Wyniki – 4-5 lipca 2020fot. Zbyszek Kowalski

HomeWyniki

Wyniki – 4-5 lipca 2020

Bartosz Janowski (Romet MTB Team) – Cyklokarpaty, Pustków Osiedle
Mistrzostwa Europy w maratonie (XCM) – Polacy całkiem nieźle!
Bartosz Janowski (Romet Factory Team) – Kamptal Klassik Trophy, Langenlois
Romet Racing Team – Podsumowanie sezonu 2016
Bartosz Janowski (Romet Racing Team) – Bike Maraton, Świeradów Zdrój

Można powiedzieć: “W końcu!”. Nie tylko ruszyło ściganie, ale kalendarz wypełnił się zawodami od Bałtyku po Tatry, a do tego także odbyły się także pierwsze zawody z kalendarza UCI.

Niejedynymi, ale najważniejszymi zawodami weekendu był bezwątpienia czeski Strabag MTB Cup, który na start ściągnął zawodników z całej Europy. W elicie mężczyzn w bardzo wyrównanej rywalizacji z przewagą ledwie pół minuty wygrał Ondrej Cink (Kross Racing Team) przed Maxime Marotte (Cannondale Factory Racing). Trzeci był Karl Markt (Moebel Marki MTB Pro Team). W rywalizacji kobiet wygrała Anne Terpstra (Ghost Factory Racing) przed Czeszkami Jitką Cabelicką (Gapp System – Kolofix MTB Racing Team) oraz Janą Czeczinkarovą.

W Czechach ścigała się także Paula Gorycka, która zameldowała się na 16. miejscu.

Pełne wyniki Strabag MTB Cup

W Warszawie z kolei odbyła się inauguracja Pucharu Polski XC – zawody Warsaw Cup, które miały kategorię UCI C3. Niestety zbyt niską żeby zwrócić uwagę kogokolwiek z zagranicy. Rywalizację zdominowali zawodnicy VW Samochody Dostawcze MTB Team – Filip Helta, Ola Podgórska, Krzysztof Klimek oraz Bogdan Czarnota, wśród juniorek najszybsza była Matylda Szczecińska z Warszawskiego Klubu Kolarskiego.

Na Słowację, an Puchar Słowacji po raz kolejny wybrała się Katarzyna Solus Miśkowicz, która tym razem wywalczyła drugie miejsce, ustępując tylko Jance Stevkovej.

Pełne wyniki Pucharu Słowacji

Jeśli chodzi o naszą krajową czołówkę specjalistów od cross country to na starcie zawodów zabrakło Mai Włoszczowskiej, która zdecydowała się na udział w Szosowym Klasyku, a Bartek Wawak poinformował że jest zmęczony.

Wracając do kraju i na długi dystans uwagę warto skierować przede wszystkim w góry – w Szklarskiej Porębie na 20. lecie Bike Maraton na dystansie prawie 100 km wygrali Karol Rożek oraz Marlena Droździok. Z kolei na Cyklokarpatach w Ptaszkowej wygrał, powracający do ścigania, Bartosz Janowski.

Poniżej podia wszystkich zawodów rozegranych w kraju w miniony weekend oraz linki do pełnych wyników.


Warsaw Cup XC – Puchar Polski – Warszawa (UCI C3)

Elita:

  1. Filip Helta – VW Samochody Dostawcze MTB Team
  2. Krzysztof Łukasik – JBG-2 CryoSpace
  3. Karol Ostaszewski – Warszawski Klub Kolarski (U23)
  1. Aleksandra Podgórska – VW Samochody Dostawcze MTB Team
  2. Klaudia Czabok – Warszawski Klub Kolarski (U23)
  3. Antonina Białek – Warszawski Klub Kolarski (U23)

Junior:

  1. Krzysztof Klimek – VW Samochody Dostawcze MTB Team
  2. Miłosz Ośko – Warszawski Klub Kolarski
  3. Szymon Pomian – GKS Cartusia Kartuzy

Juniorka:

  1. Matylda Szczecińska – Warszawski Klub Kolarski
  2. Patrycja Zawierta – WKK Wieruszów Pfleiferer
  3. Julia Zięba – Hurom Sławno Accent

Masters I:

  1. Bogdan Czarnota – VW Samochody Dostawcze MTB Team
  2. Bartosz Banach – BST Banach Sport Team
  3. Grzegorz Maleszka – CryoSpace MTB Team Olsztyn

