Wyniki – 12-13 września 2020fot. Tomek Ferenc

HomeWyniki

Wyniki – 12-13 września 2020

Adrian Brzózka i Barbara Borowiecka Mistrzami Polski w maratonie MTB 2019
Barbara Borowiecka (Szczepan Bike): “bardzo dobrze czuję się w przełajach”
Barbara Borowiecka (Cannibal Team) – DVV verzekeringe trofee, Kortrijk / Zilvermeercross, Mol
Faworyci 83. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym – Szczekociny 2020
Barbara Borowiecka (PrinzWear Szczepan Bike) – Puchar Polski w kolarstwie przełajowym, Kartuzy

Połowa września, wydawałoby się, że schyłek sezon. Nic bardziej mylnego, zwłaszcza w tym roku, kiedy sezon wystartował tak naprawdę w lipcu. Blisko 20 wyścigów rozegrano w kraju w miniony weekend. W zasadzie na każdym setki startujących.

Okazuje się też, że nie zdążył się dobrze rozkręcić sezon mtb czy szosowy, a tu z racji pory roku rozpoczynają się już przełaje. Te z kalendarza UCI zostały zainaugurowane w szwajcarskim Baden w ramach serii EKZ CrossTour. Zdecydowanym akcentem MTB tego wyścigu jest fakt, że w obu kategoriach, męskiej i żeńskiej, wygrali czołowi zawodnicy cross country – Lars Forster oraz Elisabeth Brandau. Wyścig w Szwajcarii był także debiutem syna Svena Nys, Thibau Nys w kategorii seniorskiej. Osiemnastolatek zajął 13 miejsce tracąc do zwycięzcy dwie i pół minuty.

W każdym wyścigu na starcie stanęło ponad 50 zawodników z całej Europy.

Oba wyścigi miały profesjonalną transmisję na YT:

Pełne wyniki EKZ Cross Tour Baden

Wyjątkowym wydarzeniem był na pewno wyścig z cyklu Górale na Start w Wałbrzychu, który w tym roku miał kategorię UCI C1 i dodatkowo był także finałem Pucharu Polski XCO oraz enigmatycznego Orlen MTB Grand Prix, w którym pula nagród finansowych opiewała na 20 tys złotych, które rozdzielane między czwórkę najlepszych zawodników (szczegóły).

W każdym razie, w pewnym sensie dzięki pandemii oraz bliskości zarówno geograficznej, jak i czasowej, do podwójnego Pucharu Świata w Nowym Meste na Morave, w okolicy jest sporo absolutnie czołowych zawodników, którzy korzystają z każdej okazji, żeby się pościgać oraz uzupełnić swoje konto punktów UCI. Na starcie prawie każdej kategorii mieliśmy bardzo liczną i międzynarodową obsadę. W elicie mężczyzn na starcie stanęli m.in. zawodnicy Cannondale Factory Racing (Henrique Avancini, Maxime Marotte). W wyścigu miał wziąć udział także Manuel Fumic, ale wracający do zdrowia zawodnik po konsultacjach ze sztabem odsunął decyzje o powrocie do ścigania o kolejny tydzień. Byli także Ondrej Cink, Daniel McConnell czy Georg Egger. Wśród kobiet mogliśmy oglądać m.in. Evie Richards, Islę Short, Jitkę Cabelicką czy Rebeccę McConnell.

Kilku naszych reprezentanów na pewno dobrze zapamięta ten wyścig. Warto tu wspomnieć o drugim miejscu Mai Włoszczowskiej, piątym Filipa Helty, szóstym Krzysztofa Łukasika czy wygranej Matyldy Szczecińskiej w juniorkach.

W sobotę w słowackich Koszycach odbyły się zawody z serii UCI Marathon Series – CST Singletrack MTB Kosice, gdzie na czwartym miejscu open zameldował się Łukasz Helizanowicz, a na ósmym Michał Ficek.

Pełne wyniki CST Singletrack MTB Kosice

Praktycznie każde z zawodów cross country z kalendarza UCI rozegranych w ten weekend na najwyższych stopniach podium miały zawodników z góry rankingu UCI. W Holandii na 3 Nations Cup wygrali Milan Vader i Sophie von Berswordt (pełne wyniki). We Francji w Buthiers MTB XCO wygrał Victor Koretzky i Loana Lecomte (pełne wyniki). Co ciekawe druga na tych zawodach Pauline Ferrand Prevot straciła ponad 4 minuty. W chorwackim XCO Samobor wygrał Vlad Dascalu (pełne wyniki). Z kolei w Austrii na Roadlberg najlepsi byli Anton Cooper i Laura Stigger (pełne wyniki).

