucznych zapowiedzi nie jest selektywną trasą górską, tylko interwałową, poprowadzoną na 45 kilometrowej pętli. Według zapowiedzi organizatorów na rundzie powinno być ponad 1700 metrów przewyższenia, niestety jednak rzeczywistość jest dużo mniej kolorowa – kolejne osoby donoszą, że po przejazdach zbiera się ledwo 1100 metrów. Zawodnicy rywalizujący o tytuł Mistrza Polski i Mistrzyni Polski będą mieli do pokonania dwie rundy czyli 90 km i około 2200 metrów. Prawdopodobnie w takim razie można spodziewać się jazdy w grupie i rozstrzygnięcia dopiero na ostatnich kilometrach. A kto wie, może nawet na kresce.

Wracając do faworytów. Wśród mężczyzn na pewno można spodziewać się mocnej obrony tytułu przed Adriana, a jeśli nie, to na pewno próby zachowania koszulki w drużynie JBG-2 CryoSpace. Powodzenie tego planu oznaczałoby, że drużyna ta miałaby w swoim składzie dwóch Mistrzów Polski – wywalczonego przez Krzysztofa Łukasika w cross country i właśnie w maratonie MTB. Ze składu JBG-2 CryoSpace na pewno w wysokiej dyspozycji są Krzysztof Łukasik i Adrian Brzózka, którzy ostatnio notowali wysokie lokaty. Dobre lokaty zajmowali także Wojciech Halejak, Mariusz Kozak i Jakub Zamroźniak.

Zwycięzcę w kategorii elita typujemy na Grupie kolarskiej #mtbxcpl

Na starcie zobaczymy obu zawodników SGR Specialized, Mikołaja Dziewą oraz Piotra Konwę, który po kilku latach na szosie wrócił ponownie do rywalizacji w kolarstwie górskim. CST 7R MTB Team to Karol Rożek oraz Michał Ficek. Na starcie także Filip Helta z VW Samochody Dostawcze MTB Team.

Lista startowa Mistrzostw Polski w maratonie MTB 2020 w Gdyni

Jeśli chodzi o elitę kobiet oczywiście lista nie jest tak imponująca i obszerna. Oprócz broniącej koszulki Barbary Borowieckiej mamy będące w świetnej dyspozycji w tym sezonie Marlenę Droździok oraz Zuzannę Krzystałę. Jest także Michalina Ziółkowska, która zawsze podkreśla, że jej mocną stroną są techniczne trasy. A ta w Gdyni taka niestety nie jest. Dużym znakiem zapytania jest to jak na długim dystansie odnajdzie się Aleksandra Podgórska, która w ostatnim czasie startowała praktycznie tylko w zawodach cross country.

Zwycięzcę w kategorii elita kobiet typujemy na grupie kolarskiej #mtbxcpl

Tytuły Mistrzów Polski rozdane zostaną w zasadzie wszystkich kategoriach. Oprócz elity, to także U23, junior, cyklosport, masters oraz amatorzy. W przypadku tych ostatnich kategorie M2 i M3 jadą tak jak elita dwie pętle, a pozostałe kategorie tylko jedną. W przypadku kategorii PZKol/UCI na dystansie jednej pętli rywalizują kategorie juniorskie, żeńskie cyklosport i masters oraz męski masters III. Pozostali jadą pełne dwa okrążenia.

Rywalizacja kategorii amatorskich na dystansie jednego okrążenia rozpoczyna się o 9:00, natomiast pozostałe kategorie na trasę ruszają o 11:00 (elita M i U23 M), 11:05 (Amatorzy M2 i M3, Masters I, Masters II, Cyklosport M), 11:10 (elita K i U23 K), 11:15 (Juniorzy M i K), 11:20 (Masters i Cyklosport).

Faworyci w poszczególnych kategoriach:

  • U23 M – Mateusz Nieboras, Jarosław Żur, Piotr Kryński, Karol Ostaszewski,
  • U23 K – Julita Fira, Antonina Białek,
  • Junior – Paweł Ścierski, Krzysztof Klimek,
  • Juniorka – Natalia Śliwińska, Patrycja Zawierta, Hanna Fijałkowska
  • Cyklosport M – Arkadiusz Petka, Michał Glanz,
  • Cyklosport K – Adrianna Broda
  • Masters K – Urszula Luboińska, Marta Garnek,
  • Masters I – Adam Adamkiewicz, Przemysław Baranowski, Bartosz Janowski, Maciej Pitach, Michał Neumann
  • Masters II – Krzysztof Krzywy, Grzegorz Maleszka, Arkadiusz Jusiński, Tomasz Pierwocha, Bogdan Czarnota,
  • Masters III – Krzysztof Podolski, Jacek Brzózka, Tomasz Majewski, Mariusz Goliński,

Strona internetowa zawodów www.mtbgdyniamaraton.pl


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0