Cyprian Świderski (Trezado Bike on Wax) – M Liga MTB Maraton, Józefówfot. Zbyszek Kowalski

HomeKomentarze

Cyprian Świderski (Trezado Bike on Wax) – M Liga MTB Maraton, Józefów

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Sezon rowerowy w końcu rozkręcił się na dobre. Biorąc pod uwagę, że staram się startować nie za daleko od domu, ale w miejscach oferujących ciekawe, ambitne trasy, w ten weekend wybór mógł być tylko jeden. M-Liga w Józefowie.

Okolice Józefowa to kwintesencja MTB, za wyjątkiem wysokich gór jest wszystko co trzeba: podjazdy, zjazdy, single, korzenie. Ekipa M-Ligi potrafi wycisnąć z terenu wszystko na maksa i także tym razem lipy nie było. Zabawa zapowiadała się więc przednia.

Taktyka była prosta, jak najdłużej z przodu, ale bez szarżowania, później przetrzymać i szukać szczęścia w sprincie na finiszu.

Start odbył się bez opóźnień co pozwoliło nie wystygnąć po rozgrzewce i ruszyć od razu na wysokich obrotach. Po krótkiej rundzie dookoła miasteczka zawodów szybko ruszyliśmy w teren. Przelotów na kole było jak na lekarstwo, głównie single i korzenie doskonale znane bywalcom MPK i Kampinosu.

Przez cały czas starałem się trzymać w pierwszej dziesiątce. W połowie dystansu zostałem przez chwilę sam, więc uspokoiłem oddech, poczekałem na grupę zawodników jadących za mną i do końca jechaliśmy już razem. Pilnowałem, żeby za bardzo nie spłynąć, bo chwila nieuwagi mogła zaowocować stratą nie od odrobienia. Tempo było mocne aż do finiszu, którego znowu nie udało mi się przegrać ;)

fot. Zbigniew Kowalski

Reasumując, zakończyło się zwycięstwem w mojej kategorii wiekowej i ósmym miejscem w klasyfikacji open. Nie byłoby to możliwe bez mojej nowej maszyny od R-BIKE. Swoje pięć groszy do moich sukcesów dokładają też Trezado, Bike on Wax i Wolfpack.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0