Masters II:

  1. Norbert Łysiak – N-Bike Academy
  2. Batosz Struzik – Bike Concept
  3. Piotr Bereżnicki – KS Optyk Okular Jelenia Góra

Pełne wyniki – Elita / Junior / Masters

Bike Maraton – Szklarska Poręba

Giga:

  1. Karol Rożek – CST 7R MTB Team
  2. Wojciech Halejak – JBG-2 CryoSpace
  3. Mariusz Kozak – JBG-2 CryoSpace
  1. Marlena Droździok – KM Sport Team
  2. Barbara Borowiecka – Szczepan Bike
  3. Zuzanna Krzystała – VW Dostawcze MTB Team

Mega:

  1. Kacper Fiszer – Real 64sto
  2. Paweł Ścierski – MŚ Cycling & Dietetyka
  3. MAciej Stanowicz – Mistubishi Materials MTB Team
  1. Aleksandra Andrzejewska
  2. Laura Stark – Team Bauer Werner
  3. Sandra Adamczyk – Orion Art Stal Team

Classic:

  1. Piotr Iciaszek – Sportfuel.pl
  2. Daniel Smolarz – Gomola Trans Airco
  3. Grzegorz Kubaczka – www.ag-architekci.pl
  1. Natalia Piróg – Huzar Bike Academy
  2. Martyna Wiśniewska – Kondycja.net Team
  3. Iwona Mielecka

Pełne wyniki – link

Cyklokarpaty – Ptaszkowa

Mega:

  1. Bartosz Janowski – SUP Lifting Team Bugla Bike Service
  2. Paweł Galik
  3. Michał Golonka – KSPO Denitea 1A
  1. Katarzyna Galewicz
  2. Monika Piątkowska – Motorola Bike Team
  3. Klaudia Powroźnik – Baran Cycling Team

Hobby:

  1. Łukasz Turek – Nowy Styl Group Cycling Team
  2. Przemysław Ciak – Klub Kolarski Jeżowe MTB
  3. Michał Rozmund – Harda Horda
  1. Dominika Żurek – Klub Kolarski Jeżowe MTB
  2. Michalina Bąk – Puchałka Sport
  3. Emilia Krężelok

Pełne wyniki – link

MTB Cross Maraton – Daleszyce

Master:

  1. Michał Matłosz – Bikeshop Rzeszów
  2. Kamil Pomarański – Cyclo Trener Team
  3. Szymon Zacharski – 3R Radomski Ruch Rowerowy
  1. Klaudia Cichacka – Metrobikes.pl
  2. Magdalena Kosko – MCP Bike Team
  3. Barbara Kleczaj – Superdrob Bike Team

Fan:

  1. Andrzej Ulman
  2. Paweł Bukalski – Baran Cycling Team
  3. Jakub Dudek – Peva Polska Gennadi Home MTB Team
  1. Izabela Kamińska – Sklepbicykl.pl – Perfectsource
  2. Justyna Tarnowska – Superdrob Bike Team
  3. Izabela Dudek – Peva Polska Gennadi Home MTB Team

Family:

  1. Adam Gil – Goranga Team
  2. Roman Kowalski
  3. Wojciech Nowak
  1. Klaudia Śnioch – Bodzentyn Team
  2. Karolina Kaszewiak
  3. Kamila Maziarek – Kamaro Sport Line

Pełne wyniki – MASTER / FAN / FAMILY

Legia MTB Maraton – Leszno

Giga:

  1. Kamil Kuszmider – KK Catena Wyszków
  2. Adrian Kuczyński – KK Catena Wyszków
  3. Paweł Trawkowski – Bike Salon Team

Mega:

  1. Łukasz Mróz – KK Catena Wyszków
  2. Marcin Reszke
  3. Paweł Kościelny – KK Legia 1928
  1. Urszula Luboińska – Trezado Bike on Wax
  2. Małgorzata Knapczyk – New Age Business – Skleprowerowy.pl
  3. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki

Mini:

  1. Damian Kawecki
  2. Adrian Gruszewski
  3. Michał Błaszczyk – Warszawski Klub Kolarski
  1. Aleksandra Czubak
  2. Anna Czaplicka – Warszawski Klub Kolarski
  3. Jolana Cisowska

Pełne wyniki – link

Maratony Kresowe – Michałowo

Maraton:

