Bike Maraton Złotoryja, czyli lubimy nowości!

HomeRelacje

Bike Maraton Złotoryja, czyli lubimy nowości!

Dwa tygodnie temu Kowary, tydzień temu Zieleniec, teraz Złotoryja, a za tydzień Jelenia Góra. Za dwa tygodnie Polanica – Zdrój. W zmienionym przez epidemię kalendarzu Bike Maratonu panuje wzmożony ruch, a na każdej edycji  mamy ostre ściganie.

Bike Maraton przyzwyczaił nas do tego, że dba o stare, dobre i sprawdzone lokalizacje, pielęgnując i uaktualniając dobrze znane trasy – tak aby nie mogły się znudzić. A kiedy cykl zawita w nowe miejsce, wyciąga z okolicznych ścieżek wszystko co najlepsze.

Tak właśnie było w miniony weekend w Złotoryi i Leszczynie. Nowa, atrakcyjna, interwałowa trasa – w sam raz na złapanie oddechu po naprawdę trudnych górskich maratonach w Kowarach i Zieleńcu.

Na dystansie GIGA mieliśmy mocną ekipę przygotowaną do walki o zwycięstwo, a ostatnia edycja BM gościła też kolejną rundę Pucharu Polski XCM. Dotychczasowa dominacja Karola Rożka została przełamana przez zawodników teamu JBG-2 Cryospace, którzy zapełnili podium w następującej kolejności: 1. Krzysztof Łukasik, 2. Jakub Zamroźniak, 3. Adrian Brzózka. W klasyfikacji PRO BM kobiet na najwyższym stopniu podium stanęła Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team). Druga była Aleksandra Andrzejewska, a trzecia Michalina Ziółkowska (CST 7r MTB Team).

Dystans MEGA pozwolił wygrać Michałowi Nowakowi (Fitstyle Team), drugi był Rafał Alchimowicz (Alchimowicz Bike), a trzeci Piotr Berdzik (Immotion Specialized Skoda Gall ICM Team), a o kolejności miejsc drugiego i trzeciego zadecydowała sekunda. Kobiety: 1. Marta Garnek (Dream-Bike Bielawa), 2. Elwira Kuziel, 3. Alicja Marciniec.

CLASSIC: 1. Szczepan Paszek (Fitwheels/ Bikestacja), 2. Daniel Smolarz (Gomola Trans Airco), 3. Adrian Boruta (Cryospace). Najszybszą zawodniczką na tym dystansie była Dominika Niemiec (Eroea Racing Club), na drugim miejscu uplasowała się Martyna Wiśniewska (Kondycja.net Team), a trzecia na mecie była Natalia Piróg (Huzar Bike Academy).

Trasę dystansu FUN najszybciej pokonał Rafał Iwan (Fitwheels/ Bikestacja), a najszybszą zawodniczką została Aleksandra Domaniecka (Real 64sto).

Klasyfikację drużynową open wygrał team JBG-2 CryoSpace. W klasyfikacji drużynowej sportowej i w rywalizacji muszkieterów pierwsze miejsce dla Romet Factory Team. Najlepszą kolarską rodziną ostatniego Bike Maratonu był team państwa Marcińców.

Pełne wyniki wszystkich kategorii z czterech dystansów: https://wyniki.datasport.pl/results3239/

Oprócz Bike Maratonu mieliśmy również  w minioną niedzielę w Złotoryi kolejną edycję cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk – Szosowy Klasyk Złotoryja Złotą Wstęgę Kaczawy.

Prawdziwy Kolarski Weekend za nami, a przed nami kolejne sportowe wyzwania – już za tydzień miejsce, którego nie może w Bike Maratonie zabraknąć – Jelenia Góra (12 września)

Więcej szczegółów na https://bikemaraton.com.pl

COMMENTS

DISQUS: 0