HomeKomentarze

Zuzanna Krzystała wygrywa Bike Maraton w Złotoryi, drugą rundę Pucharu Polski w maratonie MTB

Test twardości. Bike Maraton Ludwikowice Kłodzkie
Michalina Ziółkowska i Michał Ficek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team) – Bike Maraton, Myślenice
Amator donosi: “przegiąłem, a za każde przegięcie w sporcie wytrzymałościowym płaci się podwójnie” – Bike Maraton, Miękinia
Michalina Ziółkowska z Volkswagen Samochody Użytkowe MTB Team wygrała Bike Maraton w Górach Sowich
Amator donosi: “wynik poniżej możliwości zawsze boli” – Bike Maraton, Zdzieszowice

W miniony weekend odbyła się druga edycja Pucharu Polski w maratonie MTB. Tym razem gospodarzem zawodów była Złotoryja, która po raz pierwszy gościła najlepszych polskich maratończyków MTB.

W elicie kobiet bezkonkurencyjna okazała się Zuzanna Krzystała – jedyna w tych zawodach reprezentantka teamu Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team – która pewnie wygrała w swojej klasie, pomimo nieciekawych przygód na trasie.

Już po zakończeniu rywalizacji tak podsumowała swój start na Dolnym Śląsku:

Druga edycja Pucharu Polski w Maratonie odbyła się w Złotoryi – to nowa lokalizacja w cyklu Bike Maraton. Trasę mogę zaliczyć do przyjemniejszych w tym sezonie.

Podczas wyścigu niestety nie obyło się bez przygód. W trakcie zjazdu spadł mi łańcuch, zakleszczył się za blokadą i oczywiście nie chciał w żaden sposób wyjść. Jakby tego było mało, po pewnym czasie poczułam mleczko uszczelniające na nogach. Dziura w oponie okazała się całkiem spora. Na szczęście szybki zestaw naprawczy zadziałał.

Pomimo defektu praktycznie cały maraton utrzymałam się na prowadzeniu i wygrałam wyścig. Mam nadzieję, że limit pecha na ten sezon już wykorzystałam.

COMMENTS

DISQUS: 0