Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski) – Puchar Mazowsza MTB XC, Jabłonnafot. Zbigniew Kowalski

HomeKomentarze

Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski) – Puchar Mazowsza MTB XC, Jabłonna

Puchar Polski 2020 – cross country i maraton MTB
Północna Liga MTB XC – XC3 Kwidzyn [podsumowanie]
Mistrzostwa Europy XCO/XCE 2020 w październiku w Szwajcarii
Powtórka z Pucharu Świata – Lanzerheide, Szwajcaria [wideo]
Światowa czołówka kolarzy górskich w Wałbrzychu!

Start w Pucharze Mazowsza MTB w Jabłonnie! Na drugiej edycji mojego lokalnego cyklu zawodów pojawiło się jeszcze więcej znanych zawodników i zawodniczek. Do mojej kategorii dołączyła Ola Podgórska, a do juniorek, ruszających na trasę zaraz za nami Matylda Szczecińska. Zapowiadało się dobre ściganie na wysokim poziomie.

Trasa na górce Jelonka w opisie ogólnym brzmi podobnie do każdej mazowieckiej rundy: “kręta i interwałowa, z krótkimi podjazdami”. Ale! Niejedną osobę zaskoczyła trudność tej trasy. Niebawem na rundzie będzie stałe oznakowanie, więc każdy będzie mógł spróbować swoich sił.

Start. Tym razem moja kategoria jako pierwsza wjeżdżała na rundę. Wygrałam rozbiegówkę – cała trasa moja! Jednak na każdym zakręcie widzę za sobą sznur rywalek. W połowie drugiego okrążenia nagle zaatakowała Ola i, dokładając na kilku kolejnych podjazdach, skutecznie mi odjechała.

Resztę wyścigu jechałam na drugiej pozycji w elicie wyprzedzając zdublowanych zawodników, ale niestety też będąc wyprzedzaną przez tych lepszych z innych kategorii.

Pojechałam dobry wyścig, chociaż w końcówce czegoś zabrakło. Mam nadzieję że do Warsaw Cup “to coś znajdę”.

COMMENTS

DISQUS: 0