Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski) – Puchar Mazowsza MTB XC, Jabłonnafot. Zbigniew Kowalski

HomeKomentarze

Klaudia Czabok (Warszawski Klub Kolarski) – Puchar Mazowsza MTB XC, Jabłonna

Hej! #mtbxcpl jest na Google News - kliknij tu i bądź na bieżąco z tym, co słychać w kolarstwie!


REKLAMA


Start w Pucharze Mazowsza MTB w Jabłonnie! Na drugiej edycji mojego lokalnego cyklu zawodów pojawiło się jeszcze więcej znanych zawodników i zawodniczek. Do mojej kategorii dołączyła Ola Podgórska, a do juniorek, ruszających na trasę zaraz za nami Matylda Szczecińska. Zapowiadało się dobre ściganie na wysokim poziomie.

Trasa na górce Jelonka w opisie ogólnym brzmi podobnie do każdej mazowieckiej rundy: „kręta i interwałowa, z krótkimi podjazdami”. Ale! Niejedną osobę zaskoczyła trudność tej trasy. Niebawem na rundzie będzie stałe oznakowanie, więc każdy będzie mógł spróbować swoich sił.

Start. Tym razem moja kategoria jako pierwsza wjeżdżała na rundę. Wygrałam rozbiegówkę – cała trasa moja! Jednak na każdym zakręcie widzę za sobą sznur rywalek. W połowie drugiego okrążenia nagle zaatakowała Ola i, dokładając na kilku kolejnych podjazdach, skutecznie mi odjechała.

Resztę wyścigu jechałam na drugiej pozycji w elicie wyprzedzając zdublowanych zawodników, ale niestety też będąc wyprzedzaną przez tych lepszych z innych kategorii.

Pojechałam dobry wyścig, chociaż w końcówce czegoś zabrakło. Mam nadzieję że do Warsaw Cup „to coś znajdę”.


Hej! Na #mtbxcpl piszę o kolarstwie także dzięki Tobie! Spodobał Ci się przeczytany tekst? Wspieraj mnie, żebym mógł dalej być blisko kolarstwa, robić relacje z zawodów, pisać i dzielić się pasją.


Wspieraj Autora na Patronite

Postaw mi kawę na buycoffee.to

REKLAMA

COMMENTS

DISQUS: 0