Złote Góry zdobyte podczas Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Nidzicy

HomeRelacje

Złote Góry zdobyte podczas Cisowianka Mazovia MTB Marathon w Nidzicy

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Podczas drugiej odsłony tegorocznego cyklu Cisowianka Mazovia MTB Marathon poszukiwacze sportowych przygód trafili do Nidzicy. Zwabiły ich obietnice Złotych Gór, a już na miejscu wszystkich ogarnęła szaleńcza gorączka MTB.

Z uwagi na zapowiadane rekordowe upały, na arenę zmagań sprowadzono dodatkowe zapasy wody Cisowianka. Serwowano ją wszystkim chętnym przed, w trakcie i po wysiłku. Ale i tak największym pragnieniem, daleko przewyższającym chęć napicia się, było pragnienie zdobycia Złotych Gór, czyli najwyższych w okolicy wierzchołków. Ambitne zawodniczki oraz zawodnicy planowali o jak najsprawniejszym wdrapaniu się na nie, a także na jak najszybszym pokonaniu tras ciągnących się wzdłuż średniowiecznych wałów bądź pierwszowojennego cmentarza.

Cisowianka Mazovia MTB Marathon już dawno nie zaglądała do Nidzicy. Tegoroczna wyprawa była znakomitą okazją na odświeżenie starych wspomnień oraz wprowadzenie nowych zawodników w świat tutejszego MTB. Tereny do jazdy są wyborne, bo zróżnicowane. Rywalizować można i na single trackach, i na interwałowych fragmentach. A wszystko to w pięknej, naturalnej scenerii. W sobotę znakomita część maratonu prowadziła przez tutejsze lasy, chroniąc peleton przed lejącym się z nieba żarem.

W tych niełatwych warunkach najlepiej spisał się na dystansie Pro Gabriel Girau-Tur (KAROMET), pokonując trasę w 2:24:40. Tuż-tuż za nim linię mety przekroczył Michał Bujan (GO Sport Scrapper Team) z czasem 2:24:41. Trzeci na finiszu był Paweł Słupek (T4B Team) z wynikiem 2:30:13. Na dystansie 1/2 Pro triumfował Bartosz Grędziński (Kross Staff Team), wykręcając czas 1:21:20 i wyprzedzając Michała Wyżlica (Komobike Scott, 1:21:27) oraz Adama Płoskiego (T4B Team, 1:21:28). Wśród pań bezkonkurencyjna okazała się Anna Ostrowska (T4B Team), osiągając wynik 1:32:57. Za nią na mecie zameldowały się Maja Bużycka (Twister Team, 1:34:07) oraz Alicja Napióra (Hurtap, 1:37:38).

Mimo doskwierającego, sierpniowego upału i gryzącego w oczy kurzu, zawodnicy przez całą trasę byli maksymalnie zmotywowani. Dodatkowe rozgorączkowanie wywoływały czekające na zwycięzców nagrody, ufundowane przez CentrumRowerowe.pl, Continental, GO Sport i Alltop.

„Czasu na regenerację sił jest niewiele. Już 15 sierpnia startujemy z mazurską wakacyjną przygodą, czyli Gwiazdą Północy. Cztery dni, cztery etapy, w tym czasówka. Zapowiada się intensywna dawka wrażeń MTB” – zapowiada Cezary Zamana, dyrektor sportowy Cisowianka Mazovia MTB Marathon.

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

COMMENTS

DISQUS: 0