Grabarek i Borowiecka najlepsi na Kaczmarek Electric MTB w Nowej Soli

HomeRelacje

Grabarek i Borowiecka najlepsi na Kaczmarek Electric MTB w Nowej Soli

Grzegorz Grabarek (Real 64-sto) i Barbara Borowiecka (Szczepan Bike) triumfowali w niedzielę na najdłuższym dystansie w Nowej Soli podczas trzeciej edycji cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2020. Oboje przyjechali na końcową kreskę solo z przewagą nad konkurentami.

W przypadku Grzegorza Grabarka wyniosła ona aż 3 minuty 30 sekund. – Od początku wyścigu jechaliśmy grupą, w której poza mną byli także Mariusz Gil, Andrzej Kaiser, Krzysztof Krzywy i kilku jeszcze zawodników – mówi zielonogórzanin. – Na początku drugiej rundy odjechaliśmy we dwójką rywalom – Mariusz Gil i ja. Zgodnie współpracowaliśmy i myślałem, że w ten sposób dotrzemy do mety. I podzielimy się dwoma pierwszymi miejscami.

– Gdzieś na 10 kilometrze drugiej rundy podczas dynamicznego zjazdu Mariusz Gil zerwał łańcuch. Ja popędziłem do przodu. Na ostatnich kilometrach przed metą, na ścieżce rowerowej, naciskałem na pedały z całą mocą, obawiając się, że konkurenci do mnie dojadą, tym bardziej, że na tym ostatnim odcinku trasy wiatr mocno dmuchał w twarz. Wjechałem solo na metę. Ale nie spodziewałem się, że wyprzedzę następnego zawodnika aż o trzy i pół minuty. Cieszę się ze zwycięstwa, ale chylę czoła przed Mariuszem Gilem, który jest w dobrej formie – kończy Grzegorz Grabarek.

Barbara Borowiecka odnotowała na mecie aż 12 minut przewagi nad drugą Agnieszką Kachel.

Mega:

 1. Grzegorz Grabarek
 2. Andrzej Kaiser
 3. Kacper Fiszer
 4. Krzysztof Krzywy
 5. Michał Glanz
 6. Mariusz Gil
 7. Dawid Jona
 8. Adam Kowalski
 9. Arkadiusz Ostojski
 10. Andrzej Jackowski
 1. Barbara Borowiecka
 2. Agnieszka Kachel
 3. Izabela Gościańska
 4. Daria Kasztarynda
 5. Emilia Ryszka

Na dystansie Mega zwyciężali w kategoriach: K1 – Izabela Malinowska, K2 – Sandra Samolewska, K3 – Katarzyna Dąbrowicz, K4plus – Katarzyna Boczkowska-Pidek, M1- Mateusz Flejszer, M2 – Michał Górniak, M3 – Jakub Komar, M4 – Wojciech Mizuro, M5 – Mariusz Chyła, M6 – Jan Zozuliński.

Dystans Mini, zwycięzcy w kategoriach: K1 – Joanna Cedzidło, K2 – Adrianna Janiszewska, K3 – Natalia Chorostkowska, K4 plus – Katarzyna Łatyszew, MJM – Bartosz Wentland, M0 – Paweł Jurczyk, M1 – Kacper Sobiś, M2 – Bartosz Bejm, M3 – Bartłomiej Koleśnik, M4 – Rafał Łukawski, M5 – Wiesław Makuchowski, M6 – Andrzej Jaroszonek.

Grzegorz Grabarek i Barbara Borowiecka bezsprzecznie bohaterowie niedzielnych zawodów w Nowej Soli, które zorganizowała firma Kaczmarek Electric przy wydatnej pomocy Rafała Nowaka i jego ludzi z Uczniowskiego Klubu Sportowego Peleton z miasta na Odrą. Impreza odbywała się w słońcu, na starcie i mecie nie brakowało kibiców, byli i oni widoczni także w różnych miejscach trasy.

Wystartowało ponad 300 osób. Pełne wyniki na domtel-sport.pl

Następna edycja cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2020 za dwa tygodnie w Żarach.

COMMENTS

DISQUS: 0