Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2020 już w weekend w Orawce

HomeZapowiedzi

Akademickie Mistrzostwa Polski w kolarstwie górskim 2020 już w weekend w Orawce

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Już w najbliższy piątek startuje wydarzenie na które wszyscy czekamy – Akademickie Mistrzostwa Polski!

W tym roku wyścig odbędzie się na terenie Orawki, niewielkiej miejscowości malowniczo położonej u podnóża Babiej Góry. Ze szczytów okalających ją wzniesień rozpościera się zapierająca dech panorama Tatr. Okolica pełna górskich i polnych szlaków to raj dla kolarzy. Na studentów czekają długie podjazdy, leśne single i wiele technicznych fragmentów czyli prawdziwe MTB. Trasa dla wielu zawodników cross-country nie będzie nowością, od 2008 roku wielokrotnie odbywały się tu zawody z cyklu Pucharu Szlaku Solnego. Podczas tegorocznej edycji zwyciężył Krzysztof Łukasik, obecny Mistrz Polski w kategorii Elita, zwycięzca Akademickich Mistrzostw Polski z 2018 roku.

Jak co roku, kolarskie AMP’y przyciągają utytułowanych polskich zawodników. Na starcie, wśród 131 uczestników, staną między innymi Gabriela Wojtyła (ATH Bielsko-Biała/Superior Zator) – wielokrotna medalistka Mistrzostw Polski, Klaudia Czabok (AWF Warszawa/Warszawski Klub Kolarski) – obecna Mistrzyni Polski Orliczek czy jej koleżanka z klubu Antonina Białek (Uniwersytet Warszawski), vice Mistrzyni w tej samej kategorii. Wśród świetnych zawodniczek kolarstwa górskiego zobaczymy na starcie także Martę Lach (AWF Kraków/CCC-Liv), świeżo upieczoną Mistrzynię Polski Elity w kolarstwie szosowym.

W mocnej stawce mężczyzn na starcie stanie obrońca tytułu Akademickiego Mistrza Polski, I-vice Mistrz Polski Orlików – Stanisław Nowak (AWF Kraków/Volkswagen Samochody Dostawcze MTB Team) oraz II-vice Mistrz Polski Orlików Karol Ostaszewski (AWF Warszawa/Warszawski Klub Kolarski). Bez wątpienia do faworytów należy również Michał Topór (PWSZ Tarnów/MTB Racing Team Tarnów), który świetnie poradził sobie na tej trasie podczas Pucharu Szlaku Solnego, zajmując trzecią pozycję i tym samym pokonując wyżej wymienionych kolegów. Michał prowadzi kanał na YouTube, na którym możemy obejrzeć wideo z trasy w Orawce, w większości pokrywającej się z rundą tegorocznych Mistrzostw.

Rywalizacja bez dwóch zdań będzie zacięta, sezon w tym roku wystartował późno, a zawodnicy są spragnieni zwycięstw. Jak co roku pierwszy dzień Mistrzostw przeznaczony będzie na weryfikację zawodników. Drugiego dnia, w sobotę, odbędzie się indywidualna jazda na czas, a trzeciego, w niedzielę, wyścig główny ze startu wspólnego. Zawodnicy w wyścigu głównym zostaną ustawieni na starcie przez sędziego na podstawie miejsc zajętych podczas indywidualnej jazdy na czas, która jest startem obowiązkowym. Cieszymy się, że mimo późnego terminu, zawody udało się zorganizować. Niestety w tym roku zawodnikom nie będą towarzyszyć kibice. Mamy jednak nadzieję, że pozytywna energia zawodników rozgrzeje atmosferę.

Akademickie Mistrzostwa Polski są współfinansowane ze środków Ministerstwa Sportu. Głównym Sponsorem AZS jest Grupa LOTOS S.A.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0