Wyniki – 11-12 lipca 2020

Wyniki – 11-12 lipca 2020

Wyniki – 10-11 marca 2018
Jelenia Góra Trophy okiem zawodników
Puchar Świata XCO 2019 – NMNM [wyniki]
Bitwa o Wałbrzych [Górale na Start 2019]
Wyniki – 9-10 lutego 2019

Deficyt w kalendarzu przekłada się na wyjątkowo wysoką i mocną stawkę na zawodach, które z tego raczej nigdy nie słynęły. Tak było w ten weekend podczas Grand Prix MTB XC Walimia, które jednocześnie były także Eliminacją Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która spośród juniorów i juniorek młodszych ma wyłonić zawodników, którzy staną do walki o tytuł Mistrza Polski w tej kategorii.

W pewnym sensie w ramach Strabag MTB Cup odbyły się w weekend Mistrzostwa Czech. Taka formuła jak co roku blokuje możliwość startu zawodników z zagranicy. Tymi najszybszymi byli Ondrej Cink (Kross Racing Team) oraz Jitka Cabelicka, którzy jednocześnie sięgnęli po tytuły mistrzów kraju. Dla Cinka to czwarty tytuł z rzędu.

Wracając do kraju, to oprócz cross country w Walimiu w formule olimpijskiej w ten weekend rywalizowano także w Józefowie na Górze Lotnika oraz w Gorzowie Wielkopolskim i Chodzieży.

Oprócz tego odbyły się trzy maratony, w Rząśniku, Górze Kalwarii i Bodzyniewie.

Niedziela była także zwieńczeniem czterodniowego wyścigu etapowego Cezarego Zamany, Gwiazdy Południa, która była też pierwszą prawdziwie górską etapówką tego przetrzebionego przez koronawirusa sezonu.


Gwiazda Południa – Małopolska

Pro:

  1. Maciej Stanowicz – Mitsubishi Materials MTB Team
  2. Damina Bartoszek – SCS OSOZ Racing Team
  3. Tomasz Dąbrowski
  1. Ewa Karchniwy – SCS OSOZ Racing Team
  2. Magdalena Kosko – WSKG Rowery Jamróz Terbud Team
  3. Katarzyna Dąbrowicz – Komorniki MTB Team

1/2 Pro:

  1. Paweł Kurzyca
  2. Łukasz Orędarz
  3. Dawid Gniadzik – Romet Factory Team
  1. Ania Kołatka – CryoSpace Olsztyn
  2. Anna Sajnóg – Rafbike Cycling Team
  3. Iwona Kania – Kosox Bike Team

Pełne wyniki – link

Grand Prix MTB XC / EOOM – Walim

Elita:

  1. Filip Helta – VW Samochody Dostawcze MTB Team
  2. Mateusz Nieboras – JBG-2 CryoSpace
  3. Michał Topór – MTB Team Tarnów
  1. Aleksandra Podgórska – VW Samochody Dostawcze MTB Team
  2. Gabriela Wojtyła – Superior Zator
  3. Zuzanna Krzystała – VW Samochody Dostawcze MTB Team

Junior:

  1. Krzysztof Klimek – VW Samochody Dostawcze MTB Team
  2. Maciej Dąbrowski – Superior Zator
  3. Filip Brzóska – KKW Nexelo Wałbrzych

Juniorka:

  1. Hanna Fijałkowska – Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław
  2. Milena Drelak – RK Aluminium Bike Team
  3. Sabina Wierzycka – KS Luboń Skomielna Biała

Junior Młodszy:

  1. Ksawer Garnek – GK Viktoria Rybnik
  2. Szymon Lachowicz – Warszawski Klub Kolarski
  3. Maciej Petryszyn – UKK Huragan Wołomin

Juniorka Młodsza:

  1. Natalia Grzegorzewska – Niezrzeszona
  2. Katarzyna Praszczałek – UKK Huragan Wołomin
  3. Wiktoria Hejman – KKW Nexelo Wałbrzych

Masters:

  1. Remigiusz Ciok – Remik Bike
  2. Bogdan Czarnota – VW Samochody Dostawcze MTB Team
  3. Grzegorz Maleszka – CryoSpace MTB Team Olsztyn
  1. Marta Garnek – Dream Bike Bielawa

Pełne wyniki – link

M Liga XC – Góra Lotnika – Józefów / Wawer

Elita:

  1. Przemysław Baranowski – Białobłocki Pro Coaching
  2. Marcin Mróz – Mróz Ełk
  3. Jakub Matkowski – Warszawski Klub Kolarski
  1. Klaudia Cichacka – Metrobikes.pl

Masters:

  1. Urszula Luboińska – Trezado Bike on Wax
  2. Barbara Kleczaj – Bike Salon Team
  3. Agnieszka Czerska-Krysik – Bike Salon Team

Masters I:

  1. Artur Mioduszewski – Trezado Bike on Wax
  2. Marcin Chruślak – Geodetic Team
  3. Bartosz Samborski – Dabarti / Pie3cki Team

Masters II:

  1. Daniel Pepla – Trezado Bike on Wax
  2. Piotr Gajewski – Movlink Bike Team
  3. Bartłomiej Lewandowski – Trezado Bike on Wax

Masters III:

