Mazovia MTB na szlakach Lasu Łagiewnickiego

HomeZapowiedzi

Mazovia MTB na szlakach Lasu Łagiewnickiego

Jesienna część Cisowianka Mazovia MTB Marathon rozpoczyna się od mocnego uderzenia. Cezary Zamana zaprasza do jednego z największych europejskich miejskich kompleksów leśnych – Lasu Łagiewnickiego w Łodzi. Start zawodów w sobotę 5 września.

„Las Łagiewnicki to kolarska perełka w centralnej Polsce. To pełne wzniesień pasmo krajobrazowe daje szeroki wachlarz wyzwań miłośnikom MTB. Wiem o tym, bo do cna wykorzystałem możliwości oferowane przez ten leśny kompleks, a zwłaszcza jego wschodnia część” – zapowiada dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon, Cezary Zamana, Na potwierdzenie swoich słów pokazuje profil wytyczonych tras, z którego jasno wynika, że w Łodzi 5 września trzeba się będzie napocić.

Dystans Hobby to 8 kilometrów pędzących po rundzie na szybkich duktach z lekkimi przewyższeniami oraz jedną lekko techniczną sekcją, położoną mniej więcej w 3/4 dystansu. Dystans Fit to około 20 kilometrów, które zabiorą zawodniczki i zawodników na dające wiele frajdy wzniesienia. Ale tylko te najłatwiejsze do pokonania. Bo prawdziwe wyzwania i wymagające wspinaczki pozostawiono dla dystansów Pro oraz ½ Pro. Kluczową informacją, która z automatu powinna zelektryzować wszystkich miłośników pełnokrwistego MTB jest liczba: 1000. To właśnie tyle metrów mierzyć będą przewyższeń w pionie na dystansie Pro. „Po raz kolejny udowadniam, że trasy Cisowianka Mazovia MTB Marthon w centralnej Polsce mają naprawdę górski charakter” – podkreśla Cezary Zamana.

Uroku maratonu doda lokalizacja bazy zawodów, położonej pośród szumiących, wiekowych drzew jednego z największych kompleksów lasów miejskich w Europie.

Sobotnie wydarzenie będzie także hołdem pamięci dla lubianego i wciąż dobrze wspominanego w peletonie Mazovii zawodnika – Ryszarda Kasińskiego. To wspólna inicjatywa Cezarego Zamany oraz Kolarz Klubu. Specjalna premia zostanie wyznaczona na jednym z najcięższych podjazdów.

Trudy zawodów na mocno pofałdowanym terenie w Łodzi wynagrodzą sponsorzy. Na każdego z kolarzy czekać będzie butelka Cisowianki, idealnie dopasowana do rowerowego koszyka na bidon. Firma GO Sport funduje zwyciężczyni oraz zwycięzcy dystansu Fit w klasyfikacji open bony zakupowe o wartości 100 złotych. CentrumRowerowe.pl przygotowało vouchery zakupowe oraz lampki rowerowe Eyen, a firma Alltop przyszykowała nagrodę dla zwycięzcy dystansu Pro w kategorii Open Kobiety.

Rywalizację na łagiewnickich trasach będzie można śledzić dzięki internetowej transmisji realizowanej przez iFON Telewizja Internetowa.

Zapisy na zawody Cisowianka Łódź Mazovia MTB Marathon trwają. Wystarczy skorzystać z panelu on-line, by szybko i wygodnie zapisać się na sobotnie zawody.

COMMENTS

DISQUS: 0