Wyniki – 18-19 lipca 2020

Wyniki – 18-19 lipca 2020

Kross Racing Team odkrywa karty. Nowe stroje dla Mai Włoszczowskiej i spółki
Harmonogram startów Reprezentacji Polski podczas MŚ XCO 2017
Program Cykliczy S02E17 – Nico Vink w Srebrnej Górze, IMBA w Świeradowie, Gravele na Bike Maratonie
Cyprus Sunshine Cup: Fabian Giger z KRT zwycięzcą! [PR]
Podsumowanie Pucharu Świata w Val di Sole

Miniony weekend był kolejnym z “pierwszych” kiedy odbyły się planowane od miesiące poważne zawody. Do odbywających się już Pucharów Czech (Strabag MTB Cup) czy Słowacji dołączyła Szwajcaria i ich seria Proffix Swiss Bike Cup. Wyścig kategorii UCI C1 w Leukerbad zebrał imponującą obsadę, można by rzec, że na miarę Pucharu Świata. Sami zobaczcie Top 10 każdego w wyścigów elity:

  1. Nino Schurter – Scott SRAM MTB Racing
  2. Mathias Flueckiger – Thomus RN Swiss Bike Team
  3. Jordan Sarrou – Absolute Absalon BMC
  4. Marins Blums – CST PostNL Bafang MTB Racing Team
  5. Lars Forster – Scott SRAM MTB Racing
  6. Joel Roth – Bike Team Solothurn
  7. Lukas Fluckiger
  8. Thomas Litscher – KMC Orbea
  9. Stephane Tempier – Trek Factory Racing XC
  10. Titouan Carod – Absolute Absalone BMC
  1. Sina Frei – Ghost Factory Racing
  2. Jolanda Neff – Trek Factory Racing XC
  3. Loana Lecomte – Massi
  4. Alessandra Keller – Thomus RN Swiss Bike Team
  5. Pauline Ferrand Prevot – Canyon Collective Factory Team
  6. Yana Belomoina – CST PostNL Bafang MTB Racing Team
  7. Nicole Koller – Moebel Maerki MTB Pro Team
  8. Margot Moschetti – Velcan MTB Pro Team
  9. Elisabeth Brandau
  10. Lara Stigger

Pełne wyniki Proffix Swiss Bike Cup

Na liście z wynikami próżno szukać nazwisk z Polski. Mieszkająca na stałe w Szwajcarii Paula Gorycka w minionych dniach startowała w Grecji, gdzie wygrywając wyścig UCI C1 oraz dwa wyścigi UCI C2 zebrała w sumie 120 pkt.

Pełne wyniki Sparta MTB Race – #1 / #2 / #3

Reszta naszych czołowych zawodników i zawodniczek brała w ostatnich dniach w zgrupowaniu w Szczyrku. Za wyjątkiem elity mężczyzn, która zdaje się nie była objęta szkoleniem – nie brali w nim udziału, a aktualny Mistrz Polski w cross country, Bartek Wawak, wystartował i wygrał w Bike Atelier MTB Maraton w Ustroniu.

Na Słowacji odbyły się mistrzostwa tego kraju w cross country i wygląda na to, że jeszcze chwilę zajmie tzw. zmiana pokoleniowa – po tytuły ponownie sięgnęli Martin Haring (34 lata) oraz Janka Stevkova (44 lata).

Pełne wyniki Mistrzostw Słowacji XCO

A w kraju? Wspomniana wygrana Bartka Wawaka w Ustroniu i kolejne miejsca dla zawodników JBG-2 CryoSpace. Warto też zaznaczyć że we Wrocławiu odbył się Gravel Attack, czyli 100 km po okolicznych szutrach oraz Ebert XC w Czymanowie, czyli charytatywny wyścig cross country, na którym zbierano na rehabilitację Rity Malinkiewicz oraz Katarzyny Konwy.