  1. Jarosław Mitas – iBox M Liga Cycling Team
  2. Krzysztof Łabanowski – Bike Salon Team
  3. Dariusz Zieliński – Ramę na Ramię

Masters IV:

  1. Sławomir Kąkol – Timbud Team
  2. Sławomir Wysocki – Patnet Team
  3. Tomasz Kuczewski – Trezado Bike on Wax

Pełne wyniki – link

Legia MTB Maraton – Rząśnik 

Giga:

  1. Kamil Kuszmider – KK Catena Wyszków
  2. Piotr Krysiewicz – Mistra Grodno SA Radio Białystok
  3. Adrian Kuczyński – KK Catena Wyszków

Mega:

  1. Paweł Trzciński – KK Catena Wyszków
  2. Artur Sienkiewicz – Wieliszew Heron Team
  3. Michał Bojarczak – AGR Podlasie
  1. Małgorzata Knapczyk – New Age Fitness Skleprowerowy.pl
  2. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki
  3. Martyna Dykalska – Cykliści Rypin

Mini:

  1. Adrian Gruszewski
  2. Aleksander Karaszewski – LKK Start Tomaszów Mazowiecki
  3. Karol Wróbel – VIP Trans Team
  1. Zuzanna Gruszewska
  2. Kornelia Obrazińska – KS Sokół
  3. Aleksandra Kościelna – KK Legia 1928

Pełne wyniki – link

LOTTO Poland Bike Marathon – Góra Kalwaria

MAX:

  1. Kacper Skalski – Świat Rowerów Team
  2. Sebastian Borowski – Stajnia Rowerowa InterCars Team
  3. Hubert Kielak – Błażej Kielak 1procent
  1. Marta Motylewska – Płocki Klub Kolarski
  2. Agnieszka Gozdek – Lubelska Grupa Triathlonu
  3. Elżbieta Stefańska – Piaseczno

MINI:

  1. Filip Surdyk – Kamyk Radzymin MTB Team
  2. Emil Krupa – Bike Salon Team
  3. Sylwester Szturnoga – Niewiadów
  1. Katarzyna Skura – Jakoobcycles BKK Team
  2. Julita Tomaszewska – Timbud Team
  3. Barbara Marcelewicz – Marceli Team

Pełne wyniki – link

Solid MTB Maraton – Bodzyniewo

Giga:

  1. Hubert Semczuk – Strefasportu.pl MW Invest
  2. Przemysław Rozwalka – Rybczyński Bikes Remmers Team
  3. Kacper Jabłoński – Strefasportu.pl MW Invest
  1. Agnieszka Kachel – Rybczyński Bikes Remmers Team
  2. Magdalena Wojtyła – IMMotion Specialized Skoda Gall ICM
  3. Monika Otulakowska – Rybczyński Bikes Remmers Team

Mega:

  1. Michał Górniak – Rybczyński Bikes Remmers Team
  2. Artur Nowinka – LS Plus Recycling Team
  3. Mariusz Chyła – Real 64sto
  1. Sylwia Tumiłowicz – DGR Racing Team
  2. Anna Michalak-Warżała – Ski&Bike House Team
  3. Karolina Kornacka

Mini:

  1. Adrian Kobusiński – FitStyle Team
  2. Przemysław Mikołajczyk – Agrochest Team
  3. Marek Urbaniak – Bike Atelier Eobuwie Urbex Maximus
  1. Karolina Korbas – Road Bikers Poznań
  2. Magdalena Kruk – Strefasportu.pl MW Invest
  3. Barbara Andrzejewska – BestDriveBa-Mar

Pełne wyniki – link

Zachodnia Liga MTB – Gorzów Wielkopolski (wyścig XC)

Elita:

  1. Mariusz Gil – Eurobike Kaczmarek Electric Team
  2. Janusz Put – 5 Pułk Artylerii
  3. Marcon Hantschel – r-2bike.com MTB Crew
  1. Barbara Borowiecka – Szczepan Bike
  2. Marta Balcerzak – JF Duet Goleniów
  3. Katarzyna Bujas – Tryton Bike Team

Amator:

  1. Michał Ceglewski – AMG Cybinka Team
  2. Bartosz Wentland – Akademia Kolarska Bonecki
  3. Filip Hasse – Ridersclub Kijewo Szczecin
  1. Małgorzata Lewandowska – Moya Racing Team
  2. Helena Słowińska-Semczak – Arka1 Stargard
  3. Adrianna Janiszewska

Pełne wyniki – link

Zawody XC – Chodzież

M1:

  1. Miłosz Zwierski – UKS Sportowiec Piła
  2. Kacper Pecyna – UKS Sportowiec Piła
  3. Mateusz Piechocki – UKS Sportowiec Piła

M2:

  1. Bartosz Kołodziejczyk – Euro Bike Kaczmarek Electric
  2. Michał Gehrke
  3. Artur Sobkowiak – Kameleon Team

M3:

  1. Norbert Łysiak – N-Bike Academy
  2. Jan Zozuliński – VW Samochody Dostawcze MTB Team
  3. Jacek Paszke – Unit Martombike Team

K1:

  1. Daria Kasztarynda – CHTR Bryza MTB Team
  2. Małgorzata Mikulska – N-Bike Academy
  3. Aleksandra Pogorzelska – Szeleściówka MTB

Pełne wyniki – link

COMMENTS

DISQUS: 0