Mistrzostwa Europy XCO/XCE 2020 w październiku w Szwajcarii

HomeZapowiedzi

Mistrzostwa Europy XCO/XCE 2020 w październiku w Szwajcarii

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Europejska Unia Kolarska poinformowała o wyborze lokalizacji przełożonych z maja Mistrzostw Europy, które pierwotnie miały odbyć się w austriackim Graz. W wyniku pandemii kalendarz zawodów we wszystkich dyscyplinach nie tyle został zaburzony, co przerwany stawiając pod znakiem zapytania cały tegoroczny sezon.

Po burzliwych dyskusjach i analizach ostatecznie w czerwcu UCI zaprezentowała ramowy kalendarz cross country skoncentrowany tylko na wrześniu i październiku. Niestety kolejne tygodnie przyniosły odwołanie kilku z zawodów – Puchar Świata XCO sprowadzony jest do dwóch rund w Novym Meste na Morave, a najważniejsze zawody czyli Mistrzostwa Świata i Europy odbędą się w dwóch następujących weekendach, odpowiednio 5-11 października 2020 i właśnie potwierdzony 15-18 października 2020.

Mistrzostwa Europy XCO/XCE odbędą się w Szwajcarii w miejscowości Monteceneri na Monte Tamaro, które od 2013 roku jest stałym punktem w kalendarzu UCI z kategorią C1, będąc także częścią Pucharu Szwajcarii.

Spodziewany jest udział około 400 zawodników z 35 krajów, a rozdanych zostanie 9 tytułów – sześć w cross country (elita, u23, juniorzy i juniorki), jeden w sztafecie i dwa w eliminatorze.

Pełna treść komunikatu UEC


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0