  1. Wiktor Gindorowicz – AbsoluteBikes.pl
  2. Sarunas Paceviucius – Sprint-rowery.pl
  3. Paweł Arciszewski – Stajnia Rowerowa Bike Team

Półmaraton:

  1. Kostas Kardelis – Sprint-rowery.pl
  2. Dawid Bojarczak – AGR Podlasie
  3. Bartosz Samborski – Debarti Pie3cki Team
  1. Marzena Moniuszko – Milsport Team
  2. Urszula Głowacka – AGR Podlasie
  3. Edyta Kryńska – Debarti Pie3cki Team

Fit:

  1. Justinas Pavlovas – Sprint-rowery.pl
  2. Adam Stefanek – Warszawski Klub Kolarski
  3. Adam Wyszomierski – Warszawski Klub Kolarski
  1. Aiste Butautaite – Sprint-rowery.pl
  2. Zuzanna Marecka – UKS Wygoda Białystok
  3. Amelia Kokot – Azart Peleton Chełm

Pełne wyniki – link

MH Automatyka MTB Pomerania Maraton – Barłomino

Mega:

  1. Krzysztof Krzywy – Cycling Planet
  2. Grzegorz Kołodzik – SISU-OWB Rowertour.com
  3. Dariusz Wybraniak – GK Gryf Tczew

Speed:

  1. Sebastian Młyński – Drutex
  2. Sławomir Pituch – Romet Factory Racing
  3. Tomasz Jagodziński – Deloitte Adventure Team
  1. Monika Brylowska – MTB Start Kartuzy
  2. Natalia Zacharek
  3. Iwona Joskowska – LUK Connect Racing Team

Pełna lista – Speed / Mega

Poland Bike Marathon – Perlejewo

MAX:

  1. Kamil Kuszmider – KK Catena Wyszków
  2. Sebastian Borowski – Stajnia Rowerowa InterCars Team
  3. Ernest Kurowski – Józefów
  1. Ewa Janowska – Mybike.pl
  2. Edyta Tararuj – Team PKO Bank Polski
  3. Karolina Podgórska – Roztocze Cycling Team

MINI:

  1. Paweł Wyczółkowski – Puławy
  2. Paweł Balcerzak – V-Max Mińsk Mazowiecki
  3. Andrzej Krupa – Bike Salon Team
  1. Barbara Marcelewicz – Marceli Team
  2. Anna Wróblewska – Marceli Team
  3. Małgorzata Knapczyk – New Age Fitness – SklepRowerowy.pl

Pełne wyniki – link

Solid MTB Maraton – Krzywiń

Giga:

  1. Filip Jeleniewski – Rybczyński Bikes Remmers Team
  2. Kacper Jabłoński – StrefaSportu.pl MW Invest
  3. Przemysław Rozwalka – Rybczyński Bikes Remmers Team
  1. Dorota Andrzejewska

Mega:

  1. Kacper Fiszer – Real 64sto
  2. Mateusz Siejak
  3. Jakub Mądry – StrefaSportu.pl MW Invest
  1. Yevheniia Parkhomenko – Mróz Rowery Team
  2. Katarzyna Dąbrowicz – Komorniki MTB Team
  3. Sylwia Tumiłowicz – DGR Racing Team

Mini:

  1. Marek Urbaniak – Bike Atelier
  2. Adrian Kobusiński – FitStyle Team
  3. Jakub Golak – Werner Kenkel Sport Team
  1. Karolina Korbas – Road Bikers Poznań
  2. Weronika Zielińska – Kosox Bike Team
  3. Barbara Andrzejewska – BestDriveBa-Mar

Pełne wyniki – Giga / Mega / Mini

Zachodnia Liga MTB – Chojna-Stoki – link

Mega:

  1. Janusz Put – 5 Pułk Artylerii
  2. Marco Hanstschel – r2-bike.com MTB Crew
  3. Paweł Kalita – Bike Team roletki.home.pl
  1. Marta Balcerzak – JF Duet Goleniów

Mini:

  1. Łukasz Michalski – Laboratorium Drogowe Szczecin
  2. Ariel Kozłowski – Bike Team Chojna
  3. Piotr Zieliński – Grawerowanie3D Racing Team
  1. Małgorzata Lewandowska – Moya Racing Team
  2. Helena Słowińska-Semczak – Arka1 Stargard
  3. Agnieszka Zubel – Kitesurfing Dąbie

Pełne wyniki – MEGA / MINI

COMMENTS

DISQUS: 0