Równolegle cały czas trwa zbiórka w serwisie pomagam.pl

Bike Atelier MTB Maraton – Ustroń

Elita:

  1. Bartłomiej Wawak – Kross Racing Team
  2. Adrian Brzózka – JBG-2 CryoSpace
  3. Mariusz Kozak – JBG-2 CryoSpace
  1. Zuzanna Krzystała – VW Samochody Dostawcze MTB Team

Pro:

  1. Michał Kucewicz – CST 7R MTB Team
  2. Damian Bartoszek – SCS OSOZ Racing Team
  3. Maciej Pitach – CST 7R MTB Team
  1. Aleksandra Andrzejewska
  2. Sandra Adamczyk – Orion Art Stal Team
  3. Natalia Kołodziej-Skwarczyńska – Gomola Trans Airco

Hobby:

  1. Szymon Stawowy – Murss Bikes
  2. Oliwier Machura – CST 7R MTB Team
  3. Adrian Boruta – JBG-2 CryoSpace
  1. Ewa Karchniwy – SCS OSOZ Racing Team
  2. Izabela Dudek – PEVA Polska Gennadi Home MTB Team
  3. Monika Grzebinoga – PEVA Polska Gennadi Home MTB Team

Pełne wyniki – elita / pro / hobby

Cisowianka Mazovia MTB Marathon – Mława

Pro:

  1. Sebastian Borowski – Stajnia Rowerowa Intercars Team
  2. Bartek Borowicz – Cozmobike Team
  3. Jan Czapliński – Komobike Scott

1/2 Pro:

  1. Adrian Kuczyński – KK Catena Wyszków
  2. Michał Bujan – GO Sport Scrapper Team
  3. Michał Wyżlic – Komobike Scott
  1. Urszula Luboińska – Trezado Bike on Wax
  2. Beata Blokowska – AKJ Kwidzyn
  3. Ania Kołatka – CryoSpace Olsztyn

Fit:

  1. Mikołaj Tuszyński – SISU-OWB Rowertour.com
  2. Jacek Baran – Bike Club Prabuty
  3. Adrian Gruszewski
  1. Martyna Dyklaska – Cykliści Rypin
  2. Iwona Gąsiewska – MTB Ełk Prostki
  3. Aneta Płońska – Alltop STAG Team

Pełne wyniki – link

Cyklokarpaty – Wierchomla

Mega:

  1. Piotr Sajdak – Cyclo Trener Team
  2. Łukasz Sanocki – Harda Horda
  3. Paweł Galik
  1. Katarzyna Galewicz
  2. Monika Skowyra – KSPO Dentinea 1A

Hobby:

  1. Paweł Gryniak – Harda Horda
  2. Łukasz Turek – Nowy Styl Group Cycling Team
  3. Przemysław Ciak – Klub Kolarski Jeżowe MTB
  1. Dominika Żurek – Klub Kolarski Jeżowe MTB
  2. Katarzyna Kowalska-Pac – Reanimacja Rowerowa Akademia Synergii
  3. Katarzyna Łuszcz – Roweromania Sanok

Pełne wyniki – link

Ebert i dre rowery Czymanowo XC – Czymanowo

  1. Damian Ciba
  2. Piotr Polus
  3. Tomasz Repiński
  1. Adrianna Osińska
  2. Magłorzata Białecka
  3. Agnieszka Pieper

Gravel Attack – Wrocław

  1. Łukasz Klimaszewski – Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław
  2. ex aequo – Elders Rust i Paweł Wiendlocha – Accent Team
  1. Anna Tkocz – 25×7
  2. Katarzyna Poziewicz
  3. Jagoda Siwek

Pełne wyniki – link

Maratony Kresowe – Wasilków

Maraton:

  1. Sarunas Pacevicius – Sprint-rowery.pl
  2. Piotr Kryński – VW Samochody Dostawcze MTB Team
  3. Piotr Krysiewicz – Mistral Grodno SA Radio Białystok

Półmaraton:

  1. Marcin Mróz – Mróz Ełk
  2. Dawid Bojarczak – AGR Podlasie
  3. Michał Bojarczak – AGR Podlasie
  1. Marzena Moniuszko – Milsport Team
  2. Kronelija Kertenyte – Sprint-rowery.pl
  3. Urszula Głowacka – AGR Podlasie

