Puchar Szlaku Solnego Orawka – Rekonesans trasy [film]

Puchar Szlaku Solnego Orawka – Rekonesans trasy [film]

Michał Topór (Superior Zator) – Invest Park Górale na Start, Wałbrzych
Michał Topór (Superior Zator) – Puchar Świata XCO, Nove Mesto na Morave
Michał Topór (Superior Zator) – Dare2b MTB Maraton, Zakliczyn
Trudna definicja kolarskiego sukcesu
Michał Topór – Tajniki progresu: #3 Trening

Tegoroczny sezon startowy rozpoczął się nieśmiało już jakiś czas temu i bardzo powoli rozkręca, nie zmienia to jednak faktu, że kalendarz w tym roku jest o wiele uboższy niż normalnie. Cykl Pucharu Polski oraz zawody UCI zostały mocno przetrzebione, w wyniku czego krajowa czołówka musi szukać innych imprez, aby zakosztować ścigania. Wygląda na to, że kolejną areną takich zmagań będzie małopolska Orawka, gdzie już jutro odbędzie się Puchar Szlaku Solnego, będący jednocześnie eliminacją Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Razem z moim zespołem wybrałem się w piątek na rekonesans trasy, która była już wtedy oznaczona. W dużym skrócie jest to klasyczny przykład małopolskiej szkoły układania tras – długie i strome podjazdy wytyczone po łące, leśne odcinki po naturalnej nawierzchni, brak sztucznie zbudowanych przeszkód. Nie oznacza to jednak, że trasa jest nudna, bo stosunkowo długie jak na XCO zjazdy są naprawdę przyjemne i ciekawe. W połączeniu z ok 200m przewyższenia na pojedynczym okrążeniu sprawia to, że trasa do lekkich nie należy.
Tak jak to mam w zwyczaju, przy okazji zapoznania z trasą nagrałem także pełne okrążenie. Jeśli więc jesteście ciekawi jak będzie wyglądać niedzielna runda lub być może sami wybieracie się do Orawki, zapraszam do oglądania :)

COMMENTS

DISQUS: 0