Wracając do kraju oraz mając na uwadze fakt, że już za tydzień w Gdyni Mistrzostwa Polski w maratonie MTB to warto odnotować zwycięstwo Piotr Konwy, który na metę Bike Maratonu w Jeleniej Górze przyjechał kilka minut przed Karolem Rożkiem. W zawodach nie brali udziało zawodnicy JBG-2 CryoSpace, którego lider, Adrian Brzóza będzie bronił koszulki Mistrza Polski.

W Gdyni koszulki z orłem bronić będzie takze Barbara Borowiecka, która w ten weekend wygrała na Kaczmarek Electric MTB w Nowej Soli. Jedną z jej rywalek będzie na pewno Marlena Droździok, która z kolei triumfowała w Jelniej Górze, przyjeżdżając na metę 8 minut przed Michaliną Ziółkowską.


Górale na Start – Wałbrzych

Elita M

  1. Henrique Avacini – Cannondale Factory Racing
  2. Maxime Marotte – Cannondale Factory Racing
  3. Daniel Mcconnell – Primaflor Mondraker X-sauce

Elita K

  1. Evie Richards – Great Britian National Team
  2. Maja Włoszczowska – Kross Racing Team
  3. Isla Short – Short Factory Racing

U-23 M

  1. Alex Bregenzer – Eighty-aid Racing Team Rv Viktoria Wombach
  2. Sean Flynn – Great Britain National Team
  3. Stanisław Nowak – VW Samochody Dostawcze MTB Team

U-23 K

  1. Tereza Tvarkuzova – Expres Cz-tufo Team Kolín
  2. Klaudia Czabok – Warszawski Klub Kolarski
  3. Monika Kucerova Head Pro Team Opava

Junior

  1. Dawid Sulc – Ivar Cs – Author Team
  2. Jan Saska – Rouvy Specialized
  3. Martin Vozenilek – Head Pro Team Opava

Juniorka

  1. Matylda Szczecińska – Warszawski Klub Kolarski
  2. Aneta Novotna – Adstrada Cycling Team
  3. Patrycja Zawierta – Wkk Wieruszów Pfleiderer

Masters I

  1. Rafał Alchimowicz – Alchimowiczbike.pl
  2. Sławomir Kopka – Remikbike
  3. Szymon Stolarczyk – Kkw Nexelo Wałbrzych

Masters II

  1. Bogdan Czarnota – Volkswagen Samochody Dostawcze Mtb Team
  2. Dariusz Poroś – Mitutoyo Azs Wratislavia Wrocław
  3. Rafał Ignaczak – Ks Optyk-okular Jelenia Góra

Pełne wyniki – link

Bike Maraton – Jelenia Góra

Giga

  1. Piotr Konwa – SGR Specialized
  2. Karol Rożek – CST 7r MTB Team
  3. Mikołaj Dziewa – SGR Specialized
  1. Marlena Drozdziok – KM Sport Team
  2. Michalina Ziółkowska – CST 7r MTB Team
  3. Agnieszka Kachel – Rybczyński-Bikes Remmers Team

Mega

  1. Maciej Stanowicz – Mitsubishi Materials MTB Team
  2. Rafał Ignaczak – K. S. Optyk – Okular Jelenia Góra
  3. Marcin Kawalec – Immotion Specialized Skoda Gall-ICM
  1. Marta Garnek – Dream-bike Bielawa
  2. Elwira Kuziel – Niezrzeszona
  3. Alicja Marciniec – Niezrzeszona

Classic

  1. Szczepan Paszek – Fitwheels Bikestacja
  2. Daniel Smolarz – Gomola Trans Airco 1
  3. Dawid Romanowski – Masterchem MTB Team
  1. Dominika Niemiec – Eroe Racing Club eroe.cc
  2. Natalia Piróg – Huzar Bike Academy
  3. Martyna Wiśniewska – Kondycja.net Team

