2 sierpnia MH Automatyka MTB Pomerania w Przywidzu

HomeZapowiedziRelacje

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!

Druga edycja MH Automatyka MTB Pomerania Maraton 2020 zorganizowana została w pięknych okolicach Barłomina, Gminy Luzino. 5 lipca na starcie stawiło się prawie 300 uczestników, podzielonych na dwie grupy do 150 osób, by zachować bezpieczny dystans, spełniając w ten sposób wymogi sanitarne.

Zawodnicy krótszego dystansu pokonali pętle o długości 23 km i przewyższeniach rzędu 550 metrów. Dystans Mega zmierzył się z trasą o długości 42 km.

Pogoda, mimo małego deszczu idealnie dopisała kolarzom, a malownicze tereny zachwycały na każdym podjeździe.

Na dystansie Speed zwyciężył Sebastian Młyński (Drutex), a tego samego wyczynu dokonał Krzysztof Krzywy (Cycling Planet) na dłuższym dystansie Mega, który zwyciężył w drugim etapie z rzędu i przewodzi w klasyfikacji generalnej cyklu.

W rywalizacji kobiet na dystansie Speed zwyciężyła Monika Brylowska z klubu MTB Start Kartuzy dla której był to bardzo udany debiut na trasach maratonów MTB, a na dystansie Mega pierwsza dojechała Kamila Gurzyńska (Sara Workwear Wheel Brothers Racing).

Nagrody zwycięzcom wręczył Dyrektor GOSRiT Luzino Pan Piotr Klecha.

Relacja wideo z Barłomina

Szczególne podziękowania organizatorzy kierują do Sponsora tytularnego MH Automatyka, jak również do pozostałych sponsorów oraz partnerów cyklu: Polar, City-Motors Gdańsk, Bombus Energy, Lasy Państwowe, FA Engineered Nutrition, Hero Shop, U Igora – serwis rowerowy, Ramirent, Decathlon oraz Klub Jeździecki Barłomino.

Kolejny start w cyklu MH Automatyka MTB Pomerania Maraton już 2 sierpnia 2020 r. Organizatorzy serdecznie zapraszają do Gminy Przywidz i startu ulokowanego przy Kąpielisku Gminnym! To właśnie tam uczestnicy zmierzą się z 15 kilometrową pętlą wokół Jeziora Przywidzkiego. Na krótkim dystansie trzeba przejechać 2 pełne okrążenia, natomiast dystans Mega to 3 kółka. Tutejsze tereny kształtuje bardzo pagórkowaty charakter, więc podjazdów oraz pięknych widoków nie zabraknie. Kolarzy czeka nie lada wyzwanie podczas 3 etapu, który będzie półmetkiem całego cyklu.

Zapisy na zawody trwają do 3 dni przed imprezą tylko on-line. Starty zawodników odbywają się w grupach 150 osobowych i odstępach czasowych.

Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.