Górskie ściganie na MH Automatyka MTB Pomerania Maraton w kaszubskim Luzino

HomeSport

Górskie ściganie na MH Automatyka MTB Pomerania Maraton w kaszubskim Luzino

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Czwarta edycja cyklu MH Automatyka MTB Pomerania Maraton 2020 miała miejsce w Gminie Luzino. Na starcie pojawiło się prawie 300 rowerzystów, których w pięknie usytuowanym miasteczku zawodów na terenie Stajni Barłomino przywitał 35 stopniowy upał.

Trasa w Luzinie jest uznawana za najcięższą w całym cyklu, a świadczyć o tym mogą przewyższenia rodem z gór: 750 metrów na krótkim 33 kilometrowym dystansie i 1500 metrów na długim 57 kilometrowym. Budowniczy trasy w tym roku zadbał również o odcinki techniczne i bardzo szybkie, wąskie zjazdy m.in. do rzeki Łeby czy z punktu widokowego usytuowanego na Jeleniej Górze. Było wszystko to co w kolarstwie górskim jest potrzebne, a uczestnicy mogli zmierzyć się potocznie zwanym „Piekłem Kaszub”.

Paula Budzyńska (Cyklo Kwidzyn) – 1 OPEN – MEGA

Pomeranię w Luzinie można określić jednym słowem – OGIEŃ! Oczywiście w pozytywnym znaczeniu tego słowa. Było to dla mnie największe wyzwanie do tej pory – trasa wg. mnie typowo wytrzymałościowa – podjeżdżaliśmy, między innymi, na Jelenią i Narożną Górę i to DWUKROTNIE, a dodatkowo upalna pogoda dołożyła swoje – organizatorzy udowodnili, że na Kaszubach można przygotować prawdziwie górski wyścig!

Brawa także za jak zwykle sprawną organizację i bardzo atrakcyjne nagrody – satysfakcja po przejechaniu etapu w Luzinie wprost proporcjonalna do włożonego wysiłku.

Wszystko to odbyło się dzięki dużemu wsparciu sponsora głównego MH Automatyka oraz Wójta Gminy Luzino Pana Jarosława Wejera, a także Dyrektora Gminnego Ośrodka Sportu Rekreacji i Turystyki Piotra Klechy. Dużą cegiełkę do organizacji zawodów w Luzinie 4 rok z rzędu miało również Pomorskie Zrzeszenie LZS oraz Kaszubskie Towarzystwo Sportowo – Kulturalne.

Organizatorzy w kolejnym roku zamierzają zorganizować na tych terenach jeszcze bardziej prestiżową imprezę i postarają się aby jedną z edycji Pucharu Polski w maratonach MTB zawitała na Pomorze.

Na dystansie Speed zwyciężył Słowomir Pituch (Romet Factory), który wrócił na najwyższy szczyt podium po dwóch edycjach i wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji generalnej krótkiego dystansu. Drugi dojechał Sebastian Jagodziński (Deloitte Adventure Team), a trzeci Patryk Mróz (Tczewski Klub Rowerowy)

Na koronnym dystansie Mega po „bratobójczej” walce zwyciężył Arkadiusz Petka (KK Lew Lębork), który na ostatnim kilometrze był mocniejszy od kolegi z klubu Piotra Rzeszutka, na najniższym stopniu podium uplasował się Grzegorz Kołodzik (SISU-OWB rowertour.com), który jednocześnie został liderem klasyfikacji generalnej cyklu.

W rywalizacji kobiet na krótkim dystansie zwyciężyła na swoim terenie Iwona Joskowska z Luk-Connect Racing Team, druga dojechała Justyna Kaszubowska-Teofilak (Norda Active Team), a na trzecim Marta Romanik (KLIF Team).

Na dystansie Mega na pierwszym miejscu uplasowała się Paulina Budzyńska (Cyklo Kwidzyn) przed Eweliną Cywińską (MajBike Team) oraz Izabellą Malikowską (GOMOLA TRANS AIRCO) , aktualną liderką cyklu.

Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do Sponsora tytularnego MH Automatyka, jak również do pozostałych sponsorów oraz partnerów cyklu: Polar, Fitness Authority, City-Motors, Bombus Energy, Lasy Państwowe, Hero Shop, U Igora – serwis rowerowy, Diament Kantor, Decathlon Kartuska.

Kolejny start w cyklu MH Automatyka MTB Pomerania Maraton, to prawdziwa gratka dla wszystkich kolarzy górskich z Pomorza – 12 września w sobotę odbędzie się finał cyklu na pięknej trasie w Gdańsku. Start i Meta ulokowane będą przy Zbiorniku Jasień.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0