Pełne wyniki – link

Milko Mazury MTB – Lidzbark Welski

Pro

  1. Dominik Jakubowski – Sunrace Koło-Koła More Cycling
  2. Jarosław Wołosiuk – Centrum Rowerowe Olsztyn Team
  3. Przemysław Baranowski – Bialoblocki ProCoching

Expert

  1. Bartłomiej Klus – Mlekpol Team
  2. Piotr Andrzejczyk – Centrum Rowerowe Olsztyn Team
  3. MArcin Białobłocki – Niezrzeszony
  1. Anna Kołatka – Cryospace Olsztyn
  2. Anna Ostrowska – T4B Bike Team
  3. Marta Raszkiewicz – Centrum Rowerowe Olsztyn Team

Hobby

  1. Arkadiusz Bińczak – Cyklo Kwidzyn
  2. Igor Kubacki – Mlekpol Team
  3. Rafał Molenda – Szprycha Giżycko
  1. Gabriela Janowicz – Rant Bartoszyce
  2. Anna Kozikowska – Szprycha Giżycko
  3. Iwona Gąsiewska – MTB EŁK-Prostki

Pełne wyniki – link

MH Automatyka MTB Pomerania – Gdańsk

Mega

  1. Łukasz Derheld – ASE Trek Gdynia
  2. Piotr Polus – Wysepka Team
  3. Krzysztof Krzywy – Cycling Planet
  1. Adrianna Osińska – Wysepka Team
  2. Ewelina Cywińska – Majbike Team
  3. Paula Budzyńska – Cyklo Kwidzyn

Speed

  1. Lukasz Dre Derheld – ASE Trek Gdynia
  2. Adam Deyk – Niezrzeszony
  3. Łukasz Kwaśniewski – LukaszCycling.com
  1. Agnieszka Patoka – Niezrzeszona
  2. Iwona Joskowska – Luk-connect Racing Team
  3. Izabela Skrajan – Niezrzeszona

Pełne wyniki – link

Legia MTB Maraton – Kozienice

Giga

  1. Kamil Kuszmider – KK Catena Wyszków
  2. Adrian Kuczyński – KK Catena Wyszków
  3. Gabriel Girau – Karomet Team

Mega

  1. Paweł Kościelny – K.K. Legia 1928
  2. Marek Bakuła – Geodetic Team
  3. Marcin Wasążnik – AGR Płońsk
  1. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki
  2. Katarzyna Lesiak – TS Meran
  3. Monika Trojanowska – TS Meran

Pełne wyniki – link

Henrykowski Maraton Rowerowy

Mega

  1. Tomasz Mach – Sportfuel.pl
  2. Mikołaj Jurkowlaniec – Immotion Specialized Skoda Gall-ICM Team
  3. Marek Ardelli – Sklep Rowerowy Bike Finger Wałbrzych
  1. Karolina Fiołek – Ski&bike House Team

Mini

  1. Piotr Panek – Immotion Specialized Skoda Gall-ICM Team
  2. Daniel Drozda – UKS Moto Agbud Stelweld Jelcz Laskowice
  3. Łukasz Warżała – Ski&bike House Team
  1. Anna Warżała-Michalak – Ski&bike House Team
  2. Iwona Wilkowska – Jeźdźcy Apokalipsy
  3. Magdalena Sobkowicz – Leroy Merlin Mtb Team Wrocław

Pełne wyniki – link

Rowerowa Petarda – Jastrzębia Góra

Elita M

  1. Piotr Brzózka – JBG-2 Cryospace
  2. Adrian Brzózka – JBG-2 Cryospace
  3. Dawid Jona – Grupa Kolarska Gliwice

Elita K

  1. Sławomira Gajdzik – Stowarzyszenie Kolarskie Mokotów
  2. Patrycja Woźnica – Niezrzeszona

Junior

  1. Mikołaj Pricop – Grupa Kolarska Victoria Rybnik
  2. Bartosz Zontek – UKS Sokół Kęty
  3. Patryk Nogowczyk – Grupa Kolarska Gliwice

Juniorka

  1. Tatiana Gromada – RK Aluminium Bike Team
  2. Laura Choma – Tyskie Stoarzyszenie Rowerowe Choma Team
  3. Julia Biskup – Niezrzeszona

