Wyniki 8-9 sierpnia 2020fot. poharmtb.cz

HomeWyniki

Wyniki 8-9 sierpnia 2020

Wyniki 14-15 października 2017
Wyniki 30 września – 1 października 2017
Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) – Górale na Start, Wałbrzych
AZS MTB CUP Wrocław 2012 – wybrane materiały wideo
Podkarpacka Liga Rowerowa – kalendarz 2018

To był weekend naprawdę zaciętej rywalizacji w koronnej odmianie kolarstwa górskiego czyli cross country (XCO). Wygłodniali ścigania zawodnicy licznie stanęli na starcie dwóch poważnych wyścigów – Pucharu Czech (Strabag MTB Cup) w Zadovie (UCI C1) oraz Puchar Francji w Alpe d’Huez( UCI C1). W Zadovie z racji lokalizacji oraz braku sensownych alternatyw na starcie stanęła liczna reprezentacja z Polski – zarówno zawodników w barwach klubowych, jak i Kadry MTB w biało-czerwonych strojach.

Zawody w Czechach były także pierwszym w tym sezonie startem Mai Włoszczowskiej. To właśnie wynik Mai oraz Filipa Helty i Matyldy Szczecińskiej w juniorkach (2. miejsce) można bezsprzecznie nazwać najlepszymi wynikami polskich zawodników.

Polskim akcentem na Pucharze Francji było 21. miejsce Pauli Goryckiej na Pucharze Francji.

W sumie w elicie w Czechach wystartowało ponad 200, a we Francji blisko 300 zawodników i zawodniczek.

Puchar Francji XCO – Alpe d’Huez, Francja (UCI C1)

  1. Milan Vader – KMC Orbea
  2. Jordan Sarrou – Absolute Absalon BMC
  3. Thomas Litscher – KMC Orbea
  4. Maxime Marotte – Cannondale Factory Racing
  5. Victor Koretzky – KMC Orbea
  1. Lena Gerault – VTT VCA Anjos
  2. Jolanda Neff – Trek Factory Racing XC
  3. Loana Lecomte – Massi
  4. Eva Lechner – Trinx Factory Team
  5. Pauline Ferrand Prevot – Canyon Collective Factory Team
  • Paula Gorycka – miejsce 21. / +9:57

Pełne wyniki Pucharu Francji XCO

Puchar Czech MTB / Strabag MTB Cup – Zadov, Czechy (UCI C1)

  1. Sebastian Fini Carstensen – CST PostNL Bafang MTB Racing Team
  2. Simon Andreassen – Specialized Racing
  3. Ondrej Cink – Kross Racing Team
  4. Gerhard Kerschbaumer – Torpado Ursus
  5. Georg Egger – Lexware Mountainbike Team
  • Filip Helta (VW Samochody Dostawcze MTB Team) – miejsce 13 / +4:08)
  • Krzysztof Łukasik (JBG-2 CryoSpace) – miejsce 16. / +4:57
  • Michał Topór (MTB Racing Team Tarnów) – miejsce 25. / +7:43
  • Mateusz Nieboras (JBG-2 CryoSpace) – miejsce 35. / +9:18
  • Piotr Konwa (SGR Specialized) – miejsce 37. / +9:55
  • Mariusz Kozak (JBG-2 CryoSpace) – miejsce 40. / +11:09
  • Maciej Jeziorski (JEZIOR.BIKE) – miejsce 41. / +11:31
  • Karol Ostaszewski (Kadra MTB) – miejsce 45. / -1 okr
  • Konrad Czabok (Kadra MTB) – miejsce 47. / -1 okr
  • Paweł Garczyk (OŚ Racing Team) – miejsce 57. / -2 okr
  • Bartłomiej Wawak (Kross Racing Team) – DNF
  • Jakub Zamroźniak (JBG-2 CryoSpace) – DNF
  1. Anne Terpstra – Ghost Factory Racing
  2. Alessandra Keller – Thomus RS Swiss Bike Team
  3. Yana Belomoina – CST PostNL Barang MTB Racing Team
  4. Annika Langvad – Specialized Racing
  5. Jitka Cabelicka – GAPP System – Kolofix MTB Racing
  • Maja Włoszczowska (Kross Racing Team) – miejsce 7. / +3:08
  • Aleksandra Podgórska (VW Samochody Dostawcze MTB Team) – miejsce 14. / +6:10
  • Katarzyna Solus Miśkowicz (Kadra MTB) – miejsce 25. / +8:45
  • Klaudia Czabok (Kadra MTB) – miejsce 29. / +10:52
  • Gabriela Wojtyła (Kadra MTB) – miejsce 31. / +11:37
  • Zuzanna Krzystała (VW Samochody Dostawcze MTB Team) – miejsce 36. / – 1 okr
  • Patrycja Piotrowska (Fundacja Piotrowski Bikes Cargo Express) – miejsce 43. / -1 okr

Pełne wyniki Puchar Czech MTB

Nasze krajowe cross country w miniony weekend to kolejny wyścig z serii Pucharu Mazowsza MTB XC, który odbył się na warszawskiej Kazurze.

