Wyniki 20-21 czerwca 2020fot. Zbigniew Kowalski

HomeWyniki

Wyniki 20-21 czerwca 2020

Wyniki – 13-14 kwietnia 2019
Plan na weekend 15/2018
Mateusz Rejch (Serwis Bajka) – Mała Liga XC, Józefów / MTB Cross Maraton, Chęciny
Michał Topór (Superior Zator) – Puchar Szlaku Solnego Lubaszowa
Paula Gorycka (Struby Bixs) – Proffix Swiss Bike Cup, Schaan

Z weekendu na weekend jest coraz więcej propozycji wyścigowych. Miniony weekend stał pod znakiem mocnego cross country oraz kilku wyścigów długodystansowych.

Rozgrywany w Warszawie i okolicach Puchar Mazowsza MTB XC po raz drugi z rzędu zebrał na starcie ponad 300 startujących, a sama lista startowa w kluczowych kategoriach względem poprzedniego wyścigu była jeszcze mocniej obsadzona, co też poskutkowało kompletnie innymi składami podium. Drugim XC weekendu była Północna Liga MTB XC w Świeciu, która także miała pełne listy startowe.

To był też pierwszy weekend pod hasłem maratonów, które rozegrane zostały w czterech lokalizacjach.

Warto odnotować wygraną Krzysztofa Krzywego, który wrócił do ścigania po dwóch latach od momentu, kiedy podczas Mistrzostw Polski na szosie Masters został przyłapany na dopingu.

Puchar Mazowsza MTB XC – Jabłonna

Elita:

  1. Filip Helta – VW Samochody Dostawcze MTB Team
  2. Karol Ostaszewski – Warszawski Klub Kolarski
  3. Michał Topór – NS Bikes / MTB Racing Team Tarnów
  1. Aleksandra Podgórska – VW Samochody Dostawcze MTB Team
  2. Klaudia Czabok – Warszawski Klub Kolarski
  3. Antonina Białek – Warszawski Klub Kolarski

U23:

  1. Karol Ostaszewski – Warszawski Klub Kolarski
  2. Piotr Kryński – VW Samochody Dostawcze MTB Team
  3. Jarosław Żur – KS Luboń Skomielna Biała

Junior:

  1. Krzysztof Klimek – VW Samochody Dostawcze MTB Team
  2. Jan Ambrożkiewicz – Warszawski Klub Kolarski
  3. Konrad Panglisz – UKS Wygoda Białystok

Juniorka:

  1. Matylda Szczecińska – Warszawski Klub Kolarski
  2. Patrycja Zawierta – WKK Pfleiderer Wieruszów
  3. Julia Zięba – Hurom Sławno Accent

Masters 1:

  1. Bogdan Czarnota – VW Samochody Dostawcze MTB Team
  2. Remigiusz Ciok – Niezrzeszony
  3. Mirosław Bieniasz – Bieniasz Bike Elmex Electric

Masters 2:

  1. Daniel Pepla – Trezado Bike on Wax
  2. Sławomir Bednarczyk – Remik Bike Team
  3. Piotr Gajewski – Movlink Bike Team

Pełne wyniki – link

Północna Liga MTB XC – Świecie

Wyścig główny:

  1. Dominik Jakubowski – SunRace MossoPolska.pl More Cycling
  2. Michał Przybytek – ASE Trek Gdynia
  3. Miłosz Zwierski – UKS Sportowiec Piła

Kobiety:

  1. Kamila Gurzyńska – Sara Workwear Wheel Brothers Racing
  2. Katarzyna Grochowska – Team MX Skórcz
  3. Marta Górska

Junior:

  1. Kacper Perzyna – UKS Sportowiec Piła
  2. Mateusz Maleszka – Centrum Rowerowe Olsztyn Team
  3. Mikołaj Kuczwalski – Sara Workwear Wheel Brothers Racing

Pełne wyniki – link

Legia MTB Maraton – Warszawa (Laski)

Giga:

  1. Kamil Kuszmider – KK Catena Wyszków
  2. Sebastian Borowski – Stajnia Rowerowa Intercars Team
  3. Michał Bujan – SKK Voyager WAT

Mega:

  1. Damian Traczyk
  2. Bartosz Bejm – BejmTeam Go Invest
  3. Rafał Brzęczek
  1. Dorota Warczyk – LKK Start Tomaszów Mazowiecki
  2. Dominika Cybulska – Wydolnosc.pl
  3. Magdalena Włoszycka – Polski Klub MTB

Pełne wyniki – link

M Liga MTB Maraton – Otwock

Challenge:

  1. Paweł Ścierski – MŚ Cycling & Dietetyka
  2. Kamil Karwat – Świat Rowerów Team
  3. Artur Mioduszewski – Trezado Bike on Wax
  1. Urszula Luboińska – Trezado Bike on Wax
  2. Magdalena Kosko – MCP Bike Team
  3. Justyna Małek – iBox M Liga Cycling Team

Adventure:

  1. Emil Krupa
  2. Piotr Sobiczewski – Triathlon Siedlce Club
  3. Bartłomiej Lewandowski – Trezado Bike on Wax
  1. Justyna Tarnowska – Bike Salon Team
  2. Izabela Kurmanowska – Polski Klub MTB
  3. Nina Wawryszuk – Mińska Grupa Rowerowa

Pełne wyniki – link

MH Automatyka MTB Pomerania – Szemud

Mega:

  1. Krzysztof Krzywy – Cycling Planet
  2. Piotr Polus – Wysepka Team
  3. Grzegorz Kołodzik – SISU-OWB Rowertour.com
  1. Adrianna Osińska – Wysepka Team
  2. Agnieszka Patoka
  3. Natalia Śliwińska – ASE Trek Gdynia

Speed:

  1. Sławomir Pituch – Romet Factory Team
  2. Adam Deyk
  3. Sebastian Młyński – Drutex
  1. Iwona Jaskowska – Luk-connect Racing Team
  2. Justyna Kaszubowska-Teofilak – Norda Active Team
  3. Jadwiga Kucharska – Belta Team Gdańsk

Pełne wyniki – SPEED / MEGA

Zachodniopomorski Puchar MTB – Szczecin

Giga:

  1. Wojciech Ceniuch – Cartusia Kartuzy
  2. Marco Hantschel
  3. Kamil Więcej – Arka1 Stargard
  1. Katarzyna Dąbrowicz – Komorniki MTB Team

Mega:

  1. Jarosław Panejko – Tryton Bike Team
  2. Łukasz Michalski – Laboratorium Drogowe Szczecin
  3. Olgierd Jakubowski – Bike Team roletki.home.pl
  1. Małgorzata Lewandowska – Cubica Racing Team
  2. Nikola Murawska – Bike Team roletki.home.pl
  3. Joanna Hahs-Gaborska – Klinika HAHS

Pełne wyniki – link

COMMENTS

DISQUS: 0