Pełne wyniki – link

Sosnowica MTB Maraton – Sosnowica

Półmaraton

  1. Michał Kamiński – ZTPL.CC
  2. Sebastian Grela – Wydolnosc.pl
  3. Kamil Maj – Atol Bike
  1. Dominika Cybulska – Wydolnosc.pl
  2. Ewa Zygo
  3. Katarzyna Zabratańska

Pełne wyniki – link

Fit:

  1. Robert Sawa – Inżynieria Rowerowa
  2. Stanisław Próchniak
  3. Gerard Modecki – Isover MTB Team Lublin
  1. Katarzyna Makowska
  2. Katarzyna Bendarzyk
  3. Magdalena Wasil

Pełne wyniki – link

Bike Atelier MTB Maraton – Jeleśnia

Pro

  1. Rafał Loranc – Kks Sokół Kęty
  2. Filip Atłas – Bikeatelier Team
  3. Michał Laskowski – Agh Cycling Team

Hobby

  1. Szymon Stawowy – MURSS Bikes
  2. Jakub Rawicki – Niezrzeszony
  3. Grzegorz Niesler – Kiwi Klub MTB
  1. Izabela Dudek – Peva Polska Gennadi Home MTB Team
  2. Michalina Bąk – Puchałka Sport
  3. Anna Kamarczyk – Hotel Podium Wisła Crio Space

Pełne wyniki – link / link

Cisowianka Mazovia MTB Marathon – Puławy

Pro

  1. Mateusz Rejch – IFON KolarzKlub
  2. Radosław Kiraga – Atol Bike Team
  3. Przemysław Grządka – PZU Sport Team

1/2 Pro

  1. Łukasz Giziński – DSV
  2. Michał Lech – AM Cycling Team
  3. Marcin Wacinowski – IFON KolarzKlub
  1. Urszula Luboińska – Trezado Bike on Wax
  2. Anna Sajnóg – Rafbike cycling team
  3. Alicja Napióra – Hurtap

Fit

  1. Fryderyk Węgrzyn – V Max Mińsk MAZOWIECKI
  2. Kamil Łuczkiewicz – ISOVER MTB Team Lublin
  3. Paweł Balcerzak – V Max Mińsk Mazowiecki
  1. Joanna Czajkowska – SuperDrob Bike Team
  2. Anna Kłudkiewicz – IFON KolarzKlub
  3. Bożena Wachnik – SuperDrob Bike Team

Pełne wyniki – link

Rowerowe Karkonosze – Rowerem na Śnieżkę, Karpacz

  1. Bartek Ostrasz – GVT
  2. Sławomir Graca
  3. Rafał Gierejko – Grupa Szalonych Rowerzystów
  1. Elwira Kuziel
  2. Iwona Kania – Nikoś Bike
  3. Karolina Macukiewicz – OKR Opole

Pełne wyniki – link

Kaczmarek Bike Electric MTB – Nowa Sól

Mega

  1. Grzegorz Grabarek – Reak 64-sto
  2. Jakub Komar – MedLook Cycling Team
  3. Dawid Romanowski – Masterchem MTB Team
  1. Barbara Borowiecka – Szczepan Bike
  2. Sandra Samolewska – Eurorower.pl
  3. Agnieszka Kachel – Rybczyński-Bikes Remmers Team

Mini

  1. Bartosz Bejm – BejmTeam Go Invest
  2. Bartłomiej Koleśnik – 5 Lubuski Pułk Artylerii
  3. Wiesław Makuchowski – Bike Aterlier Eobuwie Urbex Maximus
  1. Adrianna Janiszewska – Niezrzeszona
  2. Natalia Chorostowska – The Four Horsemen
  3. Katarzyna Łaszew – Jakiśbud Biedrusko

Pełne wyniki – link

Maratony Kresowe – Olecko

Maraton

  1. Wiktor Gindorowicz – AbsoluteBikes.pl
  2. Piotr Krysiewicz – MISTRAL Grodno SA Radio Białystok
  3. Michał Przekop – MTB Suwałki

Półmaraton

  1. Dawid Bojarczak – AGR Podlasie
  2. Bartosz Samborski – Dabarti Pie3cki Team
  3. Marcin Kierdelewicz – Zabłudów Team
  1. Zofia Rowińska – MTB Suwałki
  2. Marzena Moniuszko – MILSPORT Team
  3. Iwona Wittlieb – MTB EŁK Prostki