Puchar Mazowsza MTB XC – Warszawa (Kazura)

Elita:

  1. Piotr Kryński – VW Samochody Dostawcze MTB Team
  2. Jakub Solarz – UKS GK Four Bike
  3. Piotr Krysiewicz – UKS Wygoda Białystok
  1. Barbara Borowiecka – Szczepan Bike
  2. Małgorzata Mazurek – GK Viktoria Rybnik
  3. Martyna Tomasik – KKW Nexelo Wałbrzych

Juniorka:

  1. Julia Tarnawska – KKW Nexelo Wałbrzych

Masters kobiety:

  1. Izabela Dudek – Peva Polska Gennadi Home MTB
  2. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki
  3. Agnieszka Czerska Krysik – Bike Salon Team

Masters 1:

  • Arkadiusz Jusiński – Świat Rowerów Team
  • Remigiusz Ciok – Niezrzeszony
  • Mirosław Bieniasz – Bieniasz Bike Elmex Electric

Masters 2:

  1. Mariusz Krzywiel – Rowerowe Pomorze
  2. Jakub Dudek – Peva Polska Gennadi Home MTB
  3. Michał Dobrzyński – Kamyk Radzymin MTB Team

Pełne wyniki – link

Ochotnica MTB 4 Towers

Hell:

  1. Albert Głowa – Nowtarski Klub Kolarski Kompex
  2. Łukasz Klimaszewski – Mitutoyo AZS Wratislavia
  3. Damian Bartoszek – SCS OSOZ Racing Team
  1. Anna Sadowska – Bike Atelier Team
  2. Daria Kasztarynda – Bryza MTB Team
  3. Katarzyna Dąbrowicz – Komorniki MTB Team

Hard:

  1. Tomasz Niedźwiecki – Reanimacja Rowerowa Tarnów
  2. Piotr Berdzik – IMmotion Specialized Skoda Gall ICM Team
  3. Andrzej Kruszec – Harda Horda
  1. Anna Tomica – Trek Bielsko Biała Tomica Coaching
  2. Emilia Pingot
  3. Elżbieta Wydrowska – Diverse Extreme Team

Pełne wyniki – link

Cisowianka Mazovia MTB Marathon – Nidzica

Pro:

  1. Gabriel Girau-Tur – Karomet
  2. Michał Bujan – GO Sport Scrapper Team
  3. Paweł Słupek – T4B Team

1/2 Pro:

  1. Bartosz Grędziński – Kross Staff Team
  2. Michał Wyżlic – Komobike Scott
  3. Adam Płoski – T4B Team
  1. Anna Ostrowska – T4B Team
  2. Maja Bużycka – Twister Team
  3. Alicja Napióra – Hurtap

Fit:

  1. Mikołaj Tuszyński – SISU OWB rowertour.com
  2. Remigiusz Gęsicki – SISU OWB rowertour.com
  3. Jarosław Tarasiński – Świętokrzyska Strefa Natury
  1. Beata Kruba – CryoSpace Olsztyn
  2. Martyna Dykalska – Cykliści Rypin
  3. Bożena Wachnik – SuperDrób Bike Team

Qark Gniewski Maraton – Gniew

  1. Krzysztof Krzywy – Cycling Planet
  2. Szymon Stawowy – MURSS Bikes
  3. Sławomir Pituch – Romet Factory Team
  1. Katarzyna Grochowska – Team MX Skórcz
  2. Paula Budzyńska – Cyklo Kwidzyn
  3. Natalia Śliwińska – ASE Trek Gdynia

Pełne wyniki – link

Otwarte Mistrzostwa Wielkopolski XCO – Wągrowiec

Elita:

  1. Filip Jeleniewski – Rybczyński Bikes Remmers Team
  2. Miłosz Zwierski – UKS Sportowiec Piła
  3. Jakub Mądry – Strefasportu.pl MW Invest
  1. Sandra Samolewska – UP Poznań
  2. Beata Szczepaniak – KU AZS UPP
  3. Patrycja Loksztajn – UP Poznań

Junior:

  1. Jakub Kimpel – Real 64sto
  2. Filip Skotarek – UKS Sportowiec Piła
  3. Dawid Soczywko – UKS Sportowiec Piła

Juniorka:

  1. Blanka Matuszewska – KK Kometa Śrem

Masters kobiety:

  1. Karolina Dopierała – KU AZS UPP
  2. Karolina Mika – Gogol MTB Team Wągrowiec

Masters 1:

  1. Michał Sekielski – Kibolski KS
  2. Przemysław Zalewski – KK Kometa Śrem
  3. Artur Szmyt – Merx Team Wągrowiec

Masters 2:

  1. Piotr Nowacki – Kolarz.pl
  2. Rafał Łukawski – KS Stomil Poznań
  3. Michał Badowski – Moome Team

Masters 4:

  1. Jan Zozuliński – Volkswagen
  2. Marek Witkiewicz – Volkswagen
  3. Aleksander Dehmel – Goggle PAE Team

Pełne wyniki – link1 / link2

Zachodnia Liga MTB – Przytoczna

Mega:

  1. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Artur Nowinka – LS Plus Recycling Team
  3. Marek Strug – Way2champ
  1. Marta Balcerzak – JF Duet Goleniów
  2. Iwona Berg – Thule Team

Mini:

  1. Michał Ceglewski – AMG Cybinka Team
  2. Adrian Zimny – Moya Racing Team
  3. Ariel Kozłowski – Bike Team Chojna
  1. Helena Słowińska-Semczak – Arka1 Stargard
  2. Ewa Karpienia – Moya Racing Team
  3. Agnieszka Zubel – Kitesurfing Dąbie

Pełne wyniki – link

COMMENTS

DISQUS: 0