Bike Maraton Zieleniec. Orlicki koniec wakacji

HomeRelacje

Bike Maraton Zieleniec. Orlicki koniec wakacji

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Trzecia edycja Bike Maratonu 2020 przechodzi do historii. Debiut cyklu w Zieleńcu wypadł okazale i nawet pogoda pokazała, że ta przepięknie położona stacja narciarska stawia poprzeczkę wysoko – trasa i warunki były wymagające, a sceneria wyjątkowa. W ramach Bike Maratonu w Zieleńcu odbył się też XIII Memoriał „Fisha” –  Artura Filipiaka, związanego z Dusznikami i Zieleńcem. Jazda w Górach Orlickich oferuje sporo adrenaliny, sporo powietrza, przestrzeni i niezapomnianych wrażeń. Nocna burza dołożyła do tego trochę błotnych atrakcji.

Kalendarz Bike Maratonu układa się w tym roku tak, że każda kolejna edycja jest naprawdę wymagająca i nie ma czasu aby się stopniowo rozgrzewać na łatwiejszych trasach – tak jak w latach poprzednich. Bike Maraton w Dusznikach – Zdroju – Zieleńcu był kolejnym rozgrywanym w sanitarnym reżimie – z obostrzeniami, podziałem na mniejsze grupy i zasadami, do których wszyscy zaczynamy się powoli przyzwyczajać i traktować jako oczywiste warunki organizacji sportowych wydarzeń.

Trudny i wymagający dystans GIGA (65 km)  pokazał, że Karol Rożek (CST 7r MTB Team) jest w tym roku głównym kandydatem do zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. Znów nie dał szans rywalom. Drugi był Paweł Garczyk (OŚ Racing Team), a trzeci Łukasz Helizanowicz (CST 7r MTB Team).

W klasyfikacji PRO BM kobiet niespodziewanie wygrała Aleksandra Andrzejewska  z Wisły. Na drugim miejscu Zuzanna Krzystała (Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team), na trzecim Michalina Ziółkowska (CST 7r MTB Team).

Szymon Stawowy (Murss Bike) wygrał dystans MEGA, przed Maciejem Stanowiczem (Mitsubishi Materials MTB Team) i Michałem Nowakiem (Fitstyle Team).

Elwira Kuziel była najlepszą zawodniczką w klasyfikacji open kobiet, wygrywając przed Martą Garnek (Dream Bike Bielawa) i Alicją Marciniec.

CLASSIC to zwycięstwo Szczepana Paszka (Fitwheels/ Bikestacja). Drugie miejsce zajął Daniel Smolarz (Gomola Trans Airco), a trzecie Adrian Boruta (Cryospace). Dominika Niemiec (Eroe Racing Team) wygrywa wśród pań, na niższym stopniu podium staje Natalia Piróg (Huzar Bike Academy), która powoli staje się absolutną rewelacją tego sezonu (ma 10 lat!), a na najniższym plasuje się Małgorzata Gumiennik (Gomola Trans Airco).

Tradycyjnie czwartym dystansem Bike Maratonu jest FUN, który w Zieleńcu miał 14 km i tu  najszybszym zawodnikiem był Andrzej Gunstuł (Sprint Ścinawa), a najszybszą zawodniczką Agata Nowakowska (RMF FM).

Pełne wyniki Bike Maratonu w Zieleńcu: https://wyniki.datasport.pl/results3228/


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0