Puchar Szlaku Solnego Orawka – Rekonesans trasy [film]

HomeWideo

Puchar Szlaku Solnego Orawka – Rekonesans trasy [film]

Tegoroczny sezon startowy rozpoczął się nieśmiało już jakiś czas temu i bardzo powoli rozkręca, nie zmienia to jednak faktu, że kalendarz w tym roku jest o wiele uboższy niż normalnie. Cykl Pucharu Polski oraz zawody UCI zostały mocno przetrzebione, w wyniku czego krajowa czołówka musi szukać innych imprez, aby zakosztować ścigania. Wygląda na to, że kolejną areną takich zmagań będzie małopolska Orawka, gdzie już jutro odbędzie się Puchar Szlaku Solnego, będący jednocześnie eliminacją Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Razem z moim zespołem wybrałem się w piątek na rekonesans trasy, która była już wtedy oznaczona. W dużym skrócie jest to klasyczny przykład małopolskiej szkoły układania tras – długie i strome podjazdy wytyczone po łące, leśne odcinki po naturalnej nawierzchni, brak sztucznie zbudowanych przeszkód. Nie oznacza to jednak, że trasa jest nudna, bo stosunkowo długie jak na XCO zjazdy są naprawdę przyjemne i ciekawe. W połączeniu z ok 200m przewyższenia na pojedynczym okrążeniu sprawia to, że trasa do lekkich nie należy.
Tak jak to mam w zwyczaju, przy okazji zapoznania z trasą nagrałem także pełne okrążenie. Jeśli więc jesteście ciekawi jak będzie wyglądać niedzielna runda lub być może sami wybieracie się do Orawki, zapraszam do oglądania :)

COMMENTS

DISQUS: 0