Memoriał Artura Filipiaka w Zieleńcu w ramach Bike Maratonu

HomeZapowiedzi

Memoriał Artura Filipiaka w Zieleńcu w ramach Bike Maratonu

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Zanim spadnie śnieg, zanim ruszy naśnieżanie stoków i zanim pojawią się tu narciarze, Zieleniec szykuje się na najazd kolarzy górskich, ale i biegacze górscy też znajdą coś dla siebie. Trzeba korzystać z okna otwartego na imprezy sportowe, wdrażać obowiązujące restrykcje i wytyczne, startować, ścigać się, jeździć i rywalizować, bo naprawdę trudno przewidzieć co czeka nas jesienią. Epidemia wciąż rozdaje karty i musimy o tym pamiętać, a na razie, wdrażając wszystkie obostrzenia – bezpiecznie jedziemy dalej.

Advertisement

Ostatni weekend wakacji to kolejna edycja cyklu Bike Maraton, który dzielnie sunie przez epidemiczną rzeczywistość i, przez Szklarską Porębę oraz Kowary, dojeżdża właśnie do Zieleńca. Trzecia edycja BM 2020 będzie jednocześnie kolejnym, XIII już, memoriałem Artura Filipiaka „Fisha”. Bike Maraton w Zieleńcu wystartuje w sobotę 29 sierpnia o godzinie 10:00.

Takie, z wielu powodów wyjątkowe, miejsce jak Zieleniec szykowane było na fetowanie hucznych obchodów dwudziestolecia Bike Maratonu i jako maraton nr 200 w historii cyklu. Pandemia koronawirusa te plany zrewidowała i musimy się na razie zadowalać tym, że kolejny maraton po prostu się odbywa, a wyjątkowa lokalizacja na szczęście została.

Start umiejscowiony najwyżej w historii BM daje tej edycji najbardziej górski charakter z możliwych, ale oznacza też, że trzeba będzie gdzieś zjechać w dół, a potem znów się na te prawie 900 m n.p.m. wspiąć. I trzeba oczywiście pamiętać, że trasa i tak poprowadzi jeszcze wyżej wyżej – do granicy z Czechami, na grzbiet Gór Orlickich. Tu naprawdę będzie co jechać…

Na dystansie GIGA będzie więc 65 km i ponad 2200 m przewyższeń. Wyścig zjedzie do Dusznik – Zdroju, zawita na biatlonowe trasy Tauron Areny Duszniki i ponownie pojawi się w Zieleńcu. Będzie to na pewno kolejny piękny górski maraton, który na pewno zyska pokaźne grono nowych fanów. Na dystansie MEGA będą 42 km, CLASSIC to 26 km, a FUN 14 km.

Zapisy – TYLKO – do środy 26 sierpnia.

Potem – dzień przed zawodami i w dniu wyścigu – odbiór numerów i pakietów startowych.

Poszczególne starty – w małych grupach, w rozproszeniu.

Będą to kolejne zawody, w których organizatorzy stosować się będą do zaleceń i sanitarnych wytycznych.

Więcej o tym co już w Bike Maratonie za nami, i o tym co przed nami na bikemaraton.com.pl.

Dzień po Bike Maratonie, w niedzielę 30 sierpnia, zapraszamy na I Górski Półmaraton Duszniki – Zdrój i I Zieleniecką 10. Więcej na https://superbieg.pl

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0