Bike Maraton i Puchar Polski XCM w Złotoryi

HomeZapowiedzi

Bike Maraton i Puchar Polski XCM w Złotoryi

5 września, w sobotę, Bike Maraton pojawi się w Gminie Złotoryja, a start i meta zawodów znajdować się będą w Leszczynie, skąd zawodnicy i zawodniczki rozjadą się na cztery dystanse – FUN (17 km), CLASSIC (26 km), MEGA (44 km) i GIGA (69 km).

To będzie pierwszy dzień kolarskiego weekendu, bo nazajutrz, w niedzielę, odbędzie się kolejna edycja cyklu PKO Ubezpieczenia Via Dolny Śląsk – Szosowy Klasyk Złotoryja – Złota Wstęga Kaczawy. Będzie więc sporo kilometrów do przejechania na szosie, ale sporo też  do pokonania na rowerze górskim. Pogórze Kaczawskie da okazję do ścigania się  w zupełnie nowej okolicy i na zupełnie nowych trasach.

Złotoryja pojawiła się na mapie Bike Maratonu 2020 niespodziewanie i w ekspresowym tempie i tak się jakoś w tym dziwnym sezonie złożyło, że będzie to kolejna edycja , która w cyklu debiutuje. Szybka decyzja, szybka akceptacja i mamy start w Leszczynie. Prace nad trasą trwały podczas kilku ostatnich tygodni, ale efekt wydaje się być zadowalający.

Zaczęliśmy ten sezon w Szklarskiej Porębie, a potem przyszedł czas na debiuty : Kowary, Zieleniec, Złotoryja. Do tego ścigamy się ostatnio co weekend, chcąc nadgonić czas stracony w oczekiwaniu na „odmrożenie” imprez sportowych. Jesień szykuje się nam bogata w wyścigi i obyśmy bezpiecznie dojechali do końca sezonu.

Przyjeżdżając na kolejne edycje Bike Maratonu pamiętamy jednak cały czas o stanie epidemii, o sanitarnych obostrzeniach, maseczkach i wynikających z sytuacji ograniczeniach. Tak będzie też podczas najbliższego weekendu i kręcenia po Krainie Wygasłych Wulkanów.

Początek sezonu od razu zafundował kolarzom góry i maksymalne przewyższenia – w Gminie Złotoryja ta, wymuszona trochę przez epidemię, tendencja trochę wyhamuje i poruszać się będziemy wśród wzgórz sięgających nieco ponad 400 m n.p.m. Będzie to zupełnie nowa trasa, różniąca się znacznie od tego, co się na Bike Maratonie dotychczas zdarzało, ale przecież wszystkim nam zależy na różnorodności i niespodziankach! Okolice Złotoryi taką (miłą!) niespodzianką na pewno będą.

Zapisy na najbliższy Bike Maraton potrwają TYLKO do czwartku. W piątek organizatorzy opublikują listy startowe, podział na sektory i harmonogram startów.

Zgłosić do wyścigu można się tu: https://bikemaraton.com.pl/rejestracja/

Biuro zawodów działać będzie w Leszczynie piątek (wydawanie numerów i pakietów) w godzinach 17:00 – 20:00. W dniu wyścigu biuro czynne będzie od 8:00.

COMMENTS

DISQUS: 0