Fit:

  1. Stanisław Kuna – Pie3cki Team
  2. Justinas Pavlovas – Sprint-rowery.pl
  3. Ignas Kertenis – Sprint-rowery.pl
  1. Izabela Rutkowska – UKS Wygoda Białystok
  2. Agnieszka Żakowicz – AGR Podlasie
  3. Amelia Kokot – Azart Peleton Chełm

MTB Cross Maraton – Piekoszów

Master:

  1. Marcin Jabłoński – Metrobikes.pl
  2. Paweł Chrząszcz – KSPo Dentinea 1A
  3. Paweł Kołodziejek – Superdrob Bike Team
  1. Barbara Kleczaj – Superdrob Bike Team
  2. Krystyna Żyżyńska-Galeńska – Wieliszew Hurom Team
  3. Marta Rusek – Warszawski Klub Kolarski

Fan:

  1. Andrzej Ulman
  2. Sebastian Opoka – Skleprowerowy.pl
  3. Jarosław Kleczaj – Bikeshop Radom
  1. Izabela Kamińska – Sklepbicykl.pl – Perfectsource
  2. Katarzyna Praszczałek – Trenujemy z sercem dla Kuby
  3. Sara Botkowska – Jedlicze Team

Family:

  1. Roman Kowalski
  2. Paweł Brodzik
  3. Kamil Marek – Rower-sport Kielce
  1. Izabela Marek – Rower-sport Kielce
  2. Kamila Maziarek – Kamaro Sport Line Skarżysko Kamienna
  3. Katarzyna Zagnińska – Vento Bike Team Daleszyce

Pełne wynik – master / fan / family

Solid MTB Maraton – Gostyń

Giga:

  1. Adam Adamkiewicz – Strefasportu.pl MW Invest
  2. Hubert Semczuk – Strefasportu.pl MW Invest
  3. Filip Jeleniewski – Rybczyński Bikes Remmers Team
  1. Agnieszka Kachel – Rybczyński Bikes Remmers Team
  2. Ewa Szymankiewicz – Rybczyński Bikes Remmers Team
  3. Monika Otulakowska – Rybczyński Bikes Remmers Team

Mega:

  1. Artur Nowinka – LS Plus Recycling Team
  2. Mateusz Siejak
  3. Adrian Ruliński – Galibier Bikefun Team
  1. Izabela Gościańska – Real 64sto
  2. Anna Michalak-Warżała – Ski&Bike House Team
  3. Sylwia SzpulewskalLarek – SKS Oborniki

Mini:

  1. Marek Urbaniak – Bike Atelier Eobuwie Urbex Maximus Team
  2. Adrian Kobusiński – FitStyle Team
  3. Bartosz Bejm – Bejm Team Go Invest
  1. Weronika Zielińska – Kosox Bike Team
  2. Magdalena Kruk – Strefasportu.pl MW Invest
  3. Barbara Andrzejewska – BestDriveBa-Mar

Pełne wyniki – giga / mega / mini

Zachodniopomorski Puchar MTB – Szczecin

Giga:

  1. Mariusz Gil – Euro Bike Kaczmarek Electric Team
  2. Christoph Hopp
  3. Kamil Więcek – Arka1 Stargard

Mega:

  1. Jarek Panejko – Tryton Bike Team
  2. Michał Jaskuła – Warszawski Klub Kolarski
  3. Michał Ceglewski – AMG Cybinka Team
  1. Nikola Murawska – Bike Team roletki.home.pl
  2. Helena Słowińska-Semczak – Arka1 Stargard

Mini:

  1. Ireneusz Wręczycki – Arka1 Stargard
  2. Sławomir Drużyński – R-Bajk Team Skwierzyna
  3. Piotr Bujak – Stowarzyszenie Klub Sportowy Plawna
  1. Agnieszka Zubel – Kitesurfing Dąbie
  2. Ewa Karpienia – Rowery Turowski Team
  3. Joanna Jaroeszewicz – Bike Team roletki.home.pl

Pełne wyniki – giga / mega / mini

COMMENTS

DISQUS: 0