Pełne wyniki – link

MTB Cross – Miedziana Góra

Master

  1. Marcin Jabłoński – Metrobikes.pl
  2. Szymon Zacharski – #R-Radomski Ruch Rowerowy
  3. Paweł Chrząszcz – KSPO Dentinea 1A
  1. Krystyna ZyZyńska-Galeńska – Wieliszew Heron Team
  2. Magdalena Kosko – MCP Bike Team
  3. Monika Piątkowska – Motorola Bike Team

Fan

  1. Bartosz Grzesik – Sklepbicykl.pl – Perfectsource
  2. Marcin Stachura – Metrobikes.pl
  3. Andrzej Kruszec – Harda Horda
  1. Izabela Kamińska – Sklepbicykl.pl – Perfectsource
  2. Anna Wołos – Enea KS Energia Kozienice
  3. Marianna Wyszyńska-Tyniec – UKS Zawojak

Family

  1. Aleksander Dziurzyński – Niezrzeszony
  2. Paweł Brodzik – Niezrzeszony
  3. Konrad Próżkiewicz – Trek Fabrykarowerów Enduro Team
  1. Anna Biegańska – Niezrzeszona
  2. Agnieszka Wiewiór-Aksamit – Niezrzeszona
  3. Kamila Maziarek – Kamaro Sport Line Skarżysko-Kamienna

Pełne wyniki – Master / Fan / Family

Solid MTB Maraton – Górzno

Giga

  1. Fili Jeleniewski – Rybczyński-bikes Remmers Team
  2. Hubert Semczuk – Strefasportu.pl MW Invest
  3. Paweł Wasiński – Strefasportu.pl MW Invest

Mega

  1. Mateusz Siejak – Niezrzeszony
  2. Adrian Ruliński – Galibier Bikefun Team
  3. Piotr Jabłoński – Team Berotu
  1. Marta Gogolewska – Merx Team Wągrowiec
  2. Sylwia Tumiłowicz – DGR Racing Team
  3. Debora Figiel – Kosox Bike Team

Mini

  1. Marek Urbaniak – BikeAtelierEobuwieUrbexMaximusteam
  2. Przemysław Mikołajczyk – Agrochest Team
  3. Adam Kobusiński – FitStyle Team
  1. Magdalena Kruk – Strefasportu.pl
  2. Karolina Korbas – Motiv Home Team
  3. Marta Kaczmarek – R-Team Rydzyna

Pełne wyniki – link

Północna Liga MTB – Kwidzyn

Wyścig 1

  1. Dawid Soczywko – UKS Sportowiec Piła
  2. Jakub Sobieraj – Belta Team Gdańska
  3. Filip Skotarek – UKS Sportowiec Piła
  1. Kamila Gurzyńska – Sara Workwear Wheel Brothers Racing
  2. Katarzyna Grochowska – Team MX Skórcz
  3. Jadwiga Kucharska – Belta Team Gdańsk

Wyścig 2

  1. Rafał Szturo – SISU-OWB rowertour.com
  2. Norbert Łysiak – N-Bike Academy
  3. Mateusz Hoppe – ABCSURF Trek

Pełne wyniki – link

Zachodniopomorski Puchar MTB – Szczecin

Giga:

  1. Przemek Olejnik – Tryton Bike Team
  2. Piotr Cibart – Baltic Home Świnoujście
  3. Paweł Kalita – Bike Team roletki.home.pl

Mega:

  1. Michał Ceglewski – AMG Cybinka Team
  2. Marek Strug – Way2champ
  3. Robert Merk – Dirt Force Bikepark
  1. Małgorzata Lewandowska – Moya Racing Team
  2. Małgorzata Roszatycka – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  3. Nikola Murawska – Bike Team roletki.home.pl

Mini:

  1. Ireneusz Wręczycki – Arka-1 Stargard
  2. Marcin Gaborski – Ridersclub Kijewo
  3. Sławomir Drużyński – R-Bajk Team Skwierzyna
  1. Sarah Gerlach – Dirt Force Bikepark
  2. Agnieszka Zubel – Kitesurfing Dąbie
  3. Joanna Wojtanowska – ZAK BOGO Team Szczecin

Pełne wyniki – Giga / Mega / Mini

COMMENTS

